אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
UBS בהמלצת מכירה לפייבר: "על המשקיעים להיזהר ממגמה של שוק שורי" צילום מסך

UBS בהמלצת מכירה לפייבר: "על המשקיעים להיזהר ממגמה של שוק שורי"

בנק ההשקעות העלה את מחיר המניה המומלץ מ־148 דולר ל־190 דולר, אך הוא עדיין נמוך בכ־20% ממחיר השוק. UBS: "פייבר, צ'ואי ופלוטון - סמל לשוק שמעריך צמיחה על פני הערכת שווי שניתנת להצדקה"

20.01.2021, 08:26 | יניב רחימי

בסקירה על תחום האינטרנט והבידור האינטראקטיבי בארה"ב שפורסמה אתמול, בנק ההשקעות UBS מוריד את ההמלצה למניות של צ'ואי, פייבר ופלוטון מ"ניטרלי" ל"מכירה". הפחתת הדירוג השפיעה על חברות שהוגדרו על ידי UBS ככאלו שעקומת הסיכון־סיכוי שלהן נעה בין ניטרלית לשלילית. "אנו רואים בשלוש החברות כסמל לשוק המעריך צמיחה על פני כל מראית עין של הערכת שווי שניתנת להצדקה במבט לטווח ארוך על סמך הניתוח הפונדמנטלי שלנו", נכתב בסקירה. 

קראו עוד בכלכליסט

עוד נכתב בסקירה של UBS שבהתחשב בפעילות בשווקים לאחרונה, המשקיעים צריכים להיזהר מהמגמה העולה של האופטימיות בשוק השורי במספר עסקים שהיו "נהנים" מווירוס הקורונה, או כאלה שהגיעו לשווקים הציבוריים במהלך 6‑18 החודשים האחרונים.

למרות הורדת ההמלצה לפייבר (Fiverr) מניטרלי למכירה, ב־UBS מעלים את מחיר היעד למניה של החברה מרמה של 148 דולר בהמלצה הקודמת לרמה של 190 דולר בסקירה הנוכחית. למרות העלאת מחיר היעד, הוא נותר נמוך ביחס למחיר המניה הנוכחי בשוק, שעמד על 267 דולר בזמן פרסום הסקירה.

בעמוד המוקדש לחברת פייבר מעלים האנליסטים של UBS שלוש שאלות מפתח: האם פייבר ממוצבת היטב כדי לנצל את האבולוציה של ה־Gig economy? האם פייבר יכולה להציג צמיחה שנתית של 30% ויותר בהכנסות בחמש השנים הבאות? והאם פייבר יכולה להרחיב את השיעור ה־EBITDA המתואם שלה ולהגיע ל־25% בחמש השנים הבאות? לכל השאלות האלו ב־ UBS משיבים: כן.

לטענת UBS, ברמות המחירים הנוכחיות מניית פייבר כבר מגלמת צמיחה חזקה, שכוללת הזדמנויות להכנסות נוספות כגון פרסום והרחבת הפריסה הגיאוגרפית, שלא נכללו במועד ההנפקה. כמו כן, ב־UBS מעריכים שהמשקיעים מתמחרים ששולי הרווח של פייבר לטווח הארוך יהיו גבוהים מ־25%.

פייבר הונפקה ביוני 2019 לפי שווי של 650 מיליון דולר ובמחיר של 21 דולר למניה. כבר ביום המסחר הראשון שלה המניה רשמה זינוק של 90%. אתמול, עם פתיחת המסחר בארה"ב, מניית פייבר רשמה ירידה של 10% לרמה של 242 דולר והחברה נסחרת לפי שווי של 8.5 מיליארד דולר.

 

הנפקת פייבר , צילום מסך הנפקת פייבר | צילום מסך הנפקת פייבר , צילום מסך

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות