אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הקנאביס הישראלית קנאבו התמזגה והנפיקה בלונדון לפי שווי של 21.5 מיליון פאונד צילום: תומי הרפז

חברת הקנאביס הישראלית קנאבו התמזגה והנפיקה בלונדון לפי שווי של 21.5 מיליון פאונד

החברה הנפיקה 18.6% ממניותיה, במסגרת מיזוג עם שלד בורסאי בריטי, וגייסה 4 מיליון פאונד - הביקושים הגבוהים עשויים להעלות את סכום הגיוס ל-7 מיליון פאונד; בכך תהפוך קנאבו לחברת הקנאביס הישראלית הראשונה הנסחרת בלונדון; היו"ר דוד צור: "השוק המקומי מעריך את הפוטנציאל שלנו"

14.01.2021, 19:29 | צלי גרינברג

חברת המחקר והפיתוח הישראלית קנאבו (Kanabo Research), המפתחת פתרונות קליניים למשאפי קנאביס רפואי, השלימה היום (ה') גיוס של כ-17 מיליון שקל (4 מיליון פאונד) בהנפקת 18.6% ממניותיה במסגרת מיזוגה לשלד הבורסאי האנגלי Spinnaker Opportunites , לפי שווי של כ-93.5 מיליון שקל אחרי הכסף (21.5 מיליון פאונד)

קראו עוד בכלכליסט

החברה זכתה לביקושים גבוהים וייתכן כי תעלה את רף הגיוס ל-7 מיליון פאונד. בהנפקה השתתפו בתי ההשקעות איילון הישראלי, ו-Trium Capital הבריטי, והיא תאפשר לקנאבו להתחיל ולהיסחר בבורסת לונדון (LSE) בתחילת פברואר הקרוב. 

קנאבו תהפוך בכך לחברת הקנאביס הראשונה הנסחרת בבורסה האנגלית, לאחר שקיבלה באוקטובר האחרון את אישור הרגולטור הבריטי (FCA - Financial Conduct Authority) למיזוג הופכי עם שלד האנגלי.

דוד צור, יו"ר קנאבו הממוזגת, אמר לכלכליסט, כי "התחלנו לבחון את שוק ההון הבריטי בסוף 2018 לאחר שהקנאביס הרפואי הפך חוקי בבריטניה, וביקוש היתר להנפקה שלנו מלמד שהשוק הבריטי מעריך את הפוטנציאל והתוכנית העסקית של החברה".

קנאבו הוקמה בשנת 2017 על ידי אביהו תמיר ודוד סק, ופועלת לפיתוח פורמולציות למחסניות משאפי קנאביס רפואי להתוויות רפואיות שונות. עד כה גייסה החברה כ-3 מיליון דולר מקרן ההשקעות האמריקאית Entourage Effect Capital, המשקיעה בתעשיית הקנאביס, לצד ממשקיעים פרטיים.

בעקבות ההנפקה יירדו המייסדים אביהו וסק לאחזקה של כ-29% וכ-5% ממניות החברה בהתאמה, לעומת כ-40% וכ-7% קודם לכן, ושלושת נושאי המשרה הבכירים בחברה יירדו לאחזקה של 6% לעומת כ-7% טרום ההנפקה.

שלושת נושאי המשרה הבכירים הם עוזיאל (עוזי) דנינו, המכהן כיו"ר הפעילות הישראלית ושימש בעבר כיו"ר ומנכ"ל אקסלנס השקעות; דוד צור, מייסד וסגן יו"ר קמהדע, המכהן כיו"ר החברה הממוזגת; ומירב הורן סמנכ"לית הכספים של החברה.

קנאבו נמצאת לקראת ניסוי קליני במכשיר האידוי שפיתחה, עם מחסניות להתוויות של כאב כרוני ופוסט טראומה. אביהו תמיר, מנכ"ל החברה, הוסיף: "החברה עסקה עד כה בפיתוח הפורמולציות והתאמת משאף קנאביס רפואי כמכשיר רפואי, והכניסה לשוק ההון לאפשר תאפשר המשך פיתוח הפורמולציות הרפואיות, והקמת מערך שיווק ומכירות באירופה. החברה מתכננת בהמשך גם לרכוש ערוצי הפצה בתחום הקנאביס הרפואי באירופה ואנגליה".

שתי המתחרות הישראליות העיקריות של קנאבו כיום הן: סאיקי מדיקל (syqe Medical), המפתחת משאף קנאביס רפואי שישווק ומופץ באופן בלעדי על ידי טבע ישראל, וחברת ויאולי (Veoli) , המפתחת משאף קנאביס וקיבלה השקעה של 250 אלף דולר מסנארה ונצ'רס, בית ההשקעות של טבע ופיליפס.

דוד צור יו"ר קנאבו, צילום: תומי הרפז דוד צור יו"ר קנאבו | צילום: תומי הרפז דוד צור יו"ר קנאבו, צילום: תומי הרפז

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות