אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ שב לפייסבוק ולאינסטגרם אך תחת צנזורה צילום: איי פי

טראמפ שב לפייסבוק ולאינסטגרם אך תחת צנזורה

חשבונות המשתמש של הנשיא היוצא בפייסבוק ובאינסטגרם הופעלו מחדש במהלך סוף השבוע, אך במקביל נקבעו תנאים חדשים האוסרים על פרסום קריאות לאלימות ופרסומות למכירת כלי נשק

17.01.2021, 13:11 | איתמר זיגלמן
פייסבוק ואינסטגרם הפעילו מחדש את עמודיו של טראמפ ברשתות החברתיות בסוף השבוע האחרון. החשבונות נחסמו בתחילת החודש בעקבות חלקו של הנשיא היוצא במחאה האלימה שפרצה בבניין הקפיטול. אולם במקביל, וכנראה בניסיון לרסן את פרסומיו של טראמפ ותומכיו, הודיעו בפייסבוק על ההחלטה לצנזר קריאות לאלימות לקראת השבעתו של ג'ו ביידן בפלטפורמות.  

קראו עוד בכלכליסט

פייסבוק לא תאפשר ליצור אירועים המתרחשים בסמיכות לבית הלבן וסביב בניין הקפיטול, במטרה למנוע את השימוש בפלטפורמה לארגון אירועים אלימים כמו אלו שהתקיימו ב-6 לינואר. החברה אף הודיעה כי היא תבצע סקירה מעמיקה יותר לכל האירועים שקשורים בהשבעה ותסיר את אלו המפרים את כלליה.

למרות שסמנכ"לית פייסבוק, שריל סנדברג, אמרה בתחילת החודש כי היא להערכתה ההתפרעויות בקפיטול היו מאורגנות במידה רבה בפלטפורמות נוספות, החברה החליטה "לא לקחת סיכונים" ולהגביר את אכיפת מדיניותה. הגבלות כוללות חסימה ליצירת סרטונים חיים, אירועים, קבוצות או דפים.  
מהומות בוושינגטון , צילום: גטי מהומות בוושינגטון | צילום: גטי מהומות בוושינגטון , צילום: גטי

במקביל, פייסבוק הודיעה כי תאסור פרסומות העוסקות במכירת אביזרי נשק וציוד מגן בארה״ב עד יומיים לאחר השבעתו של ג'ו ביידן, ב-20 בינואר. החלטה זו הגיעה לאחר ששלושה סנאטורים אמריקאים שלחו מכתב למנכ"ל החברה, מארק צוקרברג, וביקשו ממנו לחסום לצמיתות פרסומות מסוג זה מחשש לאלימות בטקס ההשבעה. הסנאטורים, כולם דמוקרטים, אמרו כי על החברה לנקוט בפעולות בכדי "לעצור אויבים מקומיים של ארצות הברית מלהשתמש בפלטפורמות של פייסבוק ואינסטגרם לקידום מטרות בלתי חוקיות".

פייסבוק היא לא הפלטפורמה היחידה שמנסה למנוע כינוסים אלימים ביום ההשבעה. Airbnb הודיעה בשבוע שעבר כי חוסמת ומבטלת את כל הזמנות הלינה באזור הבית הלבן במהלך שבוע ההשבעה, ואוסרת על אנשים שהיו מעורבים בפרעות ה-6 בינואר להזמין חדרים דרכה. אפל וגוגל הסירו את האפליקציה החברתית פרלר מהחנויות שלהן ואמזון אף ניתקה אותה משירותי הענן שלה AWS, ובכך למעשה הובילה להסרתה מהאינטרנט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות