אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: 180 מיליון דולר קנס לטויוטה בגין חריגות מזיהום אוויר

ארה"ב: 180 מיליון דולר קנס לטויוטה בגין חריגות מזיהום אוויר

כך קבע משרד המשפטים האמריקאי. הקנס ישולם בגין אי דיווח על פליטות מזהמים בנוגע לשנים 2005-2015 לפי החוק. לפי הפרסומים בארה"ב, היצרנית גם לא דיווחה בזמן על ריקולים הקשורים למערכות זיהום האוויר ברכביה

17.01.2021, 10:04 | תומר הדר

טויוטה תידרש לשלם לרשויות האמריקאיות קנס בגובה 180 מיליון דולר, כך קבע משרד המשפטים האמריקאי. הקנס ישולם בגין אי-עמידה בדרישות החוק האמריאי- ה-clean air act, אשר דורש מיצרני הרכב לדווח על פליטות מזהמים.

קראו עוד בכלכליסט

הקנס שהוטל על טויוטה מתייחס לכישלון של היצרנית לדווח על פליטות זיהום בשנים 2005 עד 2015 ולפי פרסומים בארה"ב, לא זו בלבד שטויוטה לא דיווחה על נתוני זיהום האוויר, היצרנית גם לא דיווחה בזמן על ריקולים אשר קשורים למערכות זיהום האוויר ברכביה.

טויוטה יאריס טויוטה יאריס טויוטה יאריס

כך, לפי פרסומי משרד המשפטים האמריקאי: "התנהלות טויוטה ככל הנראה גרמה לעיכוב או מניעת ריקולים תוך יצירת רווח כספי משמעותי לטויוטה, גרימת הוספת עלויות לצרכנים והארכה של פרק הזמן בו רכבים בהם קיימות בעיות במערכות מניעת זיהום האוויר המשיכו לנסוע בכבישים".

בנוסף הוגש נגד טויוטה צו מניעה אשר מיועד לוודא כי היצרנית תדווח באופן שגרתי ומדויק על כל חריגה מדרישות זיהום אוויר. ועם זאת, למרות שמדובר בקנס ענק, עדיין בהשוואה ליצרניות רכב אחרות - טויוטה יצאה בזול: כזכור, בעיצומה של פרשת "דיזלגייט" נדרשה פולקסווגן לשלם סכום עתק של 25 מיליארד דולר בקנסות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות