אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
להרחיק את החרדים מהברז צילום: דוברות המשטרה

להרחיק את החרדים מהברז

החרדים היו מסוגלים לנטרל כל אכיפה אצלם בגלל הישיבה שלהם על ברז התקציבים בוועדת הכספים ועל ברז התקנות בוועדת החוקה

25.01.2021, 07:14 | שחר אילן

קו ישיר עובר בין ראש ממשלה ושר אוצר שמציגים תוכנית כלכלת בחירות בניגוד לעמדת היועץ המשפטי לממשלה, ומאחורי הגב של אנשי המקצוע באוצר, ובין הפרות החוק ההמוניות והמאורגנות של הציבור החרדי. אם ראש הממשלה ושריו מבהירים שוב ושוב כמה הם ששים לצפצף על שלטון החוק, אין סיבה שחבר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, האדמו"ר מוויז'ניץ, לא יורה לפתוח את תלמודי התורה בניגוד לחוק. אם מפלגת השלטון לא מפסיקה להסית נגד שלטון החוק והמשטרה, ניסיון של תלמידי ישיבות לבצע לינץ' בשוטרים הוא כמעט מתבקש.

קראו עוד בכלכליסט

עימות בין שוטרים למפגינים חרדים באשדוד , צילום: אבי רוקח עימות בין שוטרים למפגינים חרדים באשדוד | צילום: אבי רוקח עימות בין שוטרים למפגינים חרדים באשדוד , צילום: אבי רוקח

ממשלת ישראל מנהלת את המאבק בקורונה כשיד וחצי שלה קשורות מאחור מפני שמלחמת ההישרדות של נתניהו הפכה את המדינה כולה לבת ערובה של גדולי התורה. לכן לא היה רמזור, לכן איש לא נקט צעדים נגד רבנים שמסיתים לעבריינות, לכן לא הוחמרו הקנסות, לכן לא הופסקו תקציבים לתלמודי תורה וישיבות עברייניות. חיוני שאת הבחירות הבאות מדינת ישראל תסיים עם ממשלה שאינה נתונה לסחיטה. כל מי שעתיד המדינה והמשק יקרים ללבו צריך לכוון את הצבעתו כך שתקום כאן ממשלה שיכולה לאכוף את החוק גם על החרדים.

אחת הסיבות שהחרדים היו מסוגלים לנטרל כל אכיפה אצלם היא הישיבה שלהם על ברז התקציבים בוועדת הכספים ועל ברז התקנות בוועדת החוקה. סביר להניח שיש מעט דברים שהציבור הישראלי רוצה היום כמו ממשלה בלי המפלגות החרדיות. בפועל סביר שלא ניתן יהיה להקים ממשלה יציבה גם ללא נתניהו וגם ללא ש"ס ויהדות התורה. המינימום שאפשר לצפות מראש הממשלה הבא הוא להרחיק את הנציגים החרדים מהברזים ששולטים בחיים של כולנו. וכמובן אם עדיין יהיו פה סגרים אחרי הבחירות, אפשר לצפות להודעה ברורה: כל מוסד שלא מקיים את החוק הישראלי יפסיק לקבל מימון מהממשלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות