אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסיבה המפתיעה לכך שהשירות החשאי נאלץ לשכור דירה ליד הבית של ג'ארד קושנר ואיוונקה טראמפ צילום: גטי אימג'ס

הסיבה המפתיעה לכך שהשירות החשאי נאלץ לשכור דירה ליד הבית של ג'ארד קושנר ואיוונקה טראמפ

על פי ה"וושינגטון פוסט", סוכנים חשאיים אינם מורשים להשתמש בשירותים בבית של בני הזוג בוושינגטון - ולכן השירות החשאי נאלץ לשכור דירת סטודיו סמוכה בעלות של 3,000 דולר לחודש

15.01.2021, 16:39 | חדשות חוץ

השירות החשאי האמריקני שוכר דירת סטודיו קטנה בוושינגטון הבירה, ליד ביתם של ג'ארד קושנר ואיוונקה טראמפ, כדי שסוכניו יוכלו ללכת לשירותים, כך עולה מפרסום של ה"וושינגטון פוסט".

קראו עוד בכלכליסט

הדירה ממוקמת בשכונת קלורמה, אזור פופולרי בקרב דיפלומטים, שבו גם הנשיא לשעבר ברק אובמה מחזיק בבית.

בביתם של קושנר ואיוונקה שישה חדרי שינה ושבעה חדרי אמבטיה, אך לסוכנים המאבטחים אותם אסור להיכנס לבית, אם כי לא ידוע אם זה בהוראת הזוג קושנר או השירות החשאי. בדירה השכורה יש גם מטבח, משרד, וסלון מנוחה. ה"וושינגטון פוסט" דיווח שמאז 2017 הממשל הפדרלי שוכר את הדירה תמורת 3,000 דולר בחודש, שהצטברו ליותר מ-100 אלף דולר עד היום.

ג ג'ארד קושנר ואיוונקה טראמפ | צילום: רויטרס ג

מאחר שהסוכנים אינם מורשים להיכנס לביתם של בני הזוג, הסוכנות ניסתה כמה פתרונות לבעיה, כולל שימוש בשירותים ניידים, ואף שימוש בעמדת המאבטחים בביתו של אובמה, עד אשר מאבטחיו של אובמה סירבו לתת למאבטחי הקושנרים להמשיך להשתמש בשירותים שלהם, לאחר שהם "השאירו בלאגן לא נעים".

או אז החלו הסוכנים לנסוע לביתו של סגן הנשיא פנס, כק"מ וחצי משם, כדי להשתמש בשירותים, ולעתים השתמשו בשירותי מסעדות בסביבה, כך אמרו סוכנים לפוסט.

בסופו של דבר איתרה הסוכנות יחידת דיור בבית סמוך לביתם של ג'ארד ואיוונקה, ושכרה אותו כבסיס עבור המאבטחים, זאת לאחר שהדייר בנכס, נציג קונטיקט לשעבר בבית הנבחרים אנתוני מופט, הסכים למהלך תמורת הנחה בשכר הדירה.

דובר הבית הלבן הכחיש שהקושנרים לא מתירים לסוכנים להיכנס כדי להשתמש בשירותים. "זה סיפור שקרי. איוונקה וג'ארד הבהירו ב-2017 שביתם פתוח לאנשים המדהימים שמאבטחים אותם", אמר ג'אד דיר, דובר הבית הלבן. "לקושנרים כבוד רב לאנשי השירות ביחידה שלהם, ולכוחות הביטחון בכלל. ביתם תמיד יהיה פתוח, והם הוקירו תודה לשירות בארבע השנים האחרונות".

דוברת השירות החשאי הגיבה לדברים: "השירות החשאי עושה כל מאמץ לבצע את פעילותו מבלי להפריע למשק הבית המאובטח. לכן הסוכנים לא מבקשים להיכנס למתקן המאובטח כאשר מדובר בבית פרטי. ג'ארד ואיוונקה לא סירבו לאף בקשה להיכנס לביתם כדי להשתמש בשירותים".

עם זאת, איש כוחות הביטחון אמר ל"וושינגטון פוסט" כי "זוהי הפעם הראשונה שאנשי השירות צריכים ללכת לחפש לעצמם שירותים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות