אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רכב שיתופי? רק לא בשבת, אלא אם תשלמו 10,000 שקל "קנס" צילום: שאול גולן

בלעדי לכלכליסט

רכב שיתופי? רק לא בשבת, אלא אם תשלמו 10,000 שקל "קנס"

שתי חברות זכו במכרז של עיריית שדרות לרכב שיתופי, שלמה share ו"סיטי קאר", שמתמחה במגזר החרדי, ומגיעה עם הגבלות יחודיות

17.01.2021, 08:42 | אודי עציון

שדרות הצטרפה בשבוע שעבר לרשימת הערים שבהם פועלים שירותי רכב שיתופי, רכב להשכרה לתקופות קצרות, שנועד לשמש את מי שלא מחזק רכב בבעלותו, וזקוק לאחד לנסיעה קצרה או ליום.

קראו עוד בכלכליסט

שתי חברות זכו במכרז שפירסמה העירייה, שלמה Share שבבעלות קבוצת שלמה, וסיטי קאר, שמתמחה במגזר החרדי, ופונה לאחרונה גם לשווקים חדשים. העירייה העמידה לרשות כל אחת מהחברות 4 מקומות חנייה, ברחבי העיר הדרומית: ליד המתנ"ס המקומי, בכניסה לעיר ובשכונות, במיקומים שאין בהם עומסי חנייה.

רכב שיתופי של סיטי קאר, צילום: שאול גולן רכב שיתופי של סיטי קאר | צילום: שאול גולן רכב שיתופי של סיטי קאר, צילום: שאול גולן

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, אמר כי "אנו משקיעים מאמצים רבים על מנת להביא לעיר פתרונות חדשניים וטכנולוגיים לתחבורה חכמה, שייתנו מענה איכותי לתושבים, יפחיתו את התלות בכלי רכב פרטיים ובתחבורה ציבורית ויחברו את העיר לכל חלקי הארץ באופן פשוט. השירות החדש יעניק פתרון זמין לתחבורה שיתופית נגישה, איכותית וללא התחייבות כספית. שיתוף הפעולה עם החברות הזוכות יאפשר לנהגים צעירים וחיילים להתנייד בקלות, בבטחה ובנוחות בסופי השבוע, וכן יאפשר לתושבי היישוב להסתייע ברכב שיתופי בעת הצורך, ממש ליד הבית".

שלמה share תציע קיה פיקנטו אוטומטיות במחיר של 160 שקל ל-24 שעות, כולל ביטול השתתפות עצמית. סיטי קאר תציב מכוניות רק בימים הקרובים, ועוד לא הוחלט האם אלה יהיו מכוניות קטנות או משפחתיות, אבל היא מציעה גם השכרה לפי שעות: 20 שקל לשעה ראשונה, 30 לשעתיים, עם מבצעי הנחה להשכרה בשעות הפחות מבוקשות. בשתי החברות הלקוח פותח את הרכב באמצעות אפליקציה, שדרכה הוא גם מזמין את הרכב, בסיטי קאר יש גם מוקד טלפוני לכך.

סיטי קאר, מתמחה במגזר החרדי, והיא כיום חברת הרכב השיתופי בגדולה בארץ, עם כ-400 מכוניות לפי דיווחיה. אולם החברה מטילה על לקוחותיה גם מגבלות יחודיות, שברורות ללקוחות חרדים, אך יפתיעו לקוחות שאינם שומרי שבת. כך למשל החברה אינה מחייבת את הלקוחות על שעות השכרת רכב בשבת, אך גם אוסרת את השימוש בו באותן שעות.

שוכר שייסע או רק יפתח רכב של סיטי קאר בין כניסת השבת ליציאתה, מסתכן בקנס של 10,000 שקל לפי מחירון החברה. בסיטי קאר אומרים כי מי שיספק לחברה הוכחה כי היה מדובר בנסיעת חירום, למשל לחדר מיון, לא יחויב.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות