אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טריפאקשנס גייסה 155 מיליון דולר בשווי של 5 מיליארד דולר צילום: יחצ

טריפאקשנס גייסה 155 מיליון דולר בשווי של 5 מיליארד דולר

מאז פרצה הקורונה גייסה חברת התיירות האמריקאית, שהוקמה על ידי הישראלים אילן טוויג ואריאל כהן, למעלה מחצי מיליארד דולר בקווי אשראי. מאז הקמתה גייסה החברה 790 מיליון דולר

21.01.2021, 14:59 | מאיר אורבך
חברת התיירות העסקית טריפאקשנס (TripActions) האמריקאית, שהוקמה על ידי ישראלים, גייסה 155 מיליון דולר לפי שווי של 5 מיליארד דולר בסבב E. את הסבב הובילה קרן אנדריסן הורוביץ, שכבר השקיעה בעבר בחברה, והשתתפו בו גם משקיעים חדשים, ביניהם: קרן Addition Ventures והמשקיע אלדד גיל, אשר היה בכיר בטוויטר ומייעץ כיום לחברות רבות דוגמת Airbnb Coinbase ואחרות, וכן המשקיעים הקיימים בחברת הקרנות לייטספיד, זאב ונצ'רס של אורן זאב ו-Greenoaks Capital. מאז הקמתה גייסה טריפאקשנס 790 מיליון דולר. משקיעה בולטת נוספת בחברה היא Group 11 של דובי פרנסס.

קראו עוד בכלכליסט

החברה פיתחה מערכת מבוססת בינה מלאכותית לתכנון והזמנת נסיעות עסקיות וגוזרת תשלום על העסקה משני צדדיה: גם מהחברות שהזמינו את הנסיעה העסקית וגם מספקי השירותים השונים. 

הגיוס המשמעותי הקודם של החברה היה ב-2019, אז גייסה 250 החברה מיליון דולר לפי שווי של 4 מיליארד דולר. מאז פריצת הקורונה גייסה החברה למעלה מחצי מיליארד דולר בקווי אשראי בהובלת סיליקון וואלי בנק ובהשתתפות גולדמן זאקס וקומריקה בנק (Silicon Valley Bank with participation from Goldman Sachs and Comerica Bank). כמו כן, נאלצה להתמודד עם העצירה בנסיעות העולמיות במהלך שנת 2020. בתקופה זו אף פיטרה החברה מאות עובדים. לאחר המכה הקשה שניחתה על החברה עם העצירה בנסיעות היא החלה להתאושש.  

מימין: אילן טוויג ואריאל כהן, טריפאקשנס , צילום: יחצ מימין: אילן טוויג ואריאל כהן, טריפאקשנס | צילום: יחצ מימין: אילן טוויג ואריאל כהן, טריפאקשנס , צילום: יחצ

"בשעה שהקורונה איתגרה את כל התעשיה שלנו, אני מאוד שמח שהצלחנו לצמוח בזכות הנאמנות הרבה של לקוחותינו והצוות המסור שלנו", אומר אריאל כהן, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה. "למרות אירועי 2020, ראינו הליך מואץ של אימוץ הפלטפורמה שלנו על ידי חברות מכל הגדלים והתעשיות, הגדלנו את העסקאות שנעשו דרכנו ליותר מ-3.6 מיליארד דולר והוספנו את החוזים הגדולים ביותר שלנו עד כה.

במהלך השנה האחרונה השיקה החברה כ-40 מוצרים חדשים כולל דשבורד (Deshboard) לנושאי הקורונה ועוד מוצרים אחרים אשר מסייעים לארגונים לנהל טוב יותר את ההוצאות העסקיות שלהם וכן את תכנוני הנסיעות תחת המגבלות כיום.

טריפאקשנס הוקמה ב־2015 על ידי אריאל כהן ואילן טוויג, שני יזמים ישראלים וותיקים. "שנת 2020 היתה שנת מבחן שלא נראתה מעולם בתעשיה שלנו, אבל הצוות שלנו אסף את עצמו והתמקד בצרכים החדשים של לקוחותינו שרצו נסיעות בטוחות, חיסכון בעלויות הנסיעות והטיסות ויכולת ניהול מלאה של כל ההוצאות והנסיעות העסקיות", מסר טוויג.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות