אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"השווקים המתעוררים באסיה עלולים להיפגע מחבילת הסיוע של ביידן" צילום: איי פי

"השווקים המתעוררים באסיה עלולים להיפגע מחבילת הסיוע של ביידן"

כך מעריך ג'יימס סליבן, ראש מחקר המניות באסיה בג'יי.פי.מורגן. לדבריו, תוכנית הסיוע בהיקף של 1.9 טריליון דולר שיותר ממכפילה את קודמתה תהיה "הפתעה טובה לשווקים". סליבן מעריך כי אחרי "יותר מ-18 שבועות רצופים שבהם כספים זרמו לאסיה, הם יתחילו לעזוב ולחזור לארה"ב"

15.01.2021, 20:27 | חדשות חוץ

"השווקים המתעוררים באסיה עלולים להיפגע כתוצאהמחבילת הסיוע בסך 1.9 טריליון דולר שמעוניין להעביר הנשיא ג'ו ביידן לנפגעי הקורונה", כך אמר ג'יימס סליבן, ראש מחקר מניות באסיה בג'יי.פי.מורגן.  

קראו עוד בכלכליסט

"רוב המשקיעים היו די חיוביים לגבי אסיה והשווקים המתעוררים לעומת ארה"ב, לפני שהפרטים האחרונים על חבילת הסיוע פורסמו", אמר סליבן. "קודם לכן, במשך יותר מ-18 שבועות רצופים ראינו כיצד כספים זרמו לאסיה, לא כולל יפן. אבל הם יתחילו לעזוב את השווקים המתעוררים באסיה ויחזרו לארה"ב בעקבות הדחיפה שתיתן לכלכלה התוכנית של ביידן". 

הנשיא הנבחר של ארה"ב ג הנשיא הנבחר של ארה"ב ג'ו ביידן מקבל חיסון נגד קורונה | צילום: איי פי הנשיא הנבחר של ארה"ב ג

הנשיא הנבחר חשף אתמול את פרטי חבילת הסיוע המוצעת בהיקף של 1.9 טריליון דולר. התוכנית כוללת השקעה של משאבים בהיקף יותר מכפול לעומת קודמתה. במסגרת התוכנית, יינתנו לאזרחים צ'קים של 1,400 דולר בנוסף ל-600 דולר שכבר אושרו, ויינתן סיוע למובטלים, לעסקים, לדיירים שלא שילמו את שכר הדירה שלהם ולרעבים.

לדברי סליבן, ג'יי פי מורגן חזה מוקדם יותר ירידה של 2% בתמ"ג האמריקני כתוצאה מהיעדר התמריץ הפיננסי, אך עם תכנית הסיוע הנוכחית, שיותר ממכפילה את קודמתה, תהיה לשווקים "הפתעה טובה", גם במה שקשור לרמות הצמיחה הכלכלית בארה"ב.

"הזרמות כספי המשקיעים לאסיה היו מאוד אגרסיביות בחודשיים האחרונים, ואפשר לראות את זה מתחיל להתהפך", אמר סליבן והוסיף כי השוק הסיני, שביצועיו היו מהטובים ביותר באזור ב-2020, עלול להיות מהמפסידים העיקריים של חבילת הסיוע. "אפשר לצפות שבעלי הביצועים הטובים ביותר ב-2020 יהיו המקור לכספים שיוזרמו לארה"ב, וזה נכון בראש ובראשונה לסין", הוא אמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות