אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התחנה הבאה נאסד"ק: אינטרקיור לקראת מיזוג עם SPAC קנדי לפי שווי של 300 מיליון דולר

התחנה הבאה נאסד"ק: אינטרקיור לקראת מיזוג עם SPAC קנדי לפי שווי של 300 מיליון דולר

אחרי שני ניסיונות כושלים, חברת הקנאביס קרובה מתמיד לוול סטריט; מדובר במיזוג עם חברת הארנק Subversive Real Estate Acquisition הנסחרת בבורסת NEO שבקנדה; החברה הוקמה ע"י מייקל אורבך, מיזמי ענקית הקנאביס טילריי; השלמת העיסקה מותנית ברישום המניות בבורסת נאסד"ק; בעלי מניות אינטרקיור יקבלו 30 מיליון מניות מתוך סך המניות שייקבעו בחברה הממוזגת

26.01.2021, 16:08 | צלי גרינברג
סוללת את דרכה לנאסד"ק: חברת הקנאביס הרפואי אינטרקיור הנסחרת בת"א בדרך למיזוג עם חברת הארנק (SPAC) הקנדית Subversive Real Estate Acquisition, המחזיקה בקופתה 290 מיליון דולר. מהם, 65 מיליון דולר גויסו אתמול ממשקיעים אמריקאים וקנדים במחיר של 10 דולר למניה, כך נודע ל'כלכליסט'.

קראו עוד בכלכליסט

עוד נודע, כי במסגרת העיסקה יקבלו בעלי המניות של אינטרקיור כ-30 מיליון מניות מתוך סך המניות שייקבעו בחברה הממוזגת, המעניקות לבעלי המניות של חברת הקנאביס הישראלית שווי של כ-300 מיליון דולר לאחר המיזוג.

שווי אינטרקיור לאחר המיזוג יעמוד על 300 מיליון דולר, צילום: Getty שווי אינטרקיור לאחר המיזוג יעמוד על 300 מיליון דולר | צילום: Getty שווי אינטרקיור לאחר המיזוג יעמוד על 300 מיליון דולר, צילום: Getty

חברת ספאק היא חברה יעודית ריקה מתוכן שמגייסת הון ומוקמת לצורך רכישת חברה פרטית והכנסתה למסחר בנאסד"ק.

העיסקה בין הצדדים מחייבת הישארות של לפחות 55 מיליון דולר בקופת הספאק, לצד רישומו למסחר בנאסד"ק. בכך תיכנס אינטרקיור למסחר בנאסד"ק, לאחר ששני ניסיונותיה האחרונים להיכנס לא צלחו. בנובמבר האחרון ניסתה להתמזג עם סלקט ביוטכנולוגיה ללא הצלחה, ועוד קודם לכן כשל ניסיון הנפקת המניות הראשונה (IPO) לחברת הבת קנדוק החל מאמצע 2019.

Subversive Real Estate Acquisition נסחרת בבורסת NEO הקנדית בשווי 5.7 מיליון דולר, ומובלת על ידי מייקל אורבך, המוכר כאחד מיזמי חברת הקנאביס הקנדית טילריי, הנסחרת כיום בבורסת נאסד"ק ארה"ב בשווי 2.7 מיליארד דולר.

ספאק נוסף שהקים אורבך, בשם THE PARENT COMPANY, גייס לאחרונה כ-380 מיליון דולר ולפני כשבוע דווח כי מיזג לתוכו שתי חברות מקליפורניה המובלות על ידי הראפר Jay Z, שיצרו יחד את חברת הגדולה הקנאביס הגדולה בקליפורניה.

העסקה תשיב את אינטרקיור לשווי השיא שלה מלפני שנתיים

שווי העיסקה מכפיל את שווי אינטרקיור, הנסחרת כיום בבורסה בתל אביב בשווי 468.7 מיליון שקל, ומחזיר אותה לאזור שווי השיא שחוותה במרץ 2019, אז נסחרה סביב 1.2 מיליארד שקל. מאז השיא ירדה מנייתה ב-67.85%, ומתחילת 2020 סיימה בעלייה של 4.97%.

אינטרקיור מצטרפת בכך לחברת הקנאביס הישראלית IMC, הנסחרת בבורסת CSE הקנדית לאחר שהתמזגה בנובמבר 2019 עם השלד הקנדי Navasota Resources , שדיווחה בתחילת אוקטובר האחרון כי הגישה בקשה לרישום כפול בבורסת נאסד"ק בארה"ב.

לפני כחודשיים אינטרקיור פירסמה את תוצאותיה לרבעון השלישי של 2020 שהיוו תוצאות שיא לפעילותה, עם עליית הכנסותיה ל-22.5 מיליון שקל ברבעון, בהשוואה ל-2.6 מיליון שקל בלבד ברבעון המקביל ב-2019. כמו כן הציגה החברה מעבר לרווח כולל המיוחס לבעלי המניות שעמד על 1.9 מיליון שקל או 1 אגורות למניה, בהשוואה להפסד כולל של 15.5 מיליון שקל או 13 אגורות למניה המיוחס לבעלי המניות.

החברה גם הציגה באותו רבעון שלישי של 2020 תזרים מזומנים חיובי מפעילות שוטפת, לראשונה מאז אוחדו תוצאות חברת הבת קנדוק פארמה בדוחותיה, שעמד על 6.3 מיליון שקל - לעומת תזרים מזומנים שלילי של 6.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות