אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התעריף הוכפל: האלוביצ'ים דורשים מהביטוח 15 מיליון שקל למימון ההסתבכויות הפליליות צילומים: אוראל כהן, יובל חן

התעריף הוכפל: האלוביצ'ים דורשים מהביטוח 15 מיליון שקל למימון ההסתבכויות הפליליות

בעל השליטה לשעבר בבזק, בנו וכלתו הגישו תביעה מתוקנת נגד חברות הביטוח מגדל, מנורה, הפניקס ו-AIG, שבה הם טוענים כי עלויות ניהול ההליכים המשפטיים נגדם הוכפלו, לאור הגשת כתב האישום בפרשת בזק; שאול אלוביץ' לבדו שילם עד כה 3.67 מיליון שקל לעורכי דינו, ומעריך כי שכר הטירחה יגיע ל-11.9 מיליון שקל

18.01.2021, 15:47 | תומר גנון

שאול אלוביץ’ נגד חברות הביטוח - סיבוב שני: אחרי שאיש העסקים, בנו אור וכלתו אורנה, תבעו לפני שנה וחצי 7.5 מיליון שקל מחברת מגדל, שביטחה אותם בביטוח נושאי משרה במסגרת תפקידם בבזק, כהחזר למימון הגנתם המשפטית, הם הגדילו בסוף השבוע את הסכום פי שניים - למעלה מ-15 מיליון שקל.

האלוביצ'ים גם צרפו לתביעה את החברות מנורה, הפניקס ו-AIG.

קראו עוד בכלכליסט

על פי התביעה, עד היום שילם שאול אלוביץ' סכום של 3.67 מיליון שקל לעורך דינו, ז'ק חן ממשרד חן, יערי רוזן-עוזר, עבור ניהול הליכי החקירה, השימוע והמשפט שהחל כבר בתיק 4000. זאת מתוך סכום מוערך של 11.9 מיליון שקל שבו הוא אמור לשאת לדבריו עד סוף ההליכים – 10 מיליון שקל מתוכם רק על ניהול המשפט.

בעלי השליטה לשעבר ביורוקום אור אלוביץ בעלי השליטה לשעבר ביורוקום אור אלוביץ' ושאול אלוביץ' | צילומים: אוראל כהן, יובל חן בעלי השליטה לשעבר ביורוקום אור אלוביץ

אור אלוביץ', כך לפי התביעה, שילם לעורך דינו דרור מתתיהו, ממשרד פישר-בכר, סכום של 800 אלף שקל. בעקבות כתב האישום נגדו, אור אמור לשאת לדבריו בתשלום שכר טירחה נוסף של כ-2.5 מיליון שקל. כלומר כ-3.3 מיליון שקל. עניינה של רעייתו של אור, אורנה, הסתיים בסגירת התיק, ותשלום של 100 אלף שקל. עד היום, כך התביעה הסכימו בביטוח להשתתף בתשלום של מאות אלפי שקלים בלבד.

הסיבה לתביעה, כך ההודעה לבית המשפט, היא כמימון ההמשך של סוללת הפרקליטים במשפטם של שאול ואור בפרשת בזק, שבה הוגש לאחרונה נגדם כתב אישום על עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות ני"ע.

נחקרו כבעלי שליטה בחברה - ולא מכוח היותם דירקטורים

זאת כאמור מלבד כתב האישום שהוגש נגד האב שאול בתיק 4000, שם מיוחס לו מתן שוחד לראש הממשלה, בנימין נתניהו, וניסיון לשבש את החקירה. עם פתיחת החקירות נגד האלוביצ'ים כיהנו שאול אלוביץ' כיו"ר בזק, ואור ואורנה כדירקטורים בבזק. כמו כם הם כיהנו בתפקידים שונים בחלל תקשורת וביורוקום. לאור זאת הם היו מבוטחים בביטוח נושאי משרה על ידי כל אחת מהחברות הנתבעות.

"גבול האחריות בפוליסות הוא של 150 מיליון דולר", נכתב בתביעה, "והכיסוי לתשלום הוצאות המשפט הוא מעבר לסכום הביטוח". עוד טוענים התובעים כי הפוליסות כוללת "התחייבות מפורשת להקדים תשלומי ביטוח לכיסוי הוצאות".

מגדל הגישה בעבר כתב הגנה שבו פרשה את טיעוניה מדוע האלוביצ'ים אינם זכאים להחזרים. בין היתר טענה שהאירועים שבהם נחקרו אינם מכוח היותם דירקטורים בבזק, אלא כבעלי שליטה בחברה, ולכן הפוליסה לא מכסה את ההליכים המשפטיים בעניינם.

נדגיש שבכל מקרה, כפי שמקובל בביטוחי נושאי משרה, אם יורשעו אלוביץ' ובנו הם לא יהיו זכאים להחזר כספי הביטוח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות