אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כנס דאבוס המקוון ייפתח מחר: העסקים מתגעגעים לבלאגן, אבל יש גם תושבים מרוצים צילום: רויטרס

כנס דאבוס המקוון ייפתח מחר: העסקים מתגעגעים לבלאגן, אבל יש גם תושבים מרוצים

כנס הפורום הכלכלי העולמי שמתקיים כבר 50 שנה בחודש ינואר, נאלץ לקיים השנה את דיוניו בצורה מקוונת בגלל הקורונה. ראש העירייה: "40% מהכנסותיהם השנתיות של רוב העסקים בעיר הן משבוע הכנס"

24.01.2021, 11:23 | חדשות חוץ
כנס הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס ייפתח מחר (ב'), אבל בימי הקורונה הוא יתקיים במתכונת מקוונת, דבר שאמור לשמח את אותם סטודנטים שקראו בשנה שעברה למנהיגים "להפסיק לטוס ולשקר לנו" (Stop (f)lying to us).

רחוב העיר הקטנה באלפיים, שבשנה שעברה אירחה 3,000 אנשי עסקים, פוליטיקאים ומנהיגים, נותרו שוממים. השנה גם אין שום מסוקים החגים בשמיים, מפגינים שמנסים להתחכם לאבטחה ואפילו לא גרטה טנבורג שתגנוב את ההצגה מנשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ. הכנסים יתקיימו כאמור במתכונת מקוונת, ובגלל מגבלות הקורונה אפילו התיירים לא באו השנה.

דאבוס ינואר 2021, צילום: רויטרס דאבוס ינואר 2021 | צילום: רויטרס דאבוס ינואר 2021, צילום: רויטרס

"תסתכלו מסביב, זה ריק. באופן רגיל, בתי המלון מלאים עד אפס מקום בשלב זה", אמר רטו ברנצ'י, מנהל חברת התיירות 'דאבוס קלוסטרס' בריאיון לסוכנות הידיעות רויטרס. עם זאת, הוא ציין כי העובדה שפעילות בחוץ, כמו סקי עדיין מותרות, עזרה לרכך את המכה, אך עדיין שיעור התיירים הזרים צפוי לעמוד על 10% מול 35% בימים כתיקונם.

גם בעלת בית הקפה Kaffee Klatsch בדאבוס, סוויאה מאייר, הודתה כי נאלצה לפטר חלק מהעובדים וכעת היא מתכוננת לאפשרות שהכנס של הפורום הכלכלי העולמי עלול לא לשוב לעולם לעיר. "אני לא רואה שום דבר טוב שייצא מהביטול, יצרנו כל כך הרבה מערכות יחסים לאורך השנים, הכרנו חברים", הסבירה.

ראש עיריית דאבוס פיליפ ווילהלם מציין גם הוא כי העובדה שהכנס לא יתקיים השנה בעיר היא משמעותית. "זה סיפור גדול מאד שהפורום הכלכלי העולמי לא מגיע השנה לדאבוס", אמר בריאיון לעיתון הבריטי הגרדיאן. "הרבה חברות, הרבה אנשים מסתמכים על ההכנסות מהכנס וזו תקופה קשה במיוחד עבורם עם המגפה ובלי הפגישות של הכנס. חלק מהעסקים ממש תלויים בשבוע הזה של הכנס, ורושמים כ-40% מכל ההכנסה השנתית שלהם בשבוע הזה".

מנגד, יש מי שמרוצים מהשקט. "רוגע ושלווה מוחלטים", סיכמה אישה מקומית. "אני בכלל לא מתגעגעת לזה".

הפורום הכלכלי העולמי מתקיים מאז 1971 בדאבוס בכל שנה בחודש ינואר. הוא בוטל רק פעם אחת ב-2002 כסולידריות ארבעה חודשים לאחר פיגועי הטרור בניו יורק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות