אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת LG שוקלת לצאת משוק הסמארטפונים במהלך 2021 צילום: רפאל קאהאן

חברת LG שוקלת לצאת משוק הסמארטפונים במהלך 2021

החברה התקשתה להתחרות ביצרניות הסיניות לצד אפל וסמסונג עם הפסד של 4.5 מיליארד דולר בחמש שנים האחרונות. כעת המנכ"ל מודיע לעובדים כי החברה שוקלת לבצע שינויים בחטיבת המובייל

20.01.2021, 16:21 | רפאל קאהאן
אחת מהשחקניות הוותיקות ביותר בתחום המובייל שוקלת באופן רציני לצאת ממנו לחלוטין. LG שהפסדיה בעולם המובייל המריאו לכ-4.5 מיליארד דולר בחמש השנים האחרונות עשויה להיפרד מהסמארטפונים אולי החל מהשנה. הדיווח מתבסס על מזכר שנשלח על ידי מנכ''ל LG קוון בונג-סיאוק לעובדי החברה ובו הוא מתייחס לשינויים הנשקלים בידי ההנהלה עבור חטיבת המובייל שלה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווח של ה"קוריאה הראלד" היום (ד') קוון הסביר שמדובר במענה לתחרות ה"אכזרית" בעולם המובייל. "זה הזמן עבור LG לבצע החלטות נכונות וקרות. החברה שוקלת את כל האפשרויות, כולל מכירה, יציאה או צמצום היקף חטיבת המובייל", כך דברי קוון. עם זאת החברה מדגישה בהצהרה לתקשורת ששום דבר לא נקבע עדיין.

יציאת LG משוק המובייל אינה אופציה חדשה לחלוטין עבור החברה ובעבר עלו דיווחים על כך שמדובר בצעד שנשקל ברצינות במטה החברה. הבעיה של LG החלה עם שערוריית ה-G4 ב-2014 אז התברר ששיווקה מכשירים בעלי לוח אם תקול ולאחר מכן, בטעות אסטרטגית איומה, הכחישה בתחילה לאחריותה בנידון, סירבה להחליף את המכשירים התקולים והסתפקה בתיקון ללא הודאה בבעיה שנבעה מהייצור.

ציבור הלקוחות לא שכח לה את התנהלותה ובמקביל היא גם איבדה את המומנטום מול מתחרתה הגדולה סמסונג. היא ניסתה לחזור לעצמה על ידי יישום של מספר אסטרטגיות, בחלקן סותרות, שהביאו למכשירים כגון ה-G5 המודולורי או סדרת ה-V, אך אף אחד מהם לא הצליח לעורר את עניין הציבור. למרות מספר מכשירים מוצלחים כגון ה-G8, ה-V-40 וה-V-60, החברה צמצמה מאוד את מגוון הדגמים שלה והשנה הסתפקה בשני מכשירי דגל - הוולווט החביב אך היקר מדי ביחס לתכונותיו וה-Wing המקורי אך הנישתי.

LG WING , צילום: רפאל קאהאן LG WING | צילום: רפאל קאהאן LG WING , צילום: רפאל קאהאן

ל-LG נותר קלף אחד. החברה פיתחה את טכנולוגיית המסכים המתגלגלים, אותה כבר הציגה בתחום הטלוויזיות. אך לפני כשבוע, יצאה בטיזר ובו מציג בכיר החברה מכשיר טלפון המסוגל להגדיל את שטח פני המסך שלו ללא צורך בפתיחה שלו כמו בסמסונג פולד או בוואווי מייט X. המכשיר לא זכה עדיין לשם רשמי ואף לא ברור אם מדובר במוצר שיושק השנה או בקרוב, אך העניין שעוררו מכשירים מתקפלים השנה עשוי לדרבן אותה לנסות אולי פעם אחת ואחרונה לחזור לקדמת הבמה.

עם זאת, גם אם החברה תצליח לחזור בגדול, היא עדיין תצטרך לספק מענה למספר בעיות מבניות שיש למוצריה. עלות רכישה גבוהה ביחס לתמורה, עדכוני תוכנה מעטים ואיטיים וממשק הפעלה מסובך. מנגד היא יכולה להתגאות במסכים מעולים, רעיונות מקוריים ואיכות צליל נדירה בתחום. כך או כך, קשה לנחש מה יהיה הצעד הבא של המנכ''ל, אך כנראה שצמצום מספר המכשירים והתמקדות במוצרי נישה בתחילה עשויה להיות השיטה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות