אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופג אש: איגוד הרובאים בארה"ב הגיש בקשה להגנה מפני פשיטת רגל צילום: בלומברג

סופג אש: איגוד הרובאים בארה"ב הגיש בקשה להגנה מפני פשיטת רגל

הבקשה הוגשה לאחר דרישה של התובעת הכללית בניו יורק, שם רשום הארגון, לפרק אותו; לטענתה, המנכ"ל ובכירים אחרים ניהלו אותו בצורה כושלת והפרו חוקים; מנגד טוענים בארגון כי מדובר ברדיפה פוליטית מצד הדמוקרטים ומבקשים להירשם מחדש בטקסס כמלכ"ר - כדי לחמוק "מסביבה רגולטורית ופוליטית מושחתת"

16.01.2021, 08:52 | חדשות חוץ
איגוד הרובאים הלאומי בארה"ב (NRA) הגיש אתמול (ו') בקשה להגנה מפני פשיטת רגל (צ'אפטר 11), מהלך שעשוי לסייע לארגון לחמוק מתביעה מצד משרד התובעת הכללית בניו יורק הדורשת את פירוקו.

קראו עוד בכלכליסט

בקשת ההגנה הוגשה בבית המשפט הפדראלי לפשיטות רגל בדאלאס, ובמסגרתה הארגון מבקש להירשם מחדש בטקסס כמלכ"ר וזאת כדי לחמוק "מסביבה רגולטורית ופוליטית מושחתת" בניו יורק, שם רשום הארגון.

רובים למכירה, צילום: אם סי טי רובים למכירה | צילום: אם סי טי רובים למכירה, צילום: אם סי טי

"בטקסס מעריכים את התרומה של הארגון, מברכים את חברינו שומרי החוק ומצטרפים אלינו כשותפים בשמירה על החירויות החקוקות בחוקה", מסר המנכ"ל ווין לפייר (Wayne LaPierre) במכתב ששלח לחברים, "אנחנו מחפשים להשיג הגנה מהתובעים בניו יורק שניצלו בצורה לא חוקית את הסמכויות שלהם כדי לפגוע ב-NRA ובחברים שלה".

התובעת הכללית של ניו יורק לטישיה ג'יימס (Letitia James) מאשימה את לפייר ובכירים אחרים בארגון בניהול כושל, וטוענת כי פעילויות הארגוון מפרות את החוקים במדינה הנוגעים למלכ"רים.

לפי ההאשמות, בכירי הארגון העבירו מיליוני דולרים למימון אורח חיים ראוותני, כולל חופשות יוקרתיות ומטוסים פרטיים וכדי לקנות את הנאמנות והשתיקה של עובדים לשעבר. הטענה היא כי ההתנהלות הזו עלתה לארגון 64 מיליון דולר לאורך שלוש שנים.

"ב-NRA טוענים כי מצבם הפיננסי סוף כל סוף תואם למצבם המוסרי: פשיטת רגל", הגיבה ג'יימס, "אנחנו לא נאפשר ל-NRA להשתמש בכך או בכל טקטיקה אחרת כדי לחמוק מאחריות ומהפיקוח של המשרד שלי".

תערוכה של ה-NRA, צילום: בלומברג תערוכה של ה-NRA | צילום: בלומברג תערוכה של ה-NRA, צילום: בלומברג

ב-NRA פרסמו הצהרה שבה התחייבו כי לא יבוצעו שום שינויים מיידיים בפעילות או בכוח האדם, ועוד הוסיפו כי הם אינם חדלי פרעון. לפייר אף הדגיש כי הארגון "חזק פיננסית כפי שהיינו בשנים האחרונות".

בארגון ציינו עוד כי ימשיכו לפעול להגן על זכותם החוקתית של החברים תחת התיקון השני לחוקה שמעניק להם את הזכות לשאת כלי נשק.

הארגון סופג ביקורת רבה, בראשה הטענה כי בכך הוא מעודד אלימות. עם זאת, לטענתו התביעה של ג'יימס – המזוהה עם המפלגה הדמוקרטית – נובעת ממניעים פוליטיים וכדי לקדם את הקריירה שלה.

16 תובעים מרכזיים מהמפלגה הרפובליקנית הגישו תצהיר שבו תמכו ב-NRA. בכל מקרה, בקשת ההגנה תקפיא קרוב לוודאי את התביעה בניו יורק, והרישום מחדש בטקסס עלול להוביל לכך שלג'יימס לא תהיה הסמכות לקדם את הדרישה לפרק את הארגון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות