אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'נרל מוטורס תשקיע 750 מיליון ד' במפעל בקנדה למסחרית החשמלית צילום: בלומברג

ג'נרל מוטורס תשקיע 750 מיליון ד' במפעל בקנדה למסחרית החשמלית

לפי ההסכם שקיבל את ברכתה של הממשלה הקנדית ועוד טעון את אישור איגוד העובדים, החברה תתחיל בייצור מסחרי של ה-EV600

16.01.2021, 20:55 | חדשות חוץ

יצרנית הרכב ג'נרל מוטורס ואיגוד העובדים יוניפור (Unifor) הודיעו כי הגיעו להסכם טנטטיבי שבמסגרתו תשקיע החברה קרוב למיליארד דולר קנדי (785.42 מיליון דולר) במפעל באינגרסול, אונטאריו, לייצר הרכב המסחרי החשמלי של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההסכם, שעוד צריך לזכות באישור העובדים באיגוד, ג'נרל מוטורס תתחיל בייצור מסחרי רחב היקף של הרכב החשמלי EV600 במפעל הקנדי.

בהצהרה שפרסמה החברה היא הודיעה שהייצור יחל באופן מיידי. ההסכם החדש מתבסס על ההשקעות האחרונות שביצעה ג'נרל מוטורס בקנדה, שבמסגרתן הסכימה בנובמבר להשקיע גם מיליארד דולר קנדי במפעל באוטאווה להרחבת ייצור המשאיות.

הממשלה הקנדית בירכה על ההסכם והודיעה כי תאשר את תמיכתה לאחר שהעובדים יצביעו בעד ההסכם. "אנחנו ממתינים לתוצאות ההצבעה", מסר פרנסואה פיליפ שמפיין, השר ליחסים בינלאומיים.

מהאיגוד נמסר כי פרטים נוספים של ההסכם יוצגו בפני העובדים בפגישה מקוונת שתיערך ביום ראשון, ותוצאות ההצבעה יתפרסמו למחרת.  

השבוע פורסם כי הרכב המסחרי החשמלי תוצרת GM, ישרת את חברת השליחויות הבינלאומית פדקס. הרכב יכול לנסוע 350 ק"מ בין טעינות. ה-EV600 יהיה בעל שלדה בסיסית זהה לזו של ההאמר ומגוון משאיות GM אחרות, שאמורות להגיע לשווקים בשלוש השנים הקרובות. 500 הרכבים הראשונים יימסרו לפדקס עד סוף השנה, ומשלוחים ללקוחות אחרים אמורים להתחיל בתחילת 2022, לדברי החברה.

הוואן החשמלי תוצרת ג הוואן החשמלי תוצרת ג'נרל מוטורס | צילום: רויטרס הוואן החשמלי תוצרת ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות