אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שיתוק ממושך: מועצת הכבלים והלוויין ומועצת תאגיד השידור חוזרות לפעול צילום: אסף בר שי

אחרי שיתוק ממושך: מועצת הכבלים והלוויין ומועצת תאגיד השידור חוזרות לפעול

הממשלה אישרה ארבעה מינויים למועצת הכבלים והלוויין: ניצן בן נתן, יאיר חקק, לאה רקובר ומיכל כהן. מזה כחודש המועצה כוללת שלושה חברים בלבד מתוך 13; כמו כן אושרה מועמדותה של שרון ידין למשבצת המשפטנית במועצת תאגיד השידור, שחוזרת לפעול לאחר קיפאון מאז אפריל

18.01.2021, 13:29 | אביאור אבו

מועצת הכבלים והלוויין ומועצת תאגיד השידור חוזרות לפעול לאחר שיתוק ממושך. הממשלה אישרה היום (ב') את הצעת שר התקשורת, בני גנץ, למנות ארבעה חברים למועצת הכבלים והלוויין. עם אישורם, תחזור לאחר חודש של שיתוק פעילות המועצה, שאחראית על השידורים של yes ו-HOT. כמו כן, אישר גנץ את מועמדותה של ד"ר שרון ידין למשבצת המשפטנית במועצת תאגיד השידור, לאחר שאושרה על ידי ועדת גילאור. המועצה חוזרת לפעילות לאחר שהייתה משותקת מאז אפריל.

קראו עוד בכלכליסט

מזה כחודש מועצת הכבלים והלוויין כוללת שלושה חברים בלבד מתוך 13, ביניהם מ"מ יו"ר המועצה, נתי שוברט. המועצה אמורה למנות שבעה נציגי ציבור ושישה נציגי ממשלה, כאשר הקוורום הנדרש לפעילותה הוא ארבעה חברים. עתה, יתווספו ארבעה חברים נוספים, לאחר שאושרו על ידי ועדת גילאור ושר התקשורת הקודם יועז הנדל. עם כניסתו לתפקיד, בחן גנץ את המועמדים והחליט לקדם את מינויים בממשלה בשבוע שעבר דרך סעיף 19ב, האומר שמשלא התקבלו הערות, יאושרו המינויים אוטומטית לאחר שבוע. גנץ ערך היום פגישה ראשונה עם חברי המועצה וקיבל סקירה על האתגרים העומדים לפתחה.

החברים שאושרו לתקופה של ארבע שנים הם: ניצן בן נתן, מנהל אגף א' מתקני ספורט במשרד התרבות והספורט; יאיר חקק, סמנכ"ל בכיר אסטרטגיה ותכנון במשרד התקשורת; עו"ד לאה רקובר, יועמ"שית משרד המשפטים, שנבחרה לקדנציה שנייה; ומיכל כהן, מנכ"לית קרן רש"י, שתשמש כנציגת ציבור.

היו"ר שוברט משמש כסגן מנהל מינהל הנדסה במשרד התקשורת ומונה כממלא מקום לאחר פרישתו של ממלא המקום הקודם, אשר ביטון. שוברט אמור לכהן בתפקיד עד לחודש מרץ. מאז עזיבתה של יפעת בן חי שגב בספטמבר 2018, לא מונה יו"ר קבוע למועצה. מי שנבחר לתפקיד עוד בדצמבר 2018 הוא ניר שוויקי, המשמש כיום כמנכ"ל בפועל של הרשות השנייה, אך הממשלה מעכבת את מינויו לאור הסחבת הפוליטית.

יפעת בן חי שגב. עזבה בספטמבר 2018, צילום: עמית שעל יפעת בן חי שגב. עזבה בספטמבר 2018 | צילום: עמית שעל יפעת בן חי שגב. עזבה בספטמבר 2018, צילום: עמית שעל

שיתוק גם במועצת תאגיד השידור

גם מועצת תאגיד השידור הציבורי כאן לא מתפקדת מאז אפריל, אז 12 חבריה סיימו את תקופת כהונתם בתום ארבע שנים. כיום כוללת המועצה 6 חברים שכבר אושרו מתוך 12, אך המצב שאינו מאפשר קבלת החלטות. עם אישורה של ידין, חוזרת המועצה לקוורום הנדרש - שישה חברים.

התאגיד, בניהולו של אלדד קובלנץ, הכין את התקציב לשנת 2021 שעומד על כ-740 מיליון שקל, לעומת 780 מיליון שקל ב-2020. מועצת התאגיד, בראשות היו"ר גיל עומר, הייתה אמורה לאשר את התקציב עד לסוף נובמבר, אך כאמור הייתה חסרת יכולת התכנסות. עתה, תידרש המועצה לאשר את התקציב.

שר התקשורת, בני גנץ: "אני מברך על מינוי חברי המועצה החדשים למועצת הכבלים והלוויין. הקפאת המינויים משיקולים לא עניינים במשך תקופה ממושכת, פגעה ביכולת התפקוד של המועצה וביכולת שלה לקבל החלטות למען הציבור בישראל״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות