אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קמעונאית האונליין אסוס הגישה הצעה לרכישת טופמן וטופשופ צילום: גטי אימג'ס

קמעונאית האונליין אסוס הגישה הצעה לרכישת טופמן וטופשופ

החברה הבריטית הצטרפה למירוץ על רכישת המותגים של קבוצת ארקדיה, שנכנסה בנובמבר האחרון להליך פשיטת רגל; לפי סקיי, אסוס היא המובילה במירוץ, אף שהיא מעוניינת לרכוש את המותגים בלבד, ללא מאות החנויות - המשמעות היא פיטורים של עד 13 אלף עובדי הקבוצה

25.01.2021, 09:42 | חדשות חוץ
אסוס (Asos) הצטרפה לרשימת המתחרות על רשתות טופשופ, טופמאן ומיס סלפרידג' – שלושת המותגים שנכנסו בנובמבר האחרון יחד עם בעלת השליטה Arcadia Group של סר פיליפ גרין להליך פשיטת רגל בבריטניה.

קראו עוד בכלכליסט

ברשת סקיי דיווחו שאסוס הפכה למעשה למובילה במירוץ, אך קמעונאית האופנה באונליין, בונה על רכישת המותגים בלבד – ללא הסניפים המושכרים של הרשת. המשמעות היא שניצחון של אסוס על המתחרות לא יכלול פיתרון לבעיית העובדים של הקבוצה – ובהתאם הוא יוביל לפיטורים של עד 13 אלף עובדים המועסקים כיום בסניפי הרשתות השונות.

קבוצת חברות שכללה את רשת האופנה נקסט משכה את הצעתה לרכישת טופשופ וטופמן בשבוע שעבר, כיוון שלא יכלה לעמוד בתג המחיר. מתמודדים נוספים על קבוצת ארקדיה או כמה מנכסיה כוללים את קבוצת פרייזרס של מייק אשלי, קבוצת חברות שכוללות את JD Sports, ואת קמעונאית האונליין Boohoo.

גם האחים איסה (Issa), שרכשו לאחרונה את רשת הסופרמרקטים הבריטית Asda, וענקית האופנה המהירה הסינית Shein, הגישו הצעות רכישה לקבוצה או לחלקים ממנה. 

מכירותיה של אסוס עלו בזמן המגפה, וכבר היום היא אחת המוכרות המרכזיות של מוצרי טופשופ, טופמן ומיס סלפרידג'. רואי החשבון של חברת Deloitte שקיבלו לידיהם את ניהול החברה פושטת הרגל ביקשו שהצעות רכישה יוגשו עד יום שני שעבר - תהליך המכירה צפוי להסתיים עד סוף החודש.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

סר פיליפ גרין נמצא תחת לחץ להשתמש בכספו הפרטי כדי לסתום חור של 350 מיליון פאונד בקרן הפנסיה של ארקדיה, שחברים בה כ-10,000 בני אדם. בשנה שעברה טייקון הקמעונאות החזיק בהון של כ-930 מיליון פאונד, על פי רשימת העשירים של הסאנדיי טיימס. ארקדיה העסיקה כ-13,000 איש והחזיקה ב-444 חנויות בזמן קריסתה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות