אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלוני חץ רכשה מתחם מניב סמוך לקיימברידג', ב-45 מיליון ליש"ט צילום: עמית שעל

אלוני חץ רכשה מתחם מניב סמוך לקיימברידג', ב-45 מיליון ליש"ט

לאחר השלמת העסקה, הפעילות המניבה של אלוני חץ בתחום מדעי החיים, שכוללת גם מרכז בסביבת אוקספורד, תניב דמי שכירות מתואמים של 6 מיליון ליש"ט - 20% מהשקעות הנדל"ן של החברה בבריטניה

26.01.2021, 19:13 | חזי שטרנליכט

קבוצת אלוני חץ מתכננת התרחבות מסיבית בתחום משיק לבנייני המשרדים – בניינים לחברות בתחום מדעי החיים. החברה הודיעה על רכישת מתחם סמוך לעיירה האקדמית קיימברידג' שבבריטניה. מדובר בעסקה שצפויה להיסגר עד למרץ הקרוב ושכוללת רכישה של מתחם שממוקם בשטח של 17 דונם ועליו 2 מבנים עם שטחי השכרה בהיקף של 70 אלף רגל רבוע. המחיר – 45 מיליון ליש"ט (193 מיליון שקל), לפני הוצאות עסקה.

קראו עוד בכלכליסט

לאחר העסקה החדשה השקעות אלוני חץ בתחומי מדעי החיים בקיימברידג' ואוקספורד גם יחד מסתכמות בכ-130 מיליון ליש"ט (600 מיליון שקל). הן מייצרות דמי שכירות מתואמים (NOI) בהיקף של 6 מיליון ליש"ט, שהם כ-28 מיליון שקל. ביחד הן מהוות כ-20% מהשקעות אלוני חץ בנדל"ן מניב בבריטניה, ונראה שהמילה האחרונה טרם נאמרה.

דמי השכירות (NOI) המשולמים במתחם בקמברידג' נאמדים ב-2.2 מיליון ליש"ט (10 מיליון שקל) בשנה ושוכנות בו חברת תרופות מיפן בשם טייקדה וחברה מובילה לחקר הסרטן בשם אזטקס. הפוטנצאל שמזהים באלוני חץ גדול הרבה יותר והוא ממוקד בתוכנית בניין עיר (תב"ע) חדשה שיצאה לחלק הצפוני של קמברידג' להוספת 2 מיליון רגל רבוע (185 אלף מ"ר) בבניינים שמיועדים לתחום מדעי החיים.

הבניינים המדוברים שונים מבנייני המשרדים ה'סטנדרטיים'. מדובר במבנים שמיועדים לשרת מעבדות של חברות, יש צורך לבצע חיזוקים מיוחדים בתשתיות כדי למזער את הרעש שיחוו מערכות הכיול הרגישות. כמו כן, צריך להקים בניינים או לשנות במבנים קיימים את כלל מערכות המיזוג והחשמל כדי שיעמדו בתקנים מחמירים. העיירה קמברידג' כוללת 4,500 חברות שפועלות סביב התחום האקדמי. מאז 2011 צמח בה שיעור המועסקים ב-7.5% מדי השנה בממוצע והיא תורמת כ-12 מיליארד ליש"ט לתוצר הבריטי מדי שנה.

אלוני חץ מעוניינת להתמקד בבניינים האלה ומגבירה את אחיזתה בתחום. לפני למעלה משנה (בדצמבר 2019) רכשה סמוך לעיירה אוקספורד פארק עסקים תמורת 81 מיליון ליש"ט שמניב לה דמי שכירות של 4 מיליון ליש"ט. גם שם יש פוטנציאל התרחבות והשבחה כחלק מתוכנית לשינוי התב"ע.

לקבוצה גם פעילות בבוסטון. בעיר שנחשבת לאחד המרכזים החשובים של האקדמיה בארה"ב, יש לאלוני חץ שותפות עם חברה בשם אוקספורד פרופרטיס במספר בניינים. אחד מהם ממוקם ליד המטה של אוניברסיטת MIT. בניין אחר הוא בשדרות אטלנטיק 745 בעיר, ושם מתוכנן בניין מעבדות חדישות.

נתן חץ , צילום: עמית שעל נתן חץ | צילום: עמית שעל נתן חץ , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות