אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דודי אמסלם משיב למנדלבליט: "אתה כופה עלי נבחרת דירקטורים אליטיסטית" צילום: טל שחר, עמית שאבי

דודי אמסלם משיב למנדלבליט: "אתה כופה עלי נבחרת דירקטורים אליטיסטית"

שר הדיגיטל הלאומי והממונה על החברות הממשלתיות משיב ליועמ"ש שהתריע בפניו כי סירובו לחתום על יפוי כוח למינוי נציגי המדינה באסיפות "עלול להביא לפגיעה באינטרסים של המדינה"

25.01.2021, 11:04 | ענת רואה

שר הדיגיטל הלאומי והממונה על החברות הממשלתיות, דודי אמסלם, משיב ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שהתריע בפניו כי סירובו לחתום על יפוי כוח למינוי נציגי המדינה באסיפות נוגע באי חוקיות.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי אמסלם ליועמ"ש: "אתה מונע ממני, כשר הנבחר, לבצע את תפקידי ולמנות בחברות הממשלתיות דירקטורים שבאמת ובתמים יתנו יצוג הולם לציבור בישראל, למגוון העדות, המגזרים, הישובים המקצועיים השונים".

השר דודי אמסלם, צילום: אלכס קולומויסקי השר דודי אמסלם | צילום: אלכס קולומויסקי השר דודי אמסלם, צילום: אלכס קולומויסקי

עוד כתב: "אתה ממשיך לכפות עלי נבחרת דירקטורים אליטיסטית, לא מייצגת, לא מאוזנת ולא מתאימה. הופך את היוצרות וחי בעולם בו הפקידות והיועמ"שים במקום לעשות את תפקידם ולייעץ, הופכים לקובעי המדיניות בפועל".

היועמ"ש אביחי מנדלבליט , צילום: יהונתן ולצר, TPS היועמ"ש אביחי מנדלבליט | צילום: יהונתן ולצר, TPS היועמ"ש אביחי מנדלבליט , צילום: יהונתן ולצר, TPS

אמסלם המשיך: "אין לי שום כוונה לקחת חלק במשחק הזה שלך ולשתף פעולה עם הנחיותיך החורגות מסמכות במטרה לעקר את תפקידי מתוכן ולמנוע ממני לבצע את עבודתי כנדרש כאילו הייתי חותמת גומי".

אמסלם סירב באחרונה לחתום על ייפוי הכוח הנדרשים למינוי נציגי מדינה באסיפות כלליות של חברות ממשלתיות, ודרש לבטל את נבחרת הדירקטורים הממשלתית אותה הגדיר: "הנבחרת הצפונבונית האליטיסטית של יש עתיד". המהלך יצר מאבק בין אמסלם לבין יעקב (ינקי) קוינט, מנהל רשות החברות הממשלתיות שבינתיים עבר לתפקיד מנהל רמ"י.

   

מנדלביט שיגר אתמול הודעה לאמסלם ובה כתב כי הוא מבקש להפנות את תשומת ליבו שהודעתו בדבר סירובו לחתום "עומדת בניגוד לחובות ולאחריות המוטלות עליך לפי חוק, ועלולה להביא לפגיעה באינטרסים של מדינת ישראל בחברות שבבעלותה ובתפקודן התקין".

"אתה מוזמן להמשיך לפרסם הנחיות כאוות נפשך", משיב אמסלם למנדלבליט, "אולם ניסיונותיך הבלתי חוקיים למנוע ממני לבצע את תפקידי כשר הממונה על החברות הממשלתיות לא ירפו את ידי ולא יגרמו לי לפעול בניגוד להשקפת עולמי, עקרונותיי וצדקת הדרך עליהם גדלתי וחונכתי... יש לי תחושה שמוטיבציות היתר לפגוע בסמכויותיי ולהצר את צעדי כשר בממשלה שקיבל את המנדט מאזרחי ישראל לבצע את תפקידי, נובעת מהביקורת העניינית שאני מעלה ביחס לנושאים רבים ומגוונים בהם אתה פועל בניגוד לחוק".

אמסלם חתם את מכתבו בכותבו: "אזכיר לך כיצד ואיך זה עובד, או אמור לעבוד – כשר הממונה על רשות החברות הממשלתיות הסמכות היא אצלי, וכל האחריות היא עלי!".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות