אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יפן תיעזר ברובוטים לביצוע בדיקות קורונה בתקופת האולימפיאדה צילום: רויטרס

יפן תיעזר ברובוטים לביצוע בדיקות קורונה בתקופת האולימפיאדה

שר הבריאות ביפן הציג מכונה אוטומטית שנעזרת בזרוע רובוטית ללקיחת דגימה מהאף של הנבדק ותספק תוצאות תוך 80 דקות. את המכונה ניתן להתקין בכניסה לאיצטדיונים, פארקי שעשועים ומקומות התכנסות גדולים

19.01.2021, 15:09 | חדשות חוץ
שר הבריאות היפני נוריהיסה טאמורה הציג היום (ג') אבטיפוס של מכונה אוטומטית לביצוע בדיקות קורונה המשתמשת בזרוע רובוטית ללקיחת דגימה מהאף של הנבדק ויכולה לספק תוצאות תוך 80 דקות.

קראו עוד בכלכליסט

המערכת הרובוטית, שנבנתה על ידי חברת קוואסאקי הבי אינדסטריז (Kawasaki Heavy Industries), יכולה להיכנס לתוך מכולה סטנדרטית להתניידות וניתן להתקין אותה באצטדיונים, פארקי שעשועים ומקומות התכנסות גדולים אחרים, כך לפי הודעת החברה. "בהתבסס על נתוני התחלואה העולמית, הביקוש לבדיקות כאמצעי מניעה רק הולך וגדל. השימוש במערכת הבדיקה הרובוטיות תוכל לסייע בשמירה על הצוותים הרפואיים ולשפר את הדיוק", כך לדבריו של טאמורה".

 רובוט לבדיקות קורונה ביפן, צילום: רויטרס רובוט לבדיקות קורונה ביפן | צילום: רויטרס  רובוט לבדיקות קורונה ביפן, צילום: רויטרס

לפי המפתחים, המערכת מגדילה את האפקטיביות ומספקת הגנה טובה יותר לעובדי הרפואה, שיכולים לבצע את הבדיקות מרחוק.  המערכת מבצעת בדיקות PCR ותוכל לבדוק עד 2,000 דגימות בכל 16 שעות.

מפרוץ המגפה ביפן ביצעו פחות בדיקות מאשר שאר הכלכלות הגדולות, והתמקדו במקורות ההתפרצות ואיתור מגע. במדינה מבצעים בסביבות 55 אלף בדיקות PCR ביום, פחות ממחצית התפוקה, כך לפי נתוני הממשלה.

על הממשלה ביפן מופעל לחץ להשתלט על המגפה שכן נותרו פחות מ-200 ימים עד לתחילת משחקי האולימפיאדה בטוקיו, שכבר נדחתה מהשנה שעברה. עם זאת, ביפן עוד לא החלו בחיסון האנשים. עד כה אובחנו ביפן 337 נדבקים ו-4,598 מתים – נתונים טובים יותר ממרבית הכלכלות הגדולות אך המדינה נמצאת בעיצומה של גל שלישי שהוביל להכרזת הממשלה על מצב חירום בטוקיו וסביבתה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות