אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דולר חלש - האם זה באמת אסון לכלכלה הישראלית צילום: שאטרסטוק

פודקאסט כלכליסט

דולר חלש - האם זה באמת אסון לכלכלה הישראלית

פודקאסט מנועי הכסף - פרק 136 - לא מעט תחזיות נשמעו לאחרונה על איך תיראה הכלכלה שלנו כתוצאה מהיחלשות הדולר. מה מבין ההתחזיות אכן תתממש?

14.01.2021, 19:25 | שי סלינס

לא מעט תחזיות נשמעו לאחרונה על איך תיראה הכלכלה שלנו כתוצאה מהיחלשות אפשרית של הדולר. חלק מהתחזיות התממשו והיו מדויקות - וחלקם ממש לא.

התחזיות נעות בין פיטורים המוניים בהייטק, דרך איום בחברות יצרניות שיעזבו את המדינה, הגירעון שישתולל וייצא מכלל שליטה ואפילו תחזיות שדיברו על סכנה לדירוג של ישראל.

אז לפני שנתחיל עם התחזיות כדאי להיצמד לעובדות. הדולר, ללא ספק, הוא אכן סיפור גדול מאוד בשוק ההון הישראלי בשנה החולפת. אולי הגדול ביותר. בשנה האחרונה צלל הדולר בכ-10% ביחס לשקל, כאשר רק בשבוע האחרון הוא ירד בכמעט 3%. בהשוואה לשיא שבו היה הדולר השנה בסוף מרץ – אז עמד שער הדולר על 3.86 שקל – הרי שמדובר כבר בצניחה של כמעט 20%.

אז מה מבין ההתחזיות אכן תתממש? מה יקרה אם הדולר יירד אל מתחת ל-3 שקלים? האם נכון להגיד כי הסיפור הפעם הוא השקל ולא הדולר ומה הקשר לקצב החיסונים המהיר של ישראל.

על דברים אלו, על הגירעון ודירוג החוב של ישראל - דיברנו בפרק ה-136 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט עם הכלכלן והאסטרטג הראשי של פסגות אורי גרינפלד.

*מייד לאחר הקלטת הפודקאסט הודיע בנק ישראל על שינוי במדיניות רכישת המט"ח - הודעה אשר הקפיצה את הדולר עד ל-3.20 שקלים. פרטים נוספים על המהלך של בנק ישראל ניתן לקרוא - בלינק הבא   

 

דולר חלש - האם זה באמת אסון לכלכלה הישראלית
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןדולר חלש - האם זה באמת אסון לכלכלה הישראלית

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות