אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל על: אחרי הסגר ועם חזרת האיים הירוקים - נשוב לטוס לאילת צילום: אי פי איי

אל על: אחרי הסגר ועם חזרת האיים הירוקים - נשוב לטוס לאילת

לאחר הפסקה של שבע שנים, הודיעה חברת התעופה שתפעיל זמנית טיסות מנתב"ג לשדה התעופה רמון, בכפוף לאישורים. אל על לא פירטה מחירי כרטיסים או תדירות טיסות. ההשתתפות במכרז התאפשרה הודות לשיתוף פעולה עם הטייסים שהסכימו להפחתת עלות השכר בקו

17.01.2021, 16:57 | נווית זומר

לאחר הפסקה של שבע שנים - אל על הודיעה היום (א') כי תפעיל זמנית טיסות מנתב"ג לשדה התעופה רמון. בהודעה נאמר כי בתום הסגר הנוכחי ולאחר הפתיחה המחודשת של האיים הירוקים, תפעיל החברה באופן זמני, בכפוף לקבלת האישורים הרלוונטיים, טיסות פנים ארציות לאילת.

קראו עוד בכלכליסט

באל על לא מציינים את תדירות הטיסות או את מחיר הכרטיסים. בהודעה נאמר “טיסות אל על לאילת יאפשרו ליהנות מחופשה בעיר הדרומית תוך הפגנת תמיכה בענף התיירות המקומי, חיזוק העיר אילת ונמל התעופה הבינ”ל רמון בעיצומו של משבר הקורונה". על זמני הטיסות, מחירי הכרטיסים ומועד תחילת המכירה תעדכן החברה בקרוב.

אל על כבר הפעילה טיסות פנים מנתב”ג לאילת בעבר, אולם הפסיקה אותן לפני קצת יותר משבע שנים - בחודש נובמבר 2013. כעת, מצטרפת אל על לתחרות בקו לאילת מול ישראייר וארקיע (שהודיעה בסגר האחרון כי חדלה לטוס לאילת, בינתיים - נ"ז) שמפעילות טיסות בקו לאילת.

שדה התעופה רמון, צילום: יאיר שגיא שדה התעופה רמון | צילום: יאיר שגיא שדה התעופה רמון, צילום: יאיר שגיא

במהלך שנת 2020 הסתכמה תנועת הנוסעים לאילת (בשני הכיוונים) ב-352 אלף איש - ירידה של 55% לעומת השנה קודמת, לנוכח משבר הקורונה.

מפרוץ משבר הקורונה חברת ישראייר הפעילה לבדה את הקו לאילת לאחר שארקיע הדמימה את כל פעילותה מאז חודש מרץ. לאחר הסגר השני הודיעה ארקיע שהיא חוזרת לפעול, אך כעת בסגר השלישי שוב חדלה מלטוס לאילת.

העובדה שחברת ישראייר הפעילה את הקו לאילת בתקופת הקורונה היתה תודות לסיוע ממשלתי, משום שהקו היה הפסדי במשך מרבית התקופה - למעט התקופה הקצרה שבה האיים הירוקים היו פתוחים.

הטייסים הסכימו להפחתת עלות שכר

היות והקו לאילת מסובסד, המדינה מוציאה מדי תקופה מכרז להפעלתו, שכעת אל על ניגשה אליו. לכלכליסט נודע כי הדבר התאפשר לאחר שהנהלת אל על הגיעה להסכמות עם טייסי החברה להפחתת עלות שכרם בקו ספציפי זה.

מדובר בסעיף "עלות המינימום", שלפיו כל טייס אל על היוצא לטיסה משולם לו שכר עבור מינימום חמש שעות. הטייסים הסכימו להפחית את "עלות המינימום" בקו לאילת, לשלוש שעות, בכדי שהחברה תוכל להציג מחיר תחרותי במכרז.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות