אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלום לא בוער

כלום לא בוער

כבר חצי שנה שמשרד הפנים בודק טענות על אי תקינות מינויו של אלי אבוטבול

21.01.2021, 08:13 | דותן לוי

מסמכים שהועברו למשרד הפנים כבר בחודש יוני בנוגע לאי תקינות מינויו של אלי אבוטבול ליו"ר הוועדה המרחבית יישובי הברון (לשעבר שומרון) — עדיין מתבררים במשרד הפנים, שטרם קיבל כל החלטה בנושא. "המשרד החל בהליך הבירור בעניינו של אלי אבוטבול והוא אף הופיע בפני מנכ"ל המשרד. כעת נדרשות השלמות נוספות, וכשאלו יוצגו תתקבל החלטה בהתאם", מסר משרד הפנים לכלכליסט.

כשרות המינוי של אבוטבול, אשר שימש בתפקידו הקודם כראש מועצת זיכרון יעקב, עלתה בין השאר מצד יריבו הוותיק זיו דשא, ראש המועצה המקומית זיכרון יעקב, אשר הגיש נגדו עתירה הנוגעת לניגוד עניינים לכאורה שבו פעל. הוא גם פנה ליועמ"ש בשל מידע שלטענתו מוכיח כי אבוטבול מסר תצהיר כוזב לוועדת האיתור לתפקיד יו"ר הוועדה. בתצהיר שמילא בהגשת המועמדות לתפקיד אליו נכנס באפריל 2020, אבוטבול כתב במפורש כי אין לו קשר לרשות מקומית כלשהי, זאת בשעה ששימש כחבר מועצה.

אלי אבוטבול אלי אבוטבול אלי אבוטבול

עוד נטען כי לאבוטבול יש זיקה לשר האוצר לשעבר משה כחלון, כי הוא נראה באירועים של מפלגת כולנו, ובתקופת כהונתו של כחלון כשר האוצר מונה ליו"ר הוועדה המרחבית. במסמך שהועבר ליועמ"ש נטען כי אבוטבול מסר בתצהיר כי אין לו קשר לכל שר שהוא וכי אין לו כל קשר מפלגתי או פוליטי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות