אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שפיטרה את העובד שהתריע מפני נאצים בוושיגנטון: גיטהאב מתנצלת צילום: אי.אף.פי

אחרי שפיטרה את העובד שהתריע מפני נאצים בוושיגנטון: גיטהאב מתנצלת

החברה מודה כי טעתה כשפיטרה את העובד שהזהיר את חבריו לעבודה מפני מפגינים נאצים במהומות בוושינגטון ומציעה לו את עבודתו בחזרה. מנהלת משאבי אנוש בחברה פורשת מתפקידה

18.01.2021, 10:06 | חדשות חוץ
חברת גיטהאב (GitHub) מודה כי זו הייתה טעות לפטר עובד יהודי שהתריע מפני מפגינים נאצים במהומות בוושינגטון, ומציעה לו את עבודתו בחזרה. ההודעה התפרסמה לאחר שהחברה שכרה פירמת עורכי דין עצמאית לחקור את התקרית והיא מצאה "שבוצעו שגיאות משמעותיות". בעקבות זאת, מנהלת משאבי אנוש בחברה, קארי אולסן פורשת מתפקידה.

קראו עוד בכלכליסט

"אתמול הסתיימה החקירה שמצאה כי בוצעו שגיאות משמעותיות שאינן תואמות להתנהלות הפנימית או לכושר השיפוט שלנו מצד המנהיגים שלנו", כתב המנכ"ל נאט פרידמן במסר לעובדים. עוד הוסיף כי החברה תפרסם גם התנצלות פומבית בבלוג שלה בנושא.

סמנכ"לית התפעול של גיטהאב, אריקה ברסיקה הוסיפה: "אנחנו רוצים להגיד לעובד באופן פומבי: אנחנו מתנצלים מעומק הלב".

באתר "ביזנס אינסיידר" דיווחו כי הפיטורים השנויים במחלוקת הגיעו יומיים לאחר שאותו עובד הזהיר את העובדים בוושינגטון להיזהר מהמפגינים הנאצים. הוא פרסם את ההודעה ב-6 בינואר, היום בו מפגינים אלימים הסתערו על גבעת הקפיטול. בדיווח ציינו עוד כי העובד הוא יהודי במוצאו שקרובי משפחתו נספו בשואה.

האזהרה הזו ספגה ביקורת מצד עובדים אחרים שהתלוננו בפני מחלקת משאבי אנוש על השימוש במונח 'נאצים'. יומיים לאחר מכן אותו עובד פוטר. בעקבות זאת, בסביבות 200 מתוך 1,700 העובדים של החברה חתמו על מכתב פתוח בו ביקשו לקבל הבהרות לגבי הסיבה לפיטורים.

מפגינים ניאו נאצים בארה"ב, צילום: אי.אף.פי מפגינים ניאו נאצים בארה"ב | צילום: אי.אף.פי מפגינים ניאו נאצים בארה"ב, צילום: אי.אף.פי

"אחרים כבר אמרו זאת, אבל אני רוצה להגיד זאת בעצמי בצורה מפורשת – אני חושב שהיו מפגינים נאצים בחלק מההפגנות שהתקיימו ב-6 בינואר", כתב אחד המהנדסים בחברה. "100% שהיו שם נאצים", הגיב עובד אחר בהתכתבות העובדים דרך אפליקציית סלאק.

במכתב לעובדים הדגיש המנכ"ל כי הם רשאים לדבר בחופשיות על הפחדים שלהם הנוגעים לארגונים גזעניים. "אתם חופשיים לבטא חששות לגבי ניאו נאצים, אנטישמיות ועליונות של הגזע הלבן או כל צורה אחרת של אפליה או הטרדות", פירט. "אנחנו כמובן מצפים שתתנהגו בכבוד, במקצועיות ותצייתו למדיניות של גיטהאב בנוגע לאפליה והטרדות בכל עת".

גיטהאב, שנרכשה על ידי מיקרוסופט ב-2018, היא חברה לניהול ואחסון מקוון של קוד תוכנה. כמי שפעילותה מושתת על עקרונות כמו שיתוף וקוד פתוח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות