אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחתמה עסקה לבניית 132 דירות של שלושה חדרים בשכונת כפר סבא הירוקה הדמייה: אדריכל יגאל שמיע

נחתמה עסקה לבניית 132 דירות של שלושה חדרים בשכונת כפר סבא הירוקה

קבוצת שפונדר-פדלון חתמה על עסקת קומבינציה להקמת פרויקט מגורים שיכלול 144 יחידות דיור סך הכל; אחוז הקומבינציה בעסקה עומד על 42%, והעסקה כוללת גם שירותי בנייה בעלות שמוערכת בכ-140 מיליון שקל

24.01.2021, 17:20 | דותן לוי

קבוצת שפונדר-פדלון חתמה על עסקת קומבינציה מול בעלי קרקע פרטיים בשכונת כפר סבא הירוקה, במסגרתה צפויים להיבנות 144 יח"ד, כך נודע לכלכליסט.

 

 

קראו עוד בכלכליסט

 

מדובר באחת מעתודות הקרקע האחרונות בשכונה המיועדת לבנייה למגורים. אחוז הקומבינציה בעסקה עומד על 42%, והעסקה כוללת גם שירותי בנייה בעלות שמוערכת בכ-140 מיליון שקל.

עידו בלושטיין, צילום: קבוצת שפונדר פדלון עידו בלושטיין | צילום: קבוצת שפונדר פדלון עידו בלושטיין, צילום: קבוצת שפונדר פדלון

התב"ע הקיימת לקרקע היא להקמת שני מגדלים, אך החברה הגישה תב"ע חדשה שבה היא מבקשת להקים ארבעה בניינים בני 10 קומות כל אחד. הייחוד של הפרויקט הוא בעיקר בתמהיל הדירות שבו: לפי התוכנית, מרבית הפרויקט (כ-90%) יכלול דירות קטנות, כך שמתוך 144 יח"ד, כ-132 תהיינה דירות 3 חדרים בשטח של 74 מ"ר עם מרפסת בשטח 12 מ"ר. יתר הדירות בפרויקט הן דירות מסוג דופלקס בנות 5 חדרים ובשטח של 146 מ"ר, אך מדובר בדירות שיועברו לבעלי הקרקע במסגרת עסקת הקומבינציה, כך שהיזמים צפויים למכור רק דירות 3 חדרים. על פי ההערכה, מחיר הדירות הקטנות יהיה כ-2 מיליון שקל בממוצע.

זהו הפרויקט השלישי למגורים שבונה קבוצת שפונדר פדלון בשכונת כפר סבא הירוקה, לאחר שבשני הפרויקטים הראשונים של החברה נבנו 190 דירות. כמו כן, בונה כיום החברה באמצעות הזרוע הביצועית שלה גם את מתחם ההולמס פלייס החדש בשכונה, בהשקעה של כ-40 מיליון שקל. את הפרויקט תכנן האדריכל יגאל שמעי, את קבוצת שפונדר פדלון ייצגו בעסקה עו"ד ליאור לנדאו ממשרד עורכי הדין שרמן-לנדאו , ואת בעלי הקרקע ייצגו עורכי הדין בראור ולחוביץ' .

לדברי עידו בלושטיין, סמנכ"ל קבוצת שפונדר-פדלון, בשנת 2015 הבחינו בחברה כי יש ביקוש שרק מתעצם לדירות שלושה חדרים. "באותה העת עבדנו על הפרויקט הראשון בשכונה בו מתוך 7 דירות, 72 היו דירות 3 חדרים, ובפרויקט השני מתוך 114 יח"ד, 106 היו דירות 3 חדרים". עוד אומר בלושטיין כי דירות 3 חדרים בשכונה מושכרות כיום בתמורה ל-5,300 שקל, או 6,500 שקל כשמדובר בדירות גן קטנות.

עוד מסביר בלושטיין, כי חלק מהביקושים מגיע מצד תושבי רעננה שהבחינו כי יש פערי מחיר של למעלה מ-25% בין הערים (לטובת רעננה), ולכן היה גל של רכישות שאף העלה את המחירים בשכונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות