אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנקים דורשים הכרעה משפטית בין אל על לוועד הטייסים - כתנאי להלוואה צילום: שאטרסטוק

הבנקים דורשים הכרעה משפטית בין אל על לוועד הטייסים - כתנאי להלוואה

לאומי ודיסקונט יצאו בדרישה להסדרת הסכמי העבודה בין חברת התעופה מול טייסיה - בטרם ילוו לחברה 300 מיליון דולר; הצדדים ממתינים להכרעה בבית הדין הארצי; כפי שנחשף בכלכליסט, שני הבנקים מנהלים מו"מ מתקדם עם אל על, כשהמדינה ערבה ל-82.5% מההלוואה; כל בנק יישא ב-200 מיליון דולר מההלוואה ואילו גופים מוסדיים יממנו את 100 מיליון הדולר הנותרים; החלק הלא מובטח בהלוואה יישא ריבית של 13%-14%

22.01.2021, 18:19 | גולן חזני
בנק לאומי, בנק דיסקונט והגופים המוסדיים שצפויים להעניק לאל על הלוואה בגובה של 300 מיליון דולר - מציבים תנאי לחברת התעופה: הכרעה משפטית סופית מול ועד הטייסים שלה בנושא הסכמי העבודה שעליהם חתמה ההסתדרות בשמם של הטייסים, ביולי האחרון.

קראו עוד בכלכליסט

בית הדין דחה בעבר את בקשת הטיסיים להוצאת צווים קבועים שלפיהם הסכמי עבודה אלה אינם תקפים, והאחרונים אף פנו לבית הדין הארצי לעבודה בערעור.

בעל השליטה באל על, אלי רוזנברג, צילום: בן חורין ואלכסנדרוביץ, שאטרסטוק בעל השליטה באל על, אלי רוזנברג | צילום: בן חורין ואלכסנדרוביץ, שאטרסטוק בעל השליטה באל על, אלי רוזנברג, צילום: בן חורין ואלכסנדרוביץ, שאטרסטוק

הנהלת אל על פנתה ביום חמישי לבית הדין הארצי בבקשה לקבל הכרעה. זאת, לאור דרישה חד משמעית של הגופים המלווים. אל על דיווחה על כך לבורסה אתמול (ה') בערב.

כפי שנחשף בכלכליסט אתמול, לאומי ודיסקונט מנהלים מו"מ מתקדם עם אל על למתן הלוואה של 300 מיליון דולר לחברה, כשהמדינה ערבה ל-82.5% מההלוואה. כל בנק יישא ב-200 מיליון דולר מההלוואה ואילו גופים מוסדיים יממנו את 100 מיליון הדולר הנותרים.

החלק הלא מובטח בהלוואה, כלומר 52.5 מיליון דולר, יישא ריבית של 13%-14%, והנתח שבערבות מדינה יישא ריבית של 5% למשך 5 שנים.

ההסכם בין אל על להסתדרות הוא חלק מארבעה הסכמי עבודה קיבוציים חדשים שהנהלת אל על חתמה עם ארבעה ועדי העובדים בחברה, במטרה להקטין את הוצאותיה ב-250 מיליון דולר בשנה.

הפחתה זו של ההוצאות הייתה התנאי שהעמיד משרד האוצר למתן ערבות מדינה להלוואה שאל על מנסה לגייס. ההסתדרות חתמה בניגוד לעמדת ועד הטייסים על הסכם שחוסך לחברה 100 מיליון דולר בשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות