אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פולקסווגן: הרווח התפעולי נחתך בכמעט 50% בשנה שעברה צילום: בלומברג

פולקסווגן: הרווח התפעולי נחתך בכמעט 50% בשנה שעברה

הרווח התפעולי המתואם התכווץ ל-10 מיליארד יורו ב-2020, לעומת 19.3 מיליארד יורו ב-2019. עם זאת, המסירות ברבעון הרביעי התאוששו משמעותית. החברה לא עמדה ביעדי צמצום הפליטה באירופה ותשלם קנס של 100 מיליון יורו

22.01.2021, 14:26 | חדשות חוץ

יצרנית הרכב הגרמנית פולקסווגן הודיעה כי הרווח התפעולי המתואם שלה ל-2020 כמעט ונחתך בחצי, אך הוסיפה כי המסירות התאוששו בצורה משמעותית ברבעון הרביעי. כך לפי דיווח ברויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הודעת החברה, המוגדרת כיצרנית הרכב הגדולה בעולם, הרווח התפעולי המתואם עמד על 10 מיליארד יורו (12.17 מיליארד דולר), זאת לעומת 19.3 מיליארד יורו ב-2019.

"המסירות ללקוחות פולקסווגן המשיכו להתאושש בצורה משמעותית ברבעון הרביעי ואף עקפו את כמות המסירות של הרבעון השלישי", נמסר בהודעה שפרסמה החברה.

עוד דווח כי המכירות עלו בדצמבר ב-1.7%, זאת בעוד שרישומי מכוניות חדשות בכל הענף נפלו באירופה בקרוב ל-4%, כך לפי נתונים שפרסם איגוד יצרני המכוניות האירופי.

בדומה ליצרניות מכוניות אחרות, גם בפולקסווגן מתמודדים עם אתגרים הנובעים מהתפרצות מגפת הקורונה ומחסור עולמי בשבבים הנחוצים לייצור. אתמול דיווחו בפולקסווגן כי לא עמדו ביעדי האיחוד האירופי להפחתת רמות הפליטה ולכן יוטל עליהם קנס של מעל 100 מיליון יורו.

מפעל של פולקסווגן בעיר דרזדן, גרמניה, צילום: רויטרס מפעל של פולקסווגן בעיר דרזדן, גרמניה | צילום: רויטרס מפעל של פולקסווגן בעיר דרזדן, גרמניה, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות