אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אייל בקשי ורוני קוברובסקי מנצלים את גל ההנפקות לגיוס של 50 מיליון שקל צילומים: אוראל כהן, גיא אסיאג

אייל בקשי ורוני קוברובסקי מנצלים את גל ההנפקות לגיוס של 50 מיליון שקל

הגיוס הצפוי, לשותפות מו"פ חדשה, מיועד להשקעות בחברות מתחומי אגרי־פודטק, סביבה וקיימות. בקשי וקוברובסקי ימשכו דמי ניהול של עד 0.8% מההשקעות ו־30%-20% מהתשואה במדרגות שונות

21.01.2021, 07:30 | יניב רחימי

אייל בקשי, הבעלים של קבוצת ברק קפיטל, ורוני קוברובסקי, שהיה מנכ"ל חברת המשקאות המרכזית, ינסו לעלות על גל ההנפקות באחוזת בית ולגייס 50 מיליון שקל לשותפות מו"פ חדשה בשם FEAT. כספי הגיוס, שבו ישתתפו גם השניים, מיועדים להשקעות בחברות הזנק המפתחות טכנולוגיה בתחומי אגרי־פודטק, סביבה וקיימות בכל אחד משלבי שרשרת המזון. לפי השותפות, תעשיית המזון היא אחת מהתעשיות הגדולות בעולם, שמגלגלת 8 טריליון דולר והיא ממשיכה לצמוח.

קראו עוד בכלכליסט

קרן FEAT היא שותפות מוגבלת שהוקמה ונרשמה בנובמבר 2020, והשותף הכללי בה הוא חברה שבבעלות משותפת שמוחזקת בחלקים שווים בידי ברק קפיטל של בקשי ובידי חברת אתי קו אחזקות שבבעלות קוברובסקי. בתשקיף מופיעה התחייבות שלפיה השותף הכללי ירכוש בהנפקה יחידות השתתפות במחיר שבו הן יוקצו לציבור. ההשקעה של השותף הכללי תהיה לפי הנמוך מבין 10 מיליון שקל או תמורה ששווה למכפלה של 20% מיחידות ההשתתפות שהשותפות תבקש לרשום למסחר במחיר המזערי שבו יוצעו היחידות. דמי הניהול שישולמו לשותף הכללי יהיו הגבוה מבין מיליון שקל או 0.8% מהסכום המושקע בפועל. בנוסף, השותף הכללי יהנה מדמי ייזום בגובה של 20% מהרווח עד לתשואה של 100%, ולנתח של 30% מהרווח שמעל תשואה של 100%.

החברה הראשונה שצפויה להיכנס לתיק ההשקעות של FEAT היא נוברסיס שעוסקת במו"פ ומסחור של מוצרים וטכנולוגיות שמטרתם העשרה של מזונות באמצעות כדוריות מיקרוסקופיות. מטיוטת התשקיף עולה שההשקעה בנוברסיס צפויה לעמוד על 2 מיליון דולר בתמורה ל־25% ממנה. בהסכם ההשקעה נקבע כי עם השלמת ההנפקה וההשקעה של השותפות בנוברסיס, זו תחזיר לקוברובסקי 500 אלף דולר שהשקיע בה לצורך מימון ביניים. במצגת שפורסמה לקראת ההנפקה הצפויה צויין שמטרת השותפות היא זיהוי מגמות טכנולוגיות ייחודיות בשרשרת המזון ומימוש הפוטנציאל שלהן תוך ניהול ניהול פיננסי נכון והנגשתו למשקיעים על ידי קרן סחירה.

אייל בקשי ורוני קוברובסקי, צילומים: אוראל כהן, גיא אסיאג אייל בקשי ורוני קוברובסקי | צילומים: אוראל כהן, גיא אסיאג אייל בקשי ורוני קוברובסקי, צילומים: אוראל כהן, גיא אסיאג

לברק קפיטל פלטפורמת מסחר המאופיינת באסטרטגיות מסחר מתוחכמות, לרבות מסחר ממוחשב, בבורסות בישראל ובחו"ל. את ההנפקה תוביל חברת החיתום של ברק קפיטל בניהולו של צביקה מנס. לקוברובסקי ניסיון רב בניהול בתחומי המזון והמשקאות, והוא כיהן עד 2018 כנשיא ומנכ"ל חברת המשקאות המרכזית, כיו"ר איגוד המזון בהתאחדות התעשיינים וכיום הוא משמש כיו"ר מועצת התעשיינים בהתאחדות התעשיינים.

ב־2020 נרשמו 4 שותפויות מו"פ ראשונות למסחר בתל אביב. יוניקורן טכנולוגיות, שמשקיעה בחברות טכנולוגיה, גייסה 70 מיליון שקל; אלמדה ונצ'רס, שמשקיעה בחברות מו"פ בתחומי בריאות דיגיטלית ומיכשור רפואי, גייסה 69 מיליון שקל; מילניום פוד־טק, שמשקיעה בחברות המפתחות תחליפי מזון ומזון חדשני גייסה 26 מיליון שקל; ואיי.איי.אם. אינפיניטי אינוניישן מדיקל, שמשקיעה בחברות העוסקות בבריאות דיגיטלית, גייסה 40 מיליון שקל.

גיוסי 4 שותפויות אלה היוו 4% מההנפקות הראשונות (IPO) בבורסה ב־2020. בנוסף לכך, חברת המו"פ אקסיליון, שעוסקת בטכנולוגיית בינה מלאכותית לתחבורה חכמה, נכנסה לבורסה באמצעות הכנסת הפעילות לשלד של אפיו אפריקה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות