אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה אישרה: הסגר יוארך ב-10 ימים נוספים צילום: אלכס גמבורג

הממשלה אישרה: הסגר יוארך ב-10 ימים נוספים

ההגבלות החמורות שהיו אמורות לפוג אחרי שבועיים ביום חמישי הקרוב - יימשכו עד יום ראשון 31 בינואר בחצות. במקביל הוחלט כי תחול חובת בדיקת קורונה שלילית של 72 שעות לפני המראה מחו"ל לישראל; קופות החולים יחסנו נשים הרות בכל גיל ובני 40 ומעלה

19.01.2021, 20:47 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

20:20 - הממשלה אישרה: בחינות הבגרות והמתכונות יתקיימו במועדן

הממשלה אישרה את הצעת שר החינוך יואב גלנט, לפיה בחינות המתכונות ובחינות הבגרות יתקיימו במועדן חרף הסגר. בנוסף, אושר בישיבת הממשלה שחמישה אחוזים בכל מוסד אקדמי יוכלו להיבחן בבחינות פרונטליות ולא מרחוק, וזאת בשל היעדר תשתיות או מוגבלות של התלמיד. בחינת הבגרות הראשונה תתקיים ב-1 בפברואר במתמטיקה.

20:00 - קופות החולים: ניתן לחסן נשים הרות נגד קורונה

קופות החולים הודיעו כי החל מהלילה או מחר ניתן יהיה לחסן נשים הרות ללא קשר לגילן. בקופות דיווחו על כך שבמהלך היממה האחרונה קיבלו פניות רבות מצד נשים בהריון שרצו להתחסן ברקע הדיווחים על הצטברות המקרים של נשים הרות שחלו בקורונה ואושפזו במצב קשה בבית החולים.

19:35 - הממשלה אישרה: הסגר יוארך ב-10 ימים

הסגר המהודק יימשך מעבר למתוכנן: הממשלה אישרה הערב (יום ג') את הצעת ראש הממשלה בנימין נתניהו להאריך ב-10 ימים את הסגר המהודק. לפיכך, ההגבלות החמורות שהיו אמורות לפוג אחרי שבועיים ביום חמישי הקרוב - יימשכו עד יום ראשון 31 בינואר בחצות.

במקביל הוחלט כי תחול חובת בדיקת קורונה שלילית של 72 שעות לפני המראה מחו"ל לישראל.

18:28 - בדרך להמשך הסגר: נתניהו מציע להאריך את ההגבלות החמורות עד סוף החודש

בדרך להארכת הסגר המהודק: שרי הממשלה צפויים להצביע הערב (יום ג') על המשך הסגר ההדוק שהיה אמור להסתיים אחרי שבועיים ביום חמישי. ראש הממשלה בנימין נתניהו הציע להאריך את הסגר עד יום ראשון 31 בינואר. במקביל יוחלט בממשלה אם לסגור את נמל התעופה בן גוריון, למעט טיסות חיוניות.

שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי אמר כי בכוונתו לתמוך בהצעה: "תמכתי בסגר אבל נמנעתי בהצבעה הקודמת בגלל סגירת בתי הכנסת. היום, לאור הדחיפות הגדולה, אני מוותר על המחאה. אני והשר אביטן נצביע לאור הנחיית הרבנים בעד הסגר". דרעי הוסיף: "זה חילול השם מה שעושים לנו הציבור החרדי. לא בגללנו הסגר, זה בגלל המוטציה שמפושטת בכל הארץ".

שר ההפנים אריה דרעי, צילום: אוהד צויגנברג שר ההפנים אריה דרעי | צילום: אוהד צויגנברג שר ההפנים אריה דרעי, צילום: אוהד צויגנברג

שרת התיירות אורית פרקש הכהן הציעה לאפשר לפתוח את המשק כבר בשעת בוקר מוקדמת של סיום הסגר. ראש הממשלה נתניהו התנגד והתעקש שהסגר יסתיים ביום ראשון בחצות, "וכך נוכל לנצל עוד יום למבצע החיסונים". ואולם, כמה מהשרים טענו כי אין קשר בין הדברים.

שר האנרגיה יובל שטייניץ הציע במהלך דבריו לחוקק "חוק חובת חיסון". שר החקלאות אלון שוסטר אמר: "צריך לפעול ביד ברזל נגד מפירי חוק. אנחנו לא בסוף האירוע, אלא בפני חודשים של מוות. חייבות להיות אכיפה מוגברת וסנקציות חריפות יותר. יש פער בלתי נסבל בין ערים ושכונות עם ריכוזי חיסון נמוכים, תחלואה גבוהה ואכיפה נמוכה. צריך להגביר את המאמץ ההסברתי והלוגיסטי".

ראש הממשלה נתניהו אמר בדיון כי חייבים להאריך מיד את הסגר הקיים. "מדינות רבות באירופה מאריכות את הסגר עד מרץ, ואפילו עד אפריל. זה מה שאנחנו צריכים להחליט היום. זה אולי לא פופולרי ולא נוח בתקופת בחירות, אבל זה מה שאנחנו צריכים להחליט היום ואני מצפה מכולם לתמוך בזה. נדרש כאן מאמץ אחרון, מאמץ משותף של כולנו כדי לצאת מהקורונה ולהציל חיים".

היועץ לביטחון לאומי מאיר בן שבת חיזק את דבריו של נתניהו ואמר בדיון כי "התחלואה גבוהה ומפושטת בגלל המוטציות. היקף התחלואה מאתגר את מערכי האשפוז, ועדיין לא רואים את השפעת המגבלות על היקפי התחלואה", ואש הוסיף כי נכון להיום ההערכה היא שתפוצת המוטציה הבריטית בישראל עומדת על 40%-30% מסך הנדבקים - ותישאר הדומיננטיות ביותר בשבועות הקרובים.

שר הביטחון בני גנץ אמר בדיון כי הוא דורש להגביר את האכיפה במגזר החרדי ולהגביר את הנוכחות המשטרתית ואת הקנסות, לצד הגבלת הכניסה והיציאה מהארץ. "אני דורש אכיפה במקומות שמפרים את הסגר", אמר גנץ. "אין משמעת והתנהלות ראויה. אלו חיי אדם. צריכים להסתכל על נושא היציאה מהסגר וההיערכות לתו הירוק. אם תהיה אכיפה ומשמעת - נוכל לסיים את הסגר תוך 9-7 ימים".

פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש אמר כי מקדם ההדבקה נמצא במגמת ירידה, וכי השפעת הסגר תורגש כבר בימים הקרובים - והמליץ להאריך את הסגר בשבועיים, עד 4 בפברואר. "הציבור עייף, אין ספק", אמר אש. "ההיענות תהיה יותר נמוכה, אבל הנתונים לא מאפשרים אחרת".

הסגר המהודק היה אמור להסתיים ביום חמישי השבוע, אך נתוני התחלואה הובילו להארכתו. מקדם ההדבקה הכללי ירד ל-1.05, אך הסימנים לשיפור בנתונים עדיין לא ניכרים. במקביל, אתמול נרשם שיא של יותר מ-10,000 נדבקים חדשים ביממה אחת, ובתי החולים מדווחים על עומסים בעקבות מספר המאושפזים הגבוה.

15:45 - ויכוח בממשלה על משך הארכת הסגר: "הפתיחה תעלה בחיי רבים"

שרי הממשלה התכנסו בצהריים כדי לדון בהארכת הסגר, בהתנהלות בנמל התעופה בן גוריון ובהארכת איכוני השב"כ לחולי הקורונה. פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש אמר כי מקדם ההדבקה נמצא במגמת ירידה, וכי השפעת הסגר תורגש כבר בימים הקרובים, אך ראש הממשלה בנימין נתניהו כי חייבים להאריך מיד את הסגר הקיים.

היועץ לביטחון לאומי מאיר בן שבת אמר בדיון כי "התחלואה גבוהה ומפושטת בגלל המוטציות. היקף התחלואה מאתגר את מערכי האשפוז, ועדיין לא רואים את השפעת המגבלות על היקפי התחלואה", ואש הוסיף כי "עדיין יש כ-300 אלף ישראלים בני 60 ומעלה שלא התחסנו". ראש הממשלה ציין כי "מדינות רבות באירופה מאריכות את הסגר עד מרץ, ואפילו עד אפריל. זה מה שאנחנו צריכים להחליט היום. זה אולי לא פופולרי ולא נוח בתקופת בחירות, אבל זה מה שאנחנו צריכים להחליט היום ואני מצפה מכולם לתמוך בזה. נדרש כאן מאמץ אחרון, מאמץ משותף של כולנו כדי לצאת מהקורונה ולהציל חיים".

בני גנץ ובנימין נתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי בני גנץ ובנימין נתניהו | צילום: אלכס קולומויסקי בני גנץ ובנימין נתניהו, צילום: אלכס קולומויסקי

ראש הממשלה התייחס לחתונה ההמונית בבני ברק אתמול, ואמר: "אני מבקש להפסיק את הפרות הסגר. החתונה ההמונית שראינו אתמול זו שפיכות דמים. אם נפתח את הסגר זה יעלה בחיי אדם רבים. אני קורא למשטרה לנקוט יד ברזל נגד כל מפרי החוק באשר הם". שר הביטחון גנץ השיב לו כי הוא דורש להגביר את האכיפה במגזר החרדי ולהגביר את הנוכחות המשטרתית ואת הקנסות, לצד הגבלת הכניסה והיציאה מהארץ. "אני דורש אכיפה במקומות שמפרים את הסגר", אמר גנץ. "אין משמעת והתנהלות ראויה. אלו חיי אדם. צריכים להסתכל על נושא היציאה מהסגר וההיערכות לתו הירוק. אם תהיה אכיפה ומשמעת - נוכל לסיים את הסגר תוך 9-7 ימים".

הסגר המהודק אמור היה להסתיים ביום חמישי השבוע, אך למרות ירידה מסוימת במקדם ההדבקה, שכעת עומד על 1.05, הסימנים לכך לא נראים לפי שעה בשטח. אתמול נרשם שיא של יותר מ-10,000 נדבקים חדשים ביממה אחת, ובתי החולים מדווחים על עומסים בעקבות מספר המאושפזים הגבוה. במשרד הבריאות רוצים להאריך את הסגר בשבועיים, אך לאור ההתנגדות שהביעו חלק מהשרים לכך, במשרד מעריכים שתושג פשרה ושהסגר יוארך ככל הנראה בעשרה ימים, כלומר עד הלילה שבין שבת לראשון, ב-31 בינואר.

בכחול לבן כבר התריעו בימים האחרונים שיתנגדו להארכת הסגר כל עוד לא תתבצע "אכיפה אמיתית" במגזר החרדי, שם נצפו לאחרונה הפרות חמורות ולמעשה 15% ממוסדות החינוך החרדיים פתוחים. בכחול לבן דורשים להראות כי לא תהיה איפה ואיפה באכיפת ההגבלות - בצל הנתונים שפורסמו אמש ומראים כי ביישובים חרדיים חילקה המשטרה מספר מועט יחסית של דו"חות, למרות שבהם התחלואה גבוהה מאוד.

שר הביטחון אמר בדיון כי "צריך להרחיב את החיסונים גם לתלמידי התיכון בגילאי 18-16. אני מציע להיעזר בצה"ל בכדי לסייע למרותקי הבית שאפשר להביא למוקדי החיסון ומקווה שנמצא את הדרך גם להעביר חיסונים לאלו שלא יכולים לצאת בסיוע".

במסגרת ההגבלות שאותן צפויה הממשלה לאשר, נתב"ג ייסגר לחלוטין, למעט עבור טיסות חיוניות. בצל הביקורת העזה על מה שהסתמן כמחדל, בשל עיכוב בחודשים בקבלת ההחלטה, הממשלה תאשר גם חובת הצגת תוצאה שלילית לבדיקת קורונה לפני עלייה למטוס לישראל. הבדיקה צריכה להיעשות עד 72 שעות לפני הטיסה. מי שיציג אישור החלמה או שעבר שבוע מאז שקיבל שתי מנות חיסון פטור מהדרישה הזו. התקנה לא תיכנס לתוקף מיד אלא ב-23 בינואר, בחצות שבין שישי לשבת.

שר הבריאות אדלשטיין אמר בדיון כי כשבדק בפרוטוקולים הבחין שהייעוץ המשפטי היה זה שבלם את חובת הבדיקה לשבים מחו"ל. "זה יושב לי על הלב", אמר השר. שרת התחבורה מירי רגב התפרצה לדבריו ואמרה: "הם עדיין בולמים", וראש הממשלה קטע אותה ואמר: "מירי, תודה רבה". היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט העיר שירצה להגיב לדברים בהמשך.

15:00 - נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: "צריך להחליט מיד להאריך את הסגר הקיים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה כי "מדינות רבות באירופה מאריכות את הסגר עד מרץ ואפילו אפריל. צריך להחליט מיד להאריך את הסגר הקיים. זה מה שאנחנו צריכים להחליט היום. אם נפתח את הסגר זה יעלה בחיי אדם רבים". לדבריו, "אני מבקש להפסיק הפרות כמו החתונה ההמונית שראינו אתמול, זו שפיכות דמים". שר הביטחון בני גנץ אמר: "אני דורש אכיפה משמעותית במקומות שמפרים את הסגר. חייבים להגביר את האכיפה, את פעילות המשטרה ואת הקנסות. חייבים להגביל את הכניסה והיציאה מהארץ".

 

14:50 - קופת חולים מאוחדת הודיעה על הרחבת החיסונים לגילאי 40 ומעלה

מאוחדת מרחיבה את אוכלוסיית המתחסנים לבני 40 +. במקביל השלימה חיסון 60% ממרותקי הבית. עד כה חיסנה מאוחדת יותר מרבע מיליון מבוטחים במנה הראשונה וכ- 50 אלף לקוחות כבר גם במנה השנייה.

14:30 - משרד הבריאות לשרים: הגבילו טיסות, חשש מזן וירוס עמיד לחיסון

הממשלה התכנסה בצהריים (יום ג') כדי לדון בהארכת הסגר המלא, על רקע נתוני התחלואה שממשיכים להאמיר, כשאתמול נרשם שיא של יותר מ-10,000 נדבקים ביממה אחת ובתי החולים מדווחים על עומסים קשים. הממשלה תדון גם בסגירת נתב"ג למעט טיסות חיוניות, בהגבלות נוספות על הנוסעים וכן בהארכת איכוני שב"כ. היא לא תדון באסטרטגיית היציאה מהסגר או ב"תו הירוק".

טרם כינוס הממשלה פרסם משרד הבריאות את הצעתו להגבלות על תחום התעופה, והזהיר מפני המוטציות השונות של הנגיף. במשרד הזהירו מפני תרחיש אפשרי שבו ייווצר זן שתהיה לו יעילות מסוימת מפני החיסונים. במשרד כינו את התרחיש הזה "החמור ביותר", אם כי אין ראיות לכך שאכן קיים זן שכזה.

"הערכת הגורמים המקצועיים היא כי לחוזרים לישראל מחו"ל קיים סיכון מוגבר להבאת ווריאנטים של הנגיף העשויים להיות מסוכנים, הן מבחינת ההדבקה והן מבחינת ההשפעה על יעילות החיסון", נכתב במסמך שפרסם המשרד. מצוין בו כי הזן הבריטי שכבר מתפשט בישראל אחראי כעת לכ-20% ממקרי ההדבקה: "העובדה שהזן הזה מידבק ב-50% יותר היא חלק מההסבר לעלייה בתחלואה החריפה במדינה והקושי להוריד את התחלואה למרות השתת המגבלות".

נוסעים בנתב"ג, צילום: שאול גולן נוסעים בנתב"ג | צילום: שאול גולן נוסעים בנתב"ג, צילום: שאול גולן

13:00 - בלי תוכנית יציאה: הממשלה תדון רק בהארכת הסגר ובאיכוני שב"כ

הממשלה תתכנס בצהריים (יום ג') כדי לדון בהארכת הסגר המלא, על רקע נתוני התחלואה שממשיכים להאמיר, כשאתמול נרשם שיא של יותר מ-10,000 נדבקים ביממה אחת ובתי החולים מדווחים על עומסים קשים. הממשלה צפויה לדון גם בסגירת נתב"ג למעט טיסות חיוניות, בהגבלות נוספות על הנוסעים וכן בהארכת איכוני שב"כ. היא לא תדון באסטרטגיית היציאה מהסגר או ב"תו הירוק".

 

לפני כינוס הישיבה הודיע שר הביטחון בני גנץ כי כחול לבן דורשת לאכוף את ההגבלות במוקדי התחלואה - כלומר ביישובים החרדיים - כמו גם להגדיל את הקנסות באופן מיידי, "כפי שנקבע לפני חודשים", וכן לחסן במהירות תלמידים בני 18-16 על מנת להבטיח את קיום בחינות הבגרות.

 

במשרד הבריאות הציעו להאריך את הסגר בשבועיים, אך לאור ההתנגדות שהביעו חלק מהשרים לכך, במשרד העריכו שתושג פשרה ושהסגר יוארך ככל הנראה בעשרה ימים, כלומר עד הלילה שבין שבת לראשון, ב-31 בינואר.

 

שוק התקווה ריק, צילום: ריאן פרויס שוק התקווה ריק | צילום: ריאן פרויס שוק התקווה ריק, צילום: ריאן פרויס

11:00 - לראשונה: המלצה לנשים בהיריון להתחסן נגד קורונה

בהמשך למקרים של נשים בהריון חולות קורונה במצב קשה שהגיעו בימים האחרונים לבתי החולים, שיגר הבוקר (ג') האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה את חוות דעתו ובו קראו באיגוד לנשים בהריון להתחסן בהתייעצות עם רופא, כמו גם לנשים מיניקות.

את נייר העמדה פרסמו הגינקולוגים פרופ' אליעזר שלו, רוני מימון, אדריאן שולמן, יואב יינון והד"ר רינת גבאי מהמעוצה הלאומית לרפואת נשים, האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה, והחברה הישראלית לרפואת אם ועובר.

לפחות תשע נשים בהיריון מאושפזות במצב קשה בבתי החולים, ארבע מהן יולדו. בזמן שבבית החולים בילינסון נלחמים על חייה של רחל, בת 33 שנדבקה בקורונה ואושפזה במצב קשה מאוד, פונתה אמש (יום ב') לבית החולים בפתח תקווה חולת קורונה נוספת שגם מצבה מוגדר קריטי.

בנוסף, עוד ארבע נשים חולות קורונה בהיריון הגיעו לבית החולים מעייני הישועה בבני ברק בימים האחרונים, אחת מהן ילדה כבר. כל הארבע היו במצב של תמיכה נשימתית (לא מונשמות). גם בשיבא שבתל השומר ובלניאדו בנתניה מאושפזות נשים בהיריון שמצבן קשה.

 

10:40 - מבצע החיסונים מתרחב: בכללית ניתן להזמין תור מגיל 40

קופת החולים כללית הודיעה היום (שלישי) על הרחבת מבצע החיסונים לגילאי 45-40 ולדבריה, המהלך ננקט בתיאום עם משרד הבריאות. מהיום יוכלו לקוחות כללית בגילאי 40 ויותר לזמן מועד לקבלת חיסון לקורונה באתר, ביישומון או במוקד.

9:45 - שירות התעסוקה: רוב דורשי העבודה החדשים מאז תחילת הסגר - עובדי ענף ההוראה

במסגרת הדיווח היומי מדווח הבוקר שירות התעסוקה כי ביממה האחרונה נרשמו 4,190 דורשי עבודה חדשים; מאז החל הסגר השלישי נרשמו בסך הכל 138,386 דורשי עבודה חדשים, מתוכם 77,460 שנרשמו מאז הודק הסגר - המהווים 56% מכלל הנרשמים בתקופה האמורה.

יצוין, כי 113 אלף מהם הוצאו לחל"ת, ושיעורם מכלל דורשי העבודה החדשים עומד על כ-81.6%, בעוד ש-25 אלף מהם פוטרו או התפטרו - ושיעורם עומד על 18.4% מכלל הנרשמים מאז תחילת הסגר.

 

כמו כן, עובדי עובדי ענף ההוראה, החינוך וההדרכה הם הקבוצה העיקרית בקרב דורשי העבודה החדשים מאז תחילת הסגר, עם שיעור של 26.3%. מאז החל הסגר, כ-36 אלף עובדי הוראה, חינוך והדרכה נרשמו כדורשי עבודה, 33 אלף מהם מאז הודק הסגר ונסגרה מערכת החינוך.

 

פעוטון בהרצליה (ארכיון), צילום: מאור שלום סויסה פעוטון בהרצליה (ארכיון) | צילום: מאור שלום סויסה פעוטון בהרצליה (ארכיון), צילום: מאור שלום סויסה

 

8:55 - יותר מ-10,000 אובחנו אתמול כחיוביים לקורונה

לראשונה מפרוץ מגפת הקורונה בישראל אובחנו אתמול (ב') יותר מ-10,000 נדבקים ביממה אחת (10,021). השיא הקודם נרשם ביום שני שעבר, ועמד אז על 9,714. שיעור החיוביים גבוה אף הוא - 10.2% מתוך מעט פחות מ-100 אלף בדיקות.

מנתונים של אוניברסיטת אוקספורד עולה כי ישראל במקום הראשון בעולם במספר הנדבקים המאומתים ביחס לאוכלוסייה בשבעת הימים האחרונים. ישראל מקדימה את פורטוגל שבמקום השני ולאחר מכן נמצאות אנדורה, צ'כיה, אירלנד, לבנון, מונטנגרו, בריטניה, סלובניה, ארצות הברית, ספרד ושבדיה.  

 

עם זאת, ישראל בודקת יותר וייתכן שלדבר השפעה על נתוני התחלואה. על פי אוקספורד, ישראל מדורגת במקום הרביעי בעולם בבדיקות קורונה למיליון תושבים בשבעת הימים האחרונים. במקום הראשון נמצאת אוסטריה ואחריה איחוד האמירויות ולוקסמבורג. אחרי ישראל נמצאות קפריסין, דנמרק, בריטניה, בחריין, מלטה ואנדורה. למעשה, ביחס לאוכלוסייה, בישראל התבצעו בשבעת הימים האחרונים כמעט פי 3 בדיקות מארה"ב – המדורגת במקום ה-19 בעולם במדד זה.

 

בישראל 81,059 חולים פעילים – 15,889 מהם מתגוררים בירושלים, 5,220 בבני ברק, 3,246 במודיעין עילית, 2,527 בבית שמש, 2,236 בפתח תקווה, 2,102 בתל אביב-יפו, 1,870 באשדוד, 1,748 בחיפה, 1,698 בביתר עילית, 1,460 באלעד, 1,310 בנתניה, 1,198 בראשון לציון, 1,101 בחולון, 1,098 בבאר שבע, 970 בנצרת, 937 ברחובות, 840 באשקלון, 699 ברמלה, 771 ברמת גן, 767 בלוד ו-750 בקריית גת.

 
בתי החולים מוצפים בחולים, צילום: רויטרס בתי החולים מוצפים בחולים | צילום: רויטרס בתי החולים מוצפים בחולים, צילום: רויטרס

 

עם זאת, ישראל בודקת יותר וייתכן שלדבר השפעה על נתוני התחלואה. על פי אוקספורד, ישראל מדורגת במקום הרביעי בעולם בבדיקות קורונה למיליון תושבים בשבעת הימים האחרונים. במקום הראשון נמצאת אוסטריה ואחריה איחוד האמירויות ולוקסמבורג. אחרי ישראל נמצאות קפריסין, דנמרק, בריטניה, בחריין, מלטה ואנדורה. למעשה, ביחס לאוכלוסייה, בישראל התבצעו בשבעת הימים האחרונים כמעט פי 3 בדיקות מארה"ב – המדורגת במקום ה-19 בעולם במדד זה.

בצל נתוני התחלואה הגבוהים הממשלה צפויה להתכנס היום בשעה 13:00 כדי לדון בהארכת הסגר השלישי שאמור היה להסתיים ביום חמישי השבוע. בישיבה יבקש משרד הבריאות להאריך את הסגר בשבועיים נוספים, וינמק זאת בכך שבניגוד לציפיות - אין עדיין ירידה במספרי החולים הקשים בבתי החולים, ואין גם כל שינוי בתמהיל הגילים של חולים במצב זה. אומנם חלה ירידה במקדם ההדבקה, אבל בבתי החולים מספרי המאושפזים גבוהים.

7:30 - שר הבריאות: "186 אלף בני אדם התחסנו אתמול נגד קורונה - שיא חדש"

שר הבריאות יולי אדלשטיין עדכן כי 186 אלף בני אדם קיבלו אתמול חיסון נגד קורונה. "שברנו שיא חדש - 114 אלף חיסונים ניתנו כמנה שנייה ו-72 אלף כמנה ראשונה", הודיע אדלשטיין. "במדינת ישראל יש 2.2 מיליון אנשים שמחוסנים במנה הראשונה ו-422 אלף מחוסנים בשתי המנות. ככה מנצחים את הקורונה!".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות