אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פאוצ'י לאחר עזיבת טראמפ: "מרגיש תחושת שחרור" צילום: רויטרס

פאוצ'י לאחר עזיבת טראמפ: "מרגיש תחושת שחרור"

היועץ הבכיר של הבית הלבן למאבק בקורונה, שנאלץ לעבוד תחת איום בפיטורים מצדו של הנשיא טראמפ, הודה כי הוא חש כעת שחרור, לאחר כניסת ביידן לתפקיד: "לא נהניתי בכלל להיות בעמדה שסותרת את הנשיא, הידיעה אני יכול לבוא ולדבר על מה שאני יודע, זו תחושה משחררת"

22.01.2021, 17:20 | חדשות חוץ
אנתוני פאוצ'י, האפידמיולוג הראשי בארה"ב, הודה כי הוא חש "תחושת שחרור" לאחר תום עידן טראמפ וחש כי הוא יכול לשוחח בחופשיות על נתונים מדעיים על הקורונה מבלי לחשוש מ"תגובות נגד" של הנשיא היוצא.  

קראו עוד בכלכליסט

פאוצ'י, המנהל של המכון הלאומי לאלרגיות ומחלות זיהומיות, חווה מערכת יחסים בעייתית ומתוקשרת עם הנשיא היוצא. אך כעת הוא הוזמן להמשיך ולעבוד עם הנשיא החדש ג'ו ביידן, שכבר הספיק להציג אסטרטגיה לאומית למלחמה בקורונה.

"אחד הדברים שאנחנו הולכים לעשות הוא לשמור על שקיפות מלאה, ולהיות פתוחים וכנים", אמר פאוצ'י לעיתונאים."אם הדברים ישתבשו, לא נצביע על אשמים אלא נתקן את המצב. ונדאג שכל מה שאנחנו עושים מבוסס על מדע וראיות. זו ממש השיחה שניהלתי לפני רבע שעה עם הנשיא, והוא טען זאת פעמים רבות". 

אנתוני פאוצ אנתוני פאוצ'י מקבל חיסון נגד קורונה | צילום: רויטרס אנתוני פאוצ

המחלוקת של פאוצ'י עם טראמפ באה לידי ביטוי במהלך קמפיין הבחירות באוקטובר, אז אמר טראמפ לחברי צוות הקמפיין שלו: "פאוצ'י הוא אסון. אם הייתי מקשיב לו, היו לנו כבר 500 אלף מתים". בעצרת בחירות שקיים טראמפ כמה שבועות לאחר מכן צעק הקהל "לפטר את פאוצ'י", וטראמפ אמר שהוא עלול לעשות זאת.

ביום חמישי, יום לאחר כניסתו של ביידן לבית הלבן, נשאל פאוצ'י כיצד הוא מרגיש עכשיו כשטראמפ איננו. "אני לא רוצה לחזור אחורה בזמן, אבל די ברור שנאמרו דברים למשל בנוגע לחומר חיטוי ודברים כאלה, שלא היו נוחים כי לא היו מבוססים על עובדות מדעיות", אמר. טראמפ המליץ בשלב מסוים להשתמש בחומר חיטוי כתרופה לקורונה.

"לא נהניתי בכלל להיות בעמדה שסותרת את הנשיא... הידיעה שאני יכול לבוא לכאן ולדבר על מה שאני יודע, על ההוכחות, על המדע , ולתת למדע לדבר זו תחושה משחררת". סיכם.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות