אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיסני קיצצה את שכר היו"ר ב-56%, "הסתפק" ב-21 מיליון דולר צילום: איי אף פי

דיסני קיצצה את שכר היו"ר ב-56%, "הסתפק" ב-21 מיליון דולר

החברה הפסידה בשנה שעברה 2.8 מיליארד דולר - והבונוסים לבכירים בוטלו; לעומת היו"ר בוב איגר, המנכ"ל בוב צ'אפק הרוויח אשתקד עוד פחות - 14.2 מיליון דולר; דיסני מתמודדת עם סגירת פארקי השעשועים לצד פיטורים המוניים, לעומת עלייה משמעותית בהכנסות משירותי הסטרימינג; מניית החברה קפצה ב-25% ב-2020

20.01.2021, 13:41 | חדשות חוץ

בדיסני גם הבכירים נפגעים: שכרו של היו"ר, בוב איגר (Bob Iger), צנח בשנת 2020 ב-56% ל-21 מיליון דולר, לאחר שהחברה קיצצה בונוסים ותגמולים אחרים על רקע המגפה. איגר שימש כמנכ"ל עד לפני שנה, ומחליפו בתפקיד מאז הוא בוב צ'אפק (Bob Chapek), שקודם בסוף פברואר 2020.

קראו עוד בכלכליסט

צ'אפק הרוויח אשתקד 14.2 מיליון דולר, אחד התגמולים הנמוכים ביותר שקיבל מנכ"ל בדיסני זה יותר מעשור. לשם השוואה, איגר הרוויח 21.9 מיליון דולר ב-2006, שהייתה שנתו הראשונה המלאה כמנכ"ל.

שירות הסטרימינג דיסני+, צילום: רויטרס שירות הסטרימינג דיסני+ | צילום: רויטרס שירות הסטרימינג דיסני+, צילום: רויטרס

וזו לא הפעם הראשונה שקוצץ שכרו של איגר: במרץ 2019 דיסני חתכה את שכרו של המנכ"ל לשעבר (וכאמור היו"ר הנוכחי) ב-13.5 מיליון דולר. הבונוס השנתי במזומן ירד מ-20 ל-12 מיליון דולר.

 

עקב המשבר, הבונוסים לבכירים המרוויחים ביותר בחברה בוטלו. שכר המנהלים הושפע מכך שהחברה לא הצליחה לעמוד ביעדי הביצועים שלה. דיסני הפסידה 2.8 מיליארד דולר ב-2020, עם מכירות של 65 מיליארד דולר. דיסני נפגעה במגוון דרכים מהמשבר, אך ראתה גם את חלק מעסקיה משגשגים.

בוב איגר, יו"ר דיסני - שימש עד לפני שנה כמנכ"ל, צילום: אי פי איי בוב איגר, יו"ר דיסני - שימש עד לפני שנה כמנכ"ל | צילום: אי פי איי בוב איגר, יו"ר דיסני - שימש עד לפני שנה כמנכ"ל, צילום: אי פי איי

חברת הבידור הגדולה בעולם סגרה פארקי שעשועים וספינות טיולים ברחבי העולם. כמו אולפנים נוספים, היא דחתה הוצאות לאור של סרטים, וצברה הפסדים גם בעסקי שידורי הספורט שלה. החברה פיטרה 32 אלף עובדים בשנה שעברה וסגרה אטרקציות כמו רדיו דיסני ואת תוכנית המינוי השנתי לדיסנילנד.

אך למרות הנזקים, מניית החברה עלתה ב-25% בשנה שעברה. שירותי הסטרימינג שלה שברו שיאים בעוד יותר ויותר אנשים עברו לצפייה בסרטים באופן מקוון. מניית החברה עלתה ב-1.9% לרמה של 175.56 דולר במסחר המאוחר אתמול.

דיסני הודיעה כי היא מבצעת שינויים נוספים בתוכנית התגמולים שלה ב-2021, כולל הפסקת השימוש במדד של רווח לעומת מניה כדי לחשב בונוסים.

החברה חשפה גם שבנו של צ'אפק, בראיין, עזב את משרתו כמפיק באולפני מארוול בסוף ספטמבר, וויתר בכך על שכר של 190 אלף דולר בשנה. הוא עזב כדי להקים חברת הפקות משלו, שחתמה על חוזה לשלוש שנים עם דיסני. צ'אפק הבן עבד באולפני מארוול כתשע שנים, והפיק בפועל את הסרט Thor: Love and Thunder שצפוי לצאת לאקרנים בשנה הבאה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות