אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי הספרים והקולנוע - האם הארי פוטר יקבל סדרת טלוויזיה? באדיבות: עטרה ישראלי

אחרי הספרים והקולנוע - האם הארי פוטר יקבל סדרת טלוויזיה?

בהוליווד ריפורטר מדווחים שבכירים בפלטפורמת הסטרימינג HBO Max נפגשו עם כותבים פוטנציאליים ובדקו רעיונות לסדרת טלוויזיה בכיכוב גיבורי הספרים מהסדרה. החברה הכחישה את הידיעה

25.01.2021, 21:23 | חדשות חוץ

סדרת הארי פוטר חוזרת - למסך הטלוויזיה בביתכם. אולי, מתישהו בשנים הקרובות.

קראו עוד בכלכליסט

בהוליווד ריפורטר מדווחים היום שבכירים בפלטפורמת הסטרימינג HBO Max, שבבעלות קבוצת וורנר (מבית AT&T) נפגשו עם כמה כותבים פוטנציאליים ובדקו רעיונות שונים לסדרת טלוויזיה בכיכוב גיבורי הספרים מהסדרה.

מקורות מסרו לעיתון שבשלב זה השיחות המתנהלות הן על רעיונות כלליים, בשלבים מוקדמים, ולא הוחלט בשלב זה על התקשרות עם תסריטאי ספציפי. החברה עצמה הכחישה את הידיעה, וציינה ש"אין כל סדרת הארי פוטר בפיתוח באולפן או בפלטפורמת הסטרימינג".

הארי פוטר משחק קווידיץ הארי פוטר משחק קווידיץ' | צילום: Warner Bros הארי פוטר משחק קווידיץ

למרות ההכחשה, ההנחה היא ב-Warner Bros ושב-HBO Max בונים בהחלט על זכויות ההפקה לסדרה, שבהן היא מחזיקה בשותפות עם היוצרת ג'יי.קיי רולינג. מדובר באחד הנכסים החשובים ובעלי השווי הרב ביותר שיש בידי HBO, ומבחינת הרשת, הרחבה ופיתוח הסדרה הם בעדיפות עליונה.

הסדרה שזכתה להצלחה מסחררת כללה 7 ספרים ועובדה ל-8 סרטי קולנוע (הספר האחרון חולק לשני סרטים). ההכנסה הגלובאלית מסדרת הסרטים חצתה את ה-7 מיליארד דולר.

ברקע להחלטות שיתקבלו, ההשקעה הגדולה של וורנר בשירות הסטרימינג של HBO, שהושק בשנה שעברה ושעובר לקדמת הבמה מבחינת סדר העדיפויות של הקבוצה (בדומה לתאגידי מדיה אחרים, בראשם דיסני).

נושא הזכויות בסדרת הארי פוטר הוא אחד המורכבים בתעשייה. ג'יי.קיי רולינג היא בעלת השליטה במותג ובעלת זכויות מובילה בכל הפרויקטים הקשורים אליו, כולל זכות השפעה על כל אחד מהפרויקטים. זכויות ההפקה, ההפצה בקולנוע, ההפצה בכבלים, ההפצה בסטרימינג והקרנות קולנוע עתידיות מחולקות בין אולפנים שונים, בהסכמי שיתוף פעולה שונים ולתקופות מוגבלות על פי הסכמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות