אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמון הצרכנים בכלכלה הישראלית רק הולך ומידרדר צילום: עמית שאבי

אמון הצרכנים בכלכלה הישראלית רק הולך ומידרדר

לפי נתוני הלמ"ס, למרות מבצע החיסונים הנרחב, מדד אמון הצרכנים נפל ב-5% ועמד במחצית הראשונה של ינואר על 16%- לעומת 11%- במחצית השנייה של דצמבר; הנתון לגבי השינוי הצפוי במצב הכלכלי במדינה בשנה הקרובה עומד על 13%-, אך בנוגע למצב משקי הבית לתקופה זו - על 2%

20.01.2021, 13:00 | דורון ברויטמן

על רקע הסגר השלישי, ולמרות מבצע החיסונים הנרחב, אמון הצרכנים בכלכלה הישראלית נמצא בירידה. על פי הנתונים שמפרסמת היום (ד') הלמ"ס עומד מדד אמון הצרכנים במחצית הראשונה של חודש ינואר 2021 על 16%-. זאת לאחר שבמחצית השנייה של חודש דצמבר עמד מדד אמון הצרכנים על 11%- (לעומת 20%- במחצית הראשונה של דצמבר).

קראו עוד בכלכליסט

מדד אמון הצרכנים נע בטווח שבין מינוס 100 לבין פלוס 100. ככל שערך המדד קרוב יותר לגבול העליון, כך הוא מעיד על אופטימיות גדולה יותר בקרב הפרטים, וככל שערך המדד קרוב יותר לגבול התחתון, כך הוא מעיד על פסימיות רבה יותר. מדד קרוב לאפס מצביע על היעדר ציפיות לשינוי במצב הקיים.
רחוב דיזינגוף בסגר, צילום: עמית שעל רחוב דיזינגוף בסגר | צילום: עמית שעל רחוב דיזינגוף בסגר, צילום: עמית שעל

המדד מורכב מממוצע של ארבעה מאזנים: השינוי שחל במצב הכלכלי של משק הבית ב-12 החודשים האחרונים, השינוי הצפוי במצב הכלכלי של משק הבית ב-12 החודשים הבאים, השינוי הצפוי במצב הכלכלי בישראל ב-12 החודשים הבאים וכוונות לרכישות גדולות, כגון רהיטים ומוצרי חשמל, ב-12 החודשים הבאים בהשוואה ל-12 החודשים האחרונים.