אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט היכתה את התחזיות - בהובלת חטיבות הענן והגיימינג צילום: מיקרוסופט

מיקרוסופט היכתה את התחזיות - בהובלת חטיבות הענן והגיימינג

ענקית הטכנולוגיה פרסמה את דו"חותיה לרבעון האחרון, ומהם עולה כי ההכנסות זינקו ב-17% ועמדו על 43 מיליארד דולר לעומת תחזיות ל-40 מיליארד דולר; הרווח הנקי קפץ ב-33% ועמד על 15.5 מיליארד דולר; מנועי הצמיחה העיקריים היו פעילות הענן תחת המותג AZURE וקונסולת המשחקים XBOX, שהכנסותיהם טיפסו ב-50% וב-40% בהתאמה; המניה עלתה ב-6% במסחר המאוחר

26.01.2021, 23:17 | סופי שולמן ועומר כביר

מיקרוסופט מותירה הרחק מאחור את תחזיות השוק ומראה כי אחרי הכל ייתכן שלא מדובר בבועת טכנולוגיה, אלא במגמה חיובית שמגובה בביצועים עסקיים אמיתיים.

קראו עוד בכלכליסט

החברה דיווחה הלילה (ג') על הכנסות של 43.1 מיליארד דולר לרבעון האחרון של 2020, וזאת לעומת תחזיות ל-40.2 מיליארד דולר. הרווח הנקי עקף גם הוא משמעותית את הציפיות והסתכם ב-2.03 דולרים מול הצפי ל-1.64 דולרים למניה. מדובר בקצב צמיחה של 17% בהכנסות וקצב מהיר יותר של 33% צמיחה ברווח הנקי שהסתכם ב-15.5 מיליארד דולר. החברה עצמה לא סיפקה תחזיות ברבעונים האחרונים ומדובר בתחזיות של אנליסטים המסקרים אותה. על רקע התוצאות המרשימות התחזקו העליות במניית מיקרוסופט לרמה של 6% במסחר המאוחר.

מיקרוסופט, צילום: מיקרוסופט מיקרוסופט | צילום: מיקרוסופט מיקרוסופט, צילום: מיקרוסופט

כל זרועות הפעילות של מיקרוסופט הציגו ביצועים טובים מהצפוי. חטיבת הענן תחת המותג AZURE , שקצב הצמיחה שלה היה אמור להתמתן, רשמה הכנסות של 14.6 מיליארד דולר - לאחר שניתרו ב-50% לעומת הרבעון המקביל ב-2019. חטיבת המחשוב האישי דיווחה על הכנסות של 15.12 מיליארד דולר לאחר עלייה של 40%. במהלך הרבעון השיקה מיקרוסופט שתי קונסולות XBOX חדשות וגרסה קטנה של דגם הלפטופ הפופולרי SURFACE. אף שגם ברבעון הקודם רשמה מיקרוסופט צמיחה מהירה בפעילות הגיימינג, הקצב הואץ ברבעון האחרון עם השקת הקונסולות החדשות שאמורות להתחרות טוב יותר בפלייסטיישן 5 של סוני. 

החטיבה העסקית שכוללת את פעילות האופיס המסורתית ואת לינקדאין רשמה הכנסות של 13.35 מיליארד דולר, וגם כאן הצליחה החברה להפתיע לטובה את השוק, כשהכנסות לינקדאין עולות ב-23%. מוצרי אופיס לעסקים גדלו ב-11%, ומוצרי אופיס לצרכנים ב-7%.

"חזינו במהלך השנה האחרונה בשחר של הגל השני של הטרנספורמציה הדיגיטלית שסוחף את כל החברות וכל התעשיות", אמר סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט, "בניית יכולת דיגיטלית היא המטבע החדש שמבטיח עמידות וצמיחה, ומיקרוסופט נמצאת שם עם פלטפורמת הענן שלה כדי לתמוך בשינוי הזה שמתרחש".

במהלך הרבעון השני השקיעה מיקרוסופט 10 מיליארד דולר ברכישה חוזרת של מניותיה ושווי השוק של החברה מתקרב כעת ל-1.8 טריליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות