אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עמוס לוזון שוקל למחוק את רונסון מהבורסה הפולנית צילום: עמית שעל

עמוס לוזון שוקל למחוק את רונסון מהבורסה הפולנית

לקבוצת לוזון החזקה של 66% מהון המניות של רונסון שמאוגדת לפי דיני חוקי ניירות הערך של פולין ונסחרת בבורסה של וורשה. מניית הקבוצה זינקה בתום המסחר היום ב-11% לאחר שהשלימה הקצאה פרטית של מניות בהיקף של 45 מיליון שקל

17.01.2021, 18:02 | חזי שטרנליכט

מניית קבוצת לוזוןזינקה בתום המסחר היום ב-11% לאחר שהקבוצה השלימה הקצאה פרטית של מניות בהיקף של 45 מיליון שקל, בתוספת לכתבי אופציות שמימושם המלא עשוי להזרים לחברה בעתיד עוד 40 מיליון שקל. הקצאת המניות בוצעה בשער של 1.1 שקלים, נמוכה ב-8.4% ביחס לשער שבו ננעלה המניה ביום חמישי האחרון.

קראו עוד בכלכליסט

את ההקצאה הובילה חברת ווליו בייס חיתום. המשתתפים חמישה גופי השקעות מוסדיים: בית ההשקעות מור, הלמן אלדובי, פסגות ותכלית וגם קרן כלירמרק. למשתתפים הוקצו 40.98 מיליון מניות ועוד 27.3 מיליון כתבי אופציות למימוש במחיר מימוש של 1.5 שקלים שגבוה ב-25% מהשער שבו פתחה המניה את המסחר היום.

עמוס לוזון , צילום: עמית שעל עמוס לוזון | צילום: עמית שעל עמוס לוזון , צילום: עמית שעל

התמורה המיידית, מסרו בקבוצת לוזון, מיועדת לפעילותה השוטפת של החברה, בין היתר הגדלת אחזקותיה בחברות מוחזקות או פרעון חובות. ההתפתחות המעניינת היא שקבוצת לוזון בוחנת את האפשרות למחוק את חברת רונסון הפולנית שבה היא מחזיקה, באמצעות הגשה של הצעת רכש. לקבוצה החזקה של 66% מהון המניות של רונסון שמאוגדת לפי דיני חוקי ניירות הערך של פולין ונסחרת בבורסה של וורשה.

שווי השוק של רונסון עומד על 272.3 מיליון זלוטי, נכון לתום המסחר בבורסה הפולנית ביום שישי האחרון. שווי השוק במונחים שקליים עומד כיום על 236.8 מיליון שקל. לכן הנתח של הציבור בערכים שקליים, טרם הגשת הצעת רכש כלשהי, עומד על קצת מעל ל-80 מיליון שקל.

באוקטובר גייסה רונסון בבורסה הפולנית 100 מיליון זלוטי באג"ח. מדובר בחברה שנוסדה בשנת 2000 ובונה 14 פרוייקטים למגורים בארבע בפולין: וורשה, ורוצלב, פוזנן ושצ'צ'ין. החברה מקימה נכון לרבעון השלישי של 2020 – 1,587 דירות ומתכננת עוד 3,858 דירות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות