אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרקליטות על החשד לסחיטת כבוב: "פסילה היא בלתי נסבלת, אין קשר עסקי בין בנו לברמלי" צילום: אוראל כהן, שאול גולן

הפרקליטות על החשד לסחיטת כבוב: "פסילה היא בלתי נסבלת, אין קשר עסקי בין בנו לברמלי"

הפרקליטות הודיעה הערב לביהמ"ש שהיא מתנגדת לבקשתו של אמיר ברמלי, שהורשע בהונאת משקיעים, לפסול את השופט חאלד כבוב מלגזור את דינו. זאת בעקבות חקירה שנפתחה נגד ברמלי בחשד שניסה לסחוט באיומים את השופט, בטענה שבינו לבין בנו יש קשרים עסקיים. התובעת: "תמרון פסול ומניפולציה של בעל דין שנועדו להשפיע על ההליך"

18.01.2021, 19:02 | תומר גנון

"פסילת שופט בנסיבות שכאלה היא תוצאה בלתי נסבלת שאין להשלים עמה". כך כתבה הערב (ב') הפרקליטות לבית המשפט, בתגובה לבקשתו של אמיר ברמלי, בעל השליטה בקרן קלע ורוביקון שהורשע בהונאת משקיעים, לפסול את סגן נשיא המחוזי בת"א, השופט חאלד כבוב, מלגזור את דינו.

קראו עוד בכלכליסט

ברמלי מבקש לפסול את כבוב, בעקבות החקירה הפלילית שנפתחה נגדו לפני כחודש בחשד לסחיטה באיומים של כבוב, באמצעות איום על בנו עו"ד וואליד כבוב, וזאת על מנת להביא לפסילתו.

אמיר ברמלי בבית המשפט , צילום: עמית שעל אמיר ברמלי בבית המשפט | צילום: עמית שעל אמיר ברמלי בבית המשפט , צילום: עמית שעל

במכתבים אנונימיים ששלח ברמלי לבנו של כבוב, כך לפי ממצאי חקירת מפלג הונאה ת"א, הוא איים שיש בידו הקלטה שתוכיח שבין השניים היה קשר עסקי במשך שלוש שנים. "מהחקירה שבוצעה", נכתב בתגובה שהגישה התובעת בתיק, סגנית מנהלת מחלקת ני"ע בפרקליטות חנה קורין, "לא עלו כל ממצאים התומכים בקיומה של אינטראקציה כלכלית, ואין בסיס לטענה של קשר לעסקי בין אמיר ברמלי, לכבוד השופט חאלד כבוב או בני משפחתי".

"כשהקשר האישי או הכספי הנטען בין הנאשם לבין בעל הדין הוא פועל יוצא של מהלך מכוון של בעל הדין שנועד להביא לפסלות השופט", הוסיפה קורין, "יהיה בכך כדי לשמש טעם נוסף לדחיית הבקשה לפסילה".

"מעשיו של ברמלי אשר הובילו לטענתו ל'קשר עסקי ממושך' – דבר שאינו נתמך בממצאי החקירה", כתבה קורין, "בוצעו בשעה שהנאשם ברמלי מודע לזהות המותב היושב בדין בענייננו (השופט כבוב, ת.ג) ולקשרים המשפחתיים הנוגעים בדבר. מעשים אלה הם חוסר תום לב, תימרון פסול כלפי בית המשפט ומניפולציה של בעל דין שנועדו להשפיע על ההליך המשפטי".

השופט חאלד כבוב , צילום: אוראל כהן השופט חאלד כבוב | צילום: אוראל כהן השופט חאלד כבוב , צילום: אוראל כהן

"ההגנה טוענת", כתבה קורין בתגובה לבקשת הפסילה שהגיש מוקדם יותר היום עו"ד גיא עין צבי מהסנגוריה הציבורית, "כי עצם הגשת התלונה נגד ברמלי על ידי בן משפחה של השופט, יש בה כדי להצדיק את פסילתו משום שהיא מקימה 'עניין אישי ממשי'.

לגישתנו דין טענה זו להידחות. תלונה זו הוגשה בעקבות פניות של ברמלי לבנו של השופט, בשלבים מאוחרים של ההליך המשפטי נגדו. גם בהקשר זה מדובר במצב שבו הנאשם פעל בכוונת מכוון כדי ליצור עילת פסילה לשופט היושב בדינו".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות