אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חרדים קיצונים רגמו באבנים מכונית ובה בלשי משטרה בבני ברק צילום: דוברות המשטרה

דיווח שוטף

חרדים קיצונים רגמו באבנים מכונית ובה בלשי משטרה בבני ברק

שוטרת נפצעה קל בעקבות ההתקפה על כוח המשטרה שעסק באכיפת תקנות הסגר; 4,914 נדבקים חדשים אובחנו היום, שיעור החיוביים עומד על 9% מתוך כ-55 אלף בדיקות; מתחילת השבוע נפטרו 220 חולים; ועדת התעדופים של משרד הבריאות ממליצה לחסן את התיכוניסטים בגלל בחינות הבגרות

21.01.2021, 22:29 | כלכליסט ו-ynet

משבר הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

22:30 - חתונה רבת משתתפים פוזרה בביתר עילית, נרשמו קנסות

שוטרים מתחנת ביתר עילית הגיעו לפזר חתונה שהתקיימה בעיר, בחתונה השתתפו כ-150 איש, על אף הנחיות הקורונה האוסרות על קיום אירוע שכזה. לפי המשטרה החתונה פוזרה ונרשמו קנסות.

21:25 - השב"ס: הושלם מבצע חיסון הכלואים בבתי הסוהר והמעצר

שירות בתי הסוהר הודיע כי היום הסתיים מבצע חיסון הכלואים בבתי הסוהר ובבתי המעצר. המבצע יצא לדרך בתחילת השבוע רק לאחר שחוסנו הסוהרים ואחרי התנגדות עזה של השר לביטחון פנים אמיר אוחנה לחיסון הכלואים ודין ודברים שלו מול היועמ"ש אביחי מנדלבליט בנושא. לדברי שב"ס, בימים האחרונים חוסנו כ-73% מפוטנציאל החיסון בקרב הכלואים. המבצע המורכב נערך בשיתוף מד״א, משרד הבריאות והמשרד לביטחון פנים ובהובלת גורמי המבצעים, האסיר והרפואה בשב״ס. (עמיר קורץ)

השר אמיר אוחנה, צילום: אלכס קולומויסקי השר אמיר אוחנה | צילום: אלכס קולומויסקי השר אמיר אוחנה, צילום: אלכס קולומויסקי

21:15 - חרדים קיצונים רגמו באבנים מכונית ובה בלשי משטרה בבני ברק

עוד עליית מדרגה באלימות הנלווית להפרות תקנות הסגר המלא: כמה עשרות חרדים קיצונים הקיפו הערב מכונית ללא סמלי משטרה ובה שוטרים ברחוב שלמה המלך בבני ברק. הם ניפצו את שמשות הרכב באמצעות קרש וניקבו את צמיגיו תוך שהם קוראים לעבר השוטרים "נאצים, ארורים". שוטרת נפצעה קל.

המכונית שהותקפה בבני ברק, צילום: דוברות המשטרה המכונית שהותקפה בבני ברק | צילום: דוברות המשטרה המכונית שהותקפה בבני ברק, צילום: דוברות המשטרה

מהמשטרה נמסר כי "הערב, במהלך פעילות של בקרי רישוי בעיר בני ברק, החלה התקהלות בלתי חוקית שבמהלכה הבחינו המתקהלים ברכב ובו שוטרים שהיו בתפקיד, השליכו אבנים לעבר הרכב, ניפצו שמשות וניקרו צמיגים. המתקהלים אף ניסו לפתוח את דלתות הניידת, בעוד שוטרים שישבו ברכב נאלצו להזעיק עזרה וחילוץ. בעקבות האירוע שוטרת נפצעה באורח קל. המשטרה לא תשלים עם הפרות סדר בוטות ופגיעה בסדר הציבורי, תוך סיכון ממשי לשוטרים ותפעל למיצוי הדין עם העבריינים". זמן קצר לאחר האירוע נשמעו גינויים חריפים במגזר החרדי. יו"ר ש"ס, שר הפנים אריה דרעי, מסר מצידו: "האלימות הקשה הערב בבני ברק של מספר פורעים נגד שוטרים שהגיעו במסגרת תפקידם לאכוף את הסגר- חמורה ומקוממת. צריך לעצור את הפורעים ולפעול נגדם בכל חומרת הדין. חייבים לשמור על ההנחיות ולהציל חיים. זה בנפשנו".

 

20:00 - נתוני הקורונה: 220 חולים נפטרו מתחילת השבוע

4,914 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו היום (חמישי) ושיעור החיוביים עומד על 9% מתוך כ-55 אלף בדיקות. כך עולה מנתוני משרד הבריאות שפורסמו הערב. אתמול נפטרו 54 חולי קורונה והיום עוד 14 בני אדם. 220 חולים נפטרו בישראל מתחילת השבוע.

כמו כן, מעל 2.4 מיליון ישראלים קיבלו כבר את מנת החיסון הראשונה וכ-800 אלף גם את השנייה. כלומר, 27% מהישראלים קיבלו את מנת החיסון הראשונה ו-9% גם את השנייה.

בקרב בני 90 ומעלה, 38.8% מהישראלים קיבלו שתי מנות חיסון, בגילים 80 עד 89 – 39.1%, בגילים 70 עד 79 – 46.9% ובגילים 60 עד 69 – 32.6% קיבלו שתי מנות חיסון. בקרב בני 16 עד 19 – 1.8% קיבלו את המנה הראשונה של החיסון ו-0.2% גם את השנייה.

 

19:30 - המלצה: לחסן בני נוער בגילאים 18-16

בני נוער בגילים 18-16 יחוסנו מפני קורונה. כך ממליצה הערב (יום ה') ועדת התעדופים של משרד הבריאות. ההמלצה לחסן תיכוניסטים בכיתות י"א-י"ב מגיעה על רקע חשש מהחמצת בחינות הבגרות. בשלב זה עוד לא ברור מתי בדיוק ייצא לדרך מבצע החיסונים שלהם. המלצות הוועדה כפופות לאישור המנכ"ל פרופ' חזי לוי ויוגשו אליו הערב. בינתיים, הוועדה לא אישרה לחסן מחלימים. רוב חבריה הצביעו בעד חיסון נשים שנמצאות בשליש האחרון להריון.

תלמידי תיכון בב"ש, צילום: חיים הורנשטיין תלמידי תיכון בב"ש | צילום: חיים הורנשטיין תלמידי תיכון בב"ש, צילום: חיים הורנשטיין

במקביל, אצל גורמים במערכת הבריאות גוברות ההערכות שמבצע החיסונים ייפתח בקרוב לכל האוכלוסייה. הוועדה החליטה בשלב זה לא להמליץ על חיסון מחלימים מקורונה - כלומר להמשיך ולדבוק במדיניות הקיימת.

17:55 - מנכ"ל משרד הבריאות לבתי החולים הציבוריים: "בקשתכם לא לקבל חולים חסרת תוקף"

מנכ"ל משרד הבריאות, הפרופ' חזי לוי, הגיב על מכתב בתי החולים הציבוריים למד"א ובו הם מבקשים ממד"א לא להפנות אליהם אמבולנסים מיום ראשון בשל מחסור בציוד (ראו דיווח קודם) וכינה את הבקשה "חסרת תוקף". הפרופ' לוי הבהיר: "לא נקבל מצב שבו מטופלים משמשים ככלי במשא ומתן". לדבריו, "אני מודע לקשיים התקציביים הקשים שאתם חווים, ושר הבריאות ואני עוסקים בנושא באינטנסיביות מול משרד האוצר. אולם, בתי החולים הציבוריים מחויבים לקבל מטופלים המגיעים בשעריהם. על כן אינני מקבל את האמור".

 

15:15 - בתי החולים הציבוריים למד"א: מחסור בציוד, לא להפנות אמבולנסים מיום ראשון

בתי החולים הציבוריים פנו למנכ"ל מד"א אלי בין וביקשו לא להפנות אליהם אמבולנסים החל מיום ראשון. זאת, בשל סירוב משרד האוצר לנהל משא ומתן רציני להגדלת התקציב של בתי החולים הציבוריים ובשל המחסור החמור במשאבים. מוקדם יותר פנו מנהלי בתי החולים לראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה להתערב באופן מיידי במשבר על מנת למנוע את קריסתם.

(חיים גולדיטש ורענן בן צור)

14:50 - קבינט הקורונה אישר לליגות הבכירות בכדורגל ובכדורסל לשוב לשחק

ועדת השרים לקורונה אישרה לליגות הבכירות בכדורגל ובכדורסל לחזור לשחק. בנוסף, תתאפשר הפעלת מקום לאימון ספורט, לרבות בריכות שחייה, המשמש בעבור אימון של ספורט מקצועי או בעבור תחרות של ספורטאי מקצועי. ההחלטה תיכנס לתוקף תוך 24 שעות.

ליגת העל. ארכיון, צילום: ראובן שוורץ ליגת העל. ארכיון | צילום: ראובן שוורץ ליגת העל. ארכיון, צילום: ראובן שוורץ

14:15 - רה"מ נתניהו אישר את פתיחת מוסדות התרבות בפברואר - בכפוף להגבלות 

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר עם נציגי עולם התרבות והאירועים ואישר את פתיחת עולם התרבות בפברואר, בכפוף להגבלות התו הירוק. במסגרתו, יורשו להכנס למוסדות תרבות לפי תפוסה של 75% רק מחוסנים בשתי מנות חיסון, מחלימים ובעלי בדיקות שליליות שהתקבלו 72 שעות לפני האירוע.

המתווה טרם אושר בממשלה. עוד נכחו גיא בסר מקבוצת בלו סטון, יוסי שוורץ מקבוצת פורום ב"ש, לינדה אביטן בעלת חברת תאורה והגברה, אריאל ראידמן בעל חברת קייטרינג ויורב הראל מקבוצת NMC. שר התרבות טרופר לא נכח בפגישה. ביום ראשון הקרוב יתכנס צוות ההובלה לשולחנות עגולים עם הצוות המקצועי על מנת לקדם תהליכים מדויקים למתווים שנידונו בפגישה.

המפיק אלירן ברדוגו, מראשי המאבק אמר: "זהו רגע חשוב לעולם האירועים והתרבות שסוף סוף יכול לראות את האור בקצה המנהרה". ברדוגו הוסיף: "כבר כמעט שנה שעולם האירועים עומד דומם ומחכה לישועה. ראש הממשלה נתן את מילתו לעשות כל שביכולתו על מנת לקדם את מתווה הפתיחה, תוך שמירה על בטיחות ובריאות כל המשתתפים. זהו רגע קריטי לעולם האירועים והתרבות, ואנו נמשיך לקדם מתווה מהיר ויעיל שיביא לרווחתם של מאות אלפי עובדי התעשייה ולרווחת הציבור כולו שצמא לחזור לשגרה".

(מאיה נחום שחל)

פגישה של נתניהו עם האמנים, צילום: קובי גדעון, לע"מ פגישה של נתניהו עם האמנים | צילום: קובי גדעון, לע"מ פגישה של נתניהו עם האמנים, צילום: קובי גדעון, לע"מ

12:20 - שירות התעסוקה: נשים הן 70% מכלל דורשי העבודה בסגר השלישי

לפי נתוני שירות התעסוקה, כ-100 אלף נשים נרשמו כדורשות עבודה מתחיחלת הסגר, שהן כ-70% מכלל הנרשמים. הצפי הוא שלנוכח הארכת הסגר כ-20 אלף דורשי עבודה ירשמו בשבוע הבא.

מאז תחילת הסגר השלישי נרשמו בשירות התעסוקה כ-144,599, מהם 2,948 ביממה האחרונה. 83,464 מכלל דורשי העבודה נרשמו מאז הודק הסגר, והם מהווים 57.6% מכלל הנרשמים.

עוד לפי הנתונים, הנפגעים העיקריים מהסגר הם 37,885 עובדות ועובדי הוראה, חינוך והדרכה אשר נרשמו כדורשי עבודה מאז החל הסגר, ו-34,829 מהם מאז הודק הסגר (92% מהם).

שירות התעסוקה , צילום: באדיבות שירות התעסוקה שירות התעסוקה | צילום: באדיבות שירות התעסוקה שירות התעסוקה , צילום: באדיבות שירות התעסוקה

מגמות בשבוע השלישי לסגר: 56,500 נרשמים, 2,162 חוזרים לעבודה, יחס חוזרים-נרשמים של 0.04 (הנמוך מאז השבוע השני לסגר תשרי), כאשר עיקר הנפגעים הם נשים, צעירים ובני 50 ומעלה.  

לדברי רמי גראור, מנכ"ל שירות התעסוקה: "נתוני הסגר הנוכחי מלמדים שוב את הצורך בעידוד וטיפוח הקישוריות לשוק העבודה וביצירה מאסיבית של משרות חדשות. תכנית 'חוסן תעסוקתי' של שירות התעסוקה, המותאמת לפי מאפייני שכבות אוכלוסייה וענפי תעסוקה, תבטיח מענה שיאפשר את חזרתם המיטבית של דורשי העבודה לשוק העבודה עם שוך המשבר הרפואי".

10:00 - שיא נדבקים בקורונה בצה"ל - 1,926; כ-70 אלף חיילים חוסנו

1,926 נדבקים מאומתים אובחנו בצה"ל. מדובר במספר שיא בתחלואה בצבא עד כה. כמו כן, 11,549 משרתים נמצאים בבידוד ביתי. עד כה חוסנו 70 אלף חיילים.  

שר הביטחון בני גנץ בביקור בחמ"ל פיקוד העורף , צילום: דובר צה"ל שר הביטחון בני גנץ בביקור בחמ"ל פיקוד העורף | צילום: דובר צה"ל שר הביטחון בני גנץ בביקור בחמ"ל פיקוד העורף , צילום: דובר צה"ל

9:30 - לראשונה מאוקטובר - מקדם ההדבקה נמוך מ-1

לפי דו"ח אמ"ן שפורסם הבוקר, לראשונה מאז סוף אוקטובר, מקדם ההדבקה (R) ירד מתחת ל-1 ועומד היום על 0.99. כאשר מקדם ההדבקה גדול מ-1, מספר החולים גדל בקצב מעריכי ומוכפל כל פרק זמן מסוים. ברגע ש-R נמוך מ-1, חולה אחד מדביק פחות מאדם אחד - ואין התפשטות של המגפה.

מאז פרוץ המגפה נפטרו בישראל 4,179 חולי קורונה – 21 מהם אתמול, אך מדובר בנתון לא סופי. מתחילת השבוע נפטרו בישראל 167 חולים ומאז תחילת החודש למעלה מ-800.

בישראל 82,401 חולים פעילים, 16,262 מהם מתגוררים בירושלים. כלומר אחד מכל חמישה חולים פעילים הוא תושב הבירה. עוד עולה מנתוני משרד הבריאות כי בבני ברק 5,556 חולים פעילים, במודיעין עילית 3,348, בבית שמש 2,610, בפתח תקווה 2,413, בתל אביב יפו 2,200, באשדוד 2,008, בחיפה 1,782, בביתר עילית 1,694, באלעד 1,531, בנתניה 1,370, בראשון לציון 1,267, בבאר שבע 1,217, בחולון 1,150, בנצרת 1,048 וברחובות 1,000.

העיר אילת, יש לציין, היא העיר הירוקה היחידה בישראל היום. שאר היישובים שמוגדרים ירוקים אינם זוכים להגדרת עיר.  

8:15 - 8,174 אומתו לקורונה, יותר מ-200 אלף בני אדם התחסנו אתמול

 

שר הבריאות יולי אדלשטיין עדכן כי אתמול היה היום השני ברציפות שבו חוסנו יותר מ-200 אלף בני אדם. 71 אלף מהם חוסנו במנה הראשונה, ו-133 אלף חוסנו במנה השנייה. בסך הכול בארץ חוסנו כ-2.3 מיליון בני אדם, מהם 692 אלף חוסנו במנה השנייה.

עוד עדכן המשרד כי אתמול אובחנו 8,174 נדבקים חיוביים לנגיף הקורונה. נערכו כ-90 אלף בדיקות ושיעור החיוביים עמד על 9%. מצבם של 1,132 חולים מוגדר קשה, ו-317 חולים מחוברים למכונות הנשמה. מפרוץ המגפה בארץ נפטרו 4,179 בני אדם, 21 מהם אתמול.

מתחסנת לקורונה, צילום: אביגיל עוזי מתחסנת לקורונה | צילום: אביגיל עוזי מתחסנת לקורונה, צילום: אביגיל עוזי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות