אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בניגוד להודעת הקופות: משרד הבריאות מבהיר - "ניתן להתחסן רק מגיל 40" צילום: יובל חן

בניגוד להודעת הקופות: משרד הבריאות מבהיר - "ניתן להתחסן רק מגיל 40"

זאת לאחר שבקופות החולים כללית ומאוחדת הודיעו כי ניתן להזמין תור לחיסון קורונה, גם מגיל 35 מבלי שתיאמו זאת עם המדינה. בשאר הקופות טרם הודיעו על הורדת גיל המתחסנים. בכירים במשרד הבריאות ל-ynet: הערב עשויה להתקבל החלטה על פתיחת מבצע החיסונים לכל האוכלוסייה

20.01.2021, 14:56 | אדיר ינקו, ynet

יום אחרי שמשרד הבריאות אישר לחסן בני 40 ומעלה, קופות החולים כללית ומאוחדת הודיעו בצהריים (רביעי) כי ניתן להזמין תור לחיסון קורונה גם מגיל 35. אולם, בעקבות זאת הודיע משרד הבריאות כי "תכנון משטר החיסונים וקבוצות המחוסנים הוא תכנון מרכזי המנוהל על ידי משרד הבריאות ביחד עם הקופות, והוא נקבע על פי כמות החיסונים ויכולת החיסון".

במשרד הבהירו: "בשלב זה, ההוראה שניתנה לשטח עוד מאתמול מדברת על חיסון בני 40 ומעלה. על פי קריאת המצב, משרד הבריאות ישנה את הוראות החיסון מעת לעת".

   

קראו עוד בכלכליסט

חיסון קורונה של קופ"ח כללית בירושלים, צילום: אלכס קולומויסקי חיסון קורונה של קופ"ח כללית בירושלים | צילום: אלכס קולומויסקי חיסון קורונה של קופ"ח כללית בירושלים, צילום: אלכס קולומויסקי

לאחר הודעת הקופות הצליחו מבוטחים של הכללית שהם מתחת לגיל 35 להירשם, אך בקופה הבהירו כי המערכות נפתחו "כדי לא לבזבז יכולות חיסון של מעל 100 אלף ביום". זוהי הפעם השנייה תוך יומיים שקופות החולים מוציאות הודעות ללא הודעה קודמת של משרד הבריאות.

בכירים במשרד אמרו ל-ynet כי הערב תתקיים ישיבת חיתוך מצב באשר למבצע החיסונים שבה עשויה להתקבל החלטה על פתיחת מבצע החיסונים באופן גורף לכלל האוכלוסייה מגיל 16. הכיוונים המסתמנים להחלטה שצפויה להתקבל בתום הישיבה הערב: פתיחה של מבצע החיסונים לכלל האוכלוסייה באופן גורף, פתיחה לתלמידי התיכון בגילאי 16 עד 18 או השארת מבצע החיסונים בקבוצות התעדוף הנוכחיות ללא שינוי.

הבוקר הודיע שר הבריאות יולי אדלשטיין כי קצב החיסונים היומי חצה את ה-200 אלף. "זה הקצב לנצח את המוטציה", אמר אדלשטיין. "כבר 550 אלף איש חוסנו גם בחיסון השני. 2,272,000 חוסנו בחיסון הראשון".

על פי נתוני הערכת המצב של משרד הבריאות מהבוקר, עד כה חוסנו 77 אחוזים מבני ה-60 ומעלה. בקרב קבוצת הגילים 39-30 התחסנו 16 אחוזים ובקרב בני ה-40 עד 49 שכבר יכולים להתחסן על פי ההנחיות התחסנו 30 אחוזים. בקרב בני 50 עד 59 התחסנו 51 אחוזים. עד כה בוצעו 2.8 מיליון חיסונים בסך הכל ל-2.3 מיליון מתחסנים. בקופת החולים כללית התחסנו במנה השנייה עד כה 232 אלף, במכבי 127 אלף, במאוחדת 38 אלף ובלאומית 34 אלף.

שני קציר, מנהלת סיעוד ואחראית המוקד לחיסוני קורונה בכללית, אמרה היום במשדר הבוקר של אולפן ynet כי מורגשת היענות גבוהה מצד האוכלוסייה הצעירה יותר. "אתמול והיום הגיעו המון נשים בהיריון בגלל העלייה בתחלואה. הרשימות מלאות ואנחנו עובדים מאוד מסודר. עושים את כל המאמצים לקבל אותם כמה שיותר מהר ולמנוע התקהלות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות