אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארבעה חודשים אחרי פיצוץ העסקה עם אאוטבריין: טאבולה נכנסת לנאסד"ק

בלעדי לכלכליסט

ארבעה חודשים אחרי פיצוץ העסקה עם אאוטבריין: טאבולה נכנסת לנאסד"ק

החברה של אדם סינגולדה מתמזגת עם חברת הספאק של ION בעיסקה שתשקף שווי של 2.6 מיליארד דולר לטאבולה. חברת ספאק היא חברה יעודית ריקה מתוכן שמגייסת הון ומוקמת לצורך רכישת חברה פרטית והכנסתה למסחר

25.01.2021, 12:00 | גולן חזני

חברת המלצות התוכן טאבולה, שהיתה אמורה להתמזג עם אאוטברין עד לפיצוץ המגעים בין החברות, בדרך לבורסת נאסד"ק. לכלכליסט נודע כי נחתם הסכם המיזוג של טאבולה עם חברת הספאק ION, שגייסה 259 מיליון דולר כדי "לרכוש חד-קרן מהמזרח התיכון".

חברת ספאק היא חברה יעודית ריקה מתוכן שמגייסת הון ומוקמת לצורך רכישת חברה פרטית והכנסתה למסחר בנאסד"ק.

קראו עוד בכלכליסט

קבוצת ION הוקמה ע"י צמד הבנקאים לשעבר יונתן הלף וסטיבן לוי. באוקטובר האחרון הנפיקה את חברת הספאק, שגייסה 259 מיליון דולר (החברה נסחרת כיום ב-365 מיליון דולר תחת הסימבול IACA) עבור איתור חברה פרטית למיזוג. מטרת הספאק הוגדרה מראש כרכישת חד-קרן מהמזרח התיכון – כלומר מישראל. את הספאק מובילים יהונתן קולבר, גלעד שני, אברום גילברט ואנתוני רייך.

אדם סינגולדה, מייסד טאבולה אדם סינגולדה, מייסד טאבולה אדם סינגולדה, מייסד טאבולה

טאבולה תקבל גישה לכספי הספאק ותגייס הון נוסף באמצעות השקעת PIPE (השקעה פרטית בחברה ציבורית). לאחר אישור המיזוג על ידי בעלי המניות של חברת הספאק - טאבולה תהפוך לחברה ציבורית ומנייתה תחל להיסחר. השווי המוערך של טאבולה בעסקה עומד על 2.6 עד 3 מיליארד דולר.

לפני ארבעה חודשים פוצצה עסקת טאבולה-אאוטבריין, שבה היו אמורות שתי החברות להתמזג לחברה אחת בשווי 2.5 מיליארד דולר. בעקבות הפסקת המגעים פנו שתי החברות לוול סטריט כל אחת בנפרד כשאאוטבריין צפויה לבחור בדרך של הנפקה רגילה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות