אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פנייה למנדלבליט: "הורה על פתיחה בחקירה פלילית נגד הרב קנייבסקי" צילום: אלכס קולומויסקי

פנייה למנדלבליט: "הורה על פתיחה בחקירה פלילית נגד הרב קנייבסקי"

עו"ד גיא אופיר, שמשרדו נמצא בבני ברק, פנה היום ליועץ המשפטי לממשלה וביקש ממנו להורות על פתיחה בחקירה נגד הרב ונכדו, בשל הוראותיהם לציבור החרדי לפתוח את מוסדות הלימוד למרות הסגר: "הם עושים ככל העולה על רוחם, ובמעשה או מחדל מסכנים חיים של אזרחים שומרי חוק"

21.01.2021, 20:29 | עמיר קורץ

האם סוגיית מעשיו של הרב חיים קנייבסקי, שמתעלם מהסגר ומורה לפתוח את תלמודי התורה, תעבור ממאמרי הדעות למעשים? האם צריך לחקור את קנייבסקי בחשד ל"מעשה העלול להפיץ מחלה"

קראו עוד בכלכליסט

הרב חיים קנייבסקי, צילום: אלכס קולומויסקי הרב חיים קנייבסקי | צילום: אלכס קולומויסקי הרב חיים קנייבסקי, צילום: אלכס קולומויסקי

מכתב שנשלח היום (ה') ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, מבקש ממנו להורות באופן מיידי על פתיחה בחקירה פלילית כנגד המנהיג הרוחני של הזרם הליטאי בציבור החרדי, הרב חיים קנייבסקי בן ה-93, ונכדו יענקי קנייבסקי, הידוע בתור מי שלוחש על אוזנו.

שולח המכתב הוא עורך הדין הפרטי גיא אופיר, אשר משרדו ממוקם באזור המסחרי בבני ברק, ואשר, לדבריו, עובר מדי יום ברחובות העיר וחוזה בחנויות, בעסקים, במוסדות הלימוד ובבתי המדרש פתוחים וגדושים באנשים, שחלקם אף נמנעים מחבישת מסכות.

עו"ד אופיר כתב למנדלבליט כי הרב קנייבסקי ונכדו, שהם בעלי יכולת השפעה עצומה על הציבור החרדי, כפי שעולה מהפרסומים בתקשורת, "הלכה למעשה יוצאים נגד הנחיות הממשלה ומתירים לפתוח עסקים, בתי מדרש ומוסדות לימוד - וזאת בניגוד לתקנות שעת החירום והוראות ממשלת ישראל".

לדברי אופיר, "צר לומר, אך נדמה כי מעל ממשלת ישראל ניצבת 'ממשלת הרב קנייבסקי', כאשר הרב קנייבסקי, מר יענקי קנייבסקי והאזרחים אשר סרים למרותם למעשה מתעלמים כליל מהשלטון הנבחר במדינת ישראל וההנחיות החשובות שניתנו על ידי מוסדות השלטןן בשל מצב החירום".

עו"ד אופיר כותב למנדלבליט, בדומה למה שכתב פרשן כלכליסט משה גורלי, כי "לכאורה התנהלותם של הרב קנייבסקי ונכדו מביאים לידי הפצת מחלה בישראל, מחלה המסכנת את הציבור, לרבות את החתום מטה ועובדיו אשר משרדם ממוקם בעיר בני ברק". הוא מצטט את סעיף 218 לחוק העונשין לפיו "העושה בהתרשלות מעשה העלול להפיץ מחלה שיש בה סכנת נפשות, דינו - מאסר שלוש שנים; עשה את המעשה במזיד, דינו - מאסר שבע שנים".

לדבריו, "הרב קנייבסקי ומר יענקי קנייבסקי נמנים על אותם מנהיגי ציבור אשר עושים כל העולה על רוחם ובמעשה או מחדל מסכנים חיים של אזרחים שומרי חוק ומונעים את מיגור המגפה במדינת ישראל".

אופיר כותב למנדלבליט כי במידה וימנע מלהורות על פתיחת חקירה נגד הרב הוא מתכוון להגיש עתירה לבג"ץ בנושא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות