אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת האנרגיה של אבו דאבי תכנס כשותפה בפרויקטים של אנרגיה מתחדשת בישראל צילום: EDF RE ישראל

חברת האנרגיה של אבו דאבי תכנס כשותפה בפרויקטים של אנרגיה מתחדשת בישראל

חברת EDF Renewables ישראל ו-Masdar, חברת האנרגיה המתחדשת של אבו דאבי סיכמו על שיתוף פעולה אסטרטגי לקידום הזדמנויות בתחום האנרגיה המתחדשת בישראל . במסגרת ההסכם החברות ישתפו פעולה בפרויקטים המופעלים כבר היום בישראל

20.01.2021, 16:15 | ענת רואה

הסכם אנרגיה ראשון בין ישראל לאמירויות: החברות Masdar ו- EDF-Renewables חתמו על הסכם אסטרטגי לשיתוף פעולה ובדיקת הזדמנויות בתחום האנרגיה המתחדשת בישראל. שתי החברות חתמו על מזכר הבנות בטקס וירטואלי שהתקיים בשולי ה-Abu Dhabi Sustainability Week.

במסגרת ההסכם החברות ישתפו פעולה בפרויקטים המופעלים כבר היום ע"י EDF Renewables Israel בתחום האנרגיה המתחדשת, וכן בפרויקטים נוספים הנמצאים בתהליכי פיתוח, לרבות שיתופי פעולה במכרזים חדשים שיפורסמו מטעם המדינה בעתיד. זוהי הפעם הראשונה שחברה מהאמירויות תהיה חלק ממשק החשמל בישראל.

EDF Renewables פועלת בארץ משנת 2010. החברה מפעילה ומנהלת 18 פרויקטים סולאריים המחוברים לרשת בהיקף של 323 מגה וואט, ובונה בימים אלה 17 פרויקטים נוספים בהיקף של 255 מגה וואט הצפויים להתחבר לרשת החשמל במהלך שנת 2021.

אילון וניש מנכ"ל החברה בישראל בטקס החתימה היום, צילום: EDF RE ישראל אילון וניש מנכ"ל החברה בישראל בטקס החתימה היום | צילום: EDF RE ישראל אילון וניש מנכ"ל החברה בישראל בטקס החתימה היום, צילום: EDF RE ישראל

Masdar הינה חברת האנרגיה המתחדשת של אבו דאבי בבעלות של Mubadala Investment Company, חברת ההשקעות האסטרטגית של ממשלת אבו דאבי. החברה פועלת כיום בלמעלה מ-30 מדינות, בהן איחוד האמירויות, ירדן, ערב הסעודית, מאוריטניה, מצרים, מרוקו, אנגליה, ארה"ב, אוסטרליה, ספרד, סרביה, הודו, אינדונזיה, אוזבקיסטן ועוד.

שר האנרגיה יובל שטייניץ אמר: "פירות ראשונים של הסכמי אברהם בתחום האנרגיה! כל השקעה שתסייע להשגת היעדים שקבעתי בתחום אנרגית השמש בישראל מבורכת. כניסתה של חברת MASDAR מהאמירויות לשותפות בישראל עם חברת EDF הבינלאומית המשקיעה באנרגיה מתחדשת ברחבי העולם ופועלת בארץ כבר עשור, מהווה הבעת אמון במשק האנרגיה הישראלי ותסייע לנו להשיג את היעד של הובלה עולמית בתחום אנרגית השמש בתוך שש עד שבע שנים".

Masdar ו- EDF Renewables כבר שותפות במספר פרויקטים באזור המזרח התיכון וצפון אפריקה, כולל הפרויקט הסולארי של Al Dhafra - שאמור להיות השדה הסולארי הגדול ביותר בעולם בהיקף של 2,000 מגה-וואט . (MW) החברות משתפות בימים אלה פעולה במסגרת השלב השלישי, בהיקף של 800 מגה וואט בפארק הסולארי ע"ש Mohamed bin Rashid Al Maktoum בדובאי, והן גם חלק מהמאגד המפתח את חוות הרוח הגדולה ביותר במזרח התיכון, בהיקף של 400 מגה וואט (MW), Dumat al Jandal בערב הסעודית. כמו כן, Masdar ו- EDF Renewables סיכמו על שותפות בשמונה פרויקטים של אנרגיה מתחדשת בארה"ב, ביניהם: רוח, סולארי ואגירת חשמל באמצעות סוללות, בהיקף כולל של 1,600 מגה וואט (MW).

היעד עליו הכריזה ישראל הינו ייצור של 30 אחוזים ממקורות האנרגיה בישראל מאנרגיה מתחדשת עד לשנת 2030, תוספת של 13 אחוזים בהשוואה ליעד הקודם, במקביל להפסקת השימוש בפחם. בכדי לעמוד ביעד החדש קיים צורך בייצור של עוד 15 ג'יגה וואט (GW) של אנרגיה ממקורות ייצור נקיים עד לשנת 2030.

"איחוד האמירויות וישראל פותחות בעידן חדש של שיתוף פעולה באנרגיה מתחדשת וטכנולוגיות מתקדמות, שייטיבו עם שני העמים ויתמכו ביעדים שלנו לאנרגיה נקייה. ישראל ידועה בסביבה העסקית התומכת שלה בתחום זה, ונשמח לעבוד בשיתוף עם חברת EDF Renewables Israel לפיתוח פתרונות שיתניעו את המעבר לאנרגיה חדשה", מסר מוחמד ג'מיל אל רמהי, מנכ"ל Masdar.

אילון וניש, מנכ"ל EDF Renewables ישראל, מסר: "אנו גאים לכונן את שיתוף הפעולה הראשון בתחום האנרגיה בין איחוד האמירויות לישראל".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות