אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אסטרה זנקה: "אנחנו בפיגור בייצור החיסונים, אבל עובדים 24/7 כדי לתקן הבעיות" צילום: בלומברג

דיווח שוטף

מנכ"ל אסטרה זנקה: "אנחנו בפיגור בייצור החיסונים, אבל עובדים 24/7 כדי לתקן הבעיות"

צ'כיה מפסיקה לשבועיים את מתן המנה הראשונה של החיסונים בשל מחסור; ממשלת בריטניה צפויה לפתוח מלונות בידוד לבאים אלה ממדינות מסוכנות; גרמניה: תחזית הצמיחה ל-2021 ירדה מ-4.4% ל-3%; שבדיה: כ-4,200 מאובחנים חדשים ו-180 מתים ביממה האחרונה; צרפת: פסטיבל קאן נדחה בינתיים ליולי 2021

27.01.2021, 20:48 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

20:40 - מנכ"ל אסטרה זנקה: "אנחנו עובדים 24/7 כדי לתקן הבעיה בייצור החיסונים"

 

מנכ"ל אסטרה זנקה פסקל סוריו הגן היום על העיכוב בהפצת החיסון של החברה באירופה, ואמר שהחברה "עובדת 24 שעות 7 ימים בשבוע על מנת לתקן את הבעיות בייצור.

"אני מאמין שפתרנו את הבעיות הללו, אבל אנחנו עקרונית בפיגור של חודשיים ביחס למה שרצינו", אמר מנכ"ל החברה הבריטית-שבדית, שפיחה את החיסון בשיתוף אוניברסיטת אוקספורד.

סוריו ציין גם, בתגובה לביקורת שיצא ממנהיגים באירופה, שהאיחוד האירופי ביצע את ההזמנה מאסטרה זנקה 3 חודשים אחרי בריטניה. ולכן הוא נמצא בפיגור בכל הקשור לאספקת החיסונים.

באיחוד זועמים על העיכוב באספקה של חיסוני אסטרה זנקה, שצפויה לקבל עד סוף השבוע את האישור הסופי של רגולטור הרפואה האירופי.

ב-27 מדינות האיחוד ציפו לקבל מהחברה 80 מיליון מנות חיסון עד לסוף מרץ. ואולם בימים האחרונים התברר שהם יקבלו עד למועד האמור רק 31 מיליון מנות. גורמים באיחוד אף הציעו להגביל את יצוא החיסונים של אסטרה זנקה שמיוצרים במפעלים באירופה.

סוריו הדגיש שהכמות שתקבל אירופה בחודשיים הבאים היא עדיין משמעותית: "אם אנחנו נספק בפברואר מה שאנחנו מתכננים, זו לא כמות קטנה. אנחנו מתכוונים לספק מיליוני מנות לאירופה, זה לא יהיה מעט".

פסקל סוריו, צילום: בלומברג פסקל סוריו | צילום: בלומברג פסקל סוריו, צילום: בלומברג

20:30 - צרפת: פסטיבל קאן נדחה (בינתיים) ליולי 2021

פסטיבל הקולנוע הצרפתי בקאן יתקיים השנה בין 6 ל-17 ביולי במקום 11-22 במאי כפי שתוכנן בתחילה, כך מסרו היום המארגנים עקב מגפת הקורונה.

פסטיבל הקולנוע בקאן צרפת ב-2019, צילום: אי פי איי פסטיבל הקולנוע בקאן צרפת ב-2019 | צילום: אי פי איי פסטיבל הקולנוע בקאן צרפת ב-2019, צילום: אי פי איי

18:45 - גרמניה: תחזית הצמיחה ל-2021 ירדה ל-3%

ממשלת גרמניה הודיעה היום כי היא צופה שכלכלת המדינה תצמח השנה ב-3%, פחות מהתחזיות הקודמות, וזאת עקב התפשטות הקורונה שמאטה את ההתאוששות הכלכלית. בחודש אוקטובר האחרון צפה משרד צמיחה של 4.4% ב-2021.

 

שר הכלכלה פיטר אלטמאייר אמר היום כי רק במחצית השנייה של 2022 צפויה כלכלת גרמניה לחזור לרמות צמיחה של טרום המגפה. התמ"ג של גרמניה התכווץ בשנה שעברה ב-5%, הירידה הגדולה ביותר מאז המשבר הפיננסי ב-2009.

 

שר הכלכלה של גרמניה, פיטר אלטמאייר , צילום: אי פי איי שר הכלכלה של גרמניה, פיטר אלטמאייר | צילום: אי פי איי שר הכלכלה של גרמניה, פיטר אלטמאייר , צילום: אי פי איי

 

18:00 - צ'כיה: מפסיקה לשבועיים את מתן המנה הראשונה של החיסונים

 

משרד הבריאות הצ'כי המליץ לעצור את החיסונים החדשים ל- קורונה בשבועיים הקרובים כדי לתת עדיפות למתן מנות שניות עקב עיכובים באספקה, מסרה דוברת המשרד. שני החיסונים בצ'כיה היא של פייזר ומודרנה.

גשר קרל, פראג צ גשר קרל, פראג צ'כיה | צילום: איי פי גשר קרל, פראג צ

 

 

16:46 - דרום אפריקה: משלוח של מיליון חיסונים יגיע היום, ראשוני המתחסנים - צוותי רפואה

 

דרום אפריקה מתכוננת לחסן את "עובדי קו החזית" כאשר המדינה מתמודדת עם התפשטות המוטציה הדרום אפריקאית של קורונה. כך מדווחת AP. מיליון מנות של חיסון AstraZeneca צפויים להגיע עוד היום לשדה התעופה הבינלאומי ביוהנסבורג.

רחוב ביוהנסבורג היום, צילום: איי פי רחוב ביוהנסבורג היום | צילום: איי פי רחוב ביוהנסבורג היום, צילום: איי פי

 

שר הבריאות, Zweli Mkhize, אמר כי דרום אפריקה מתכוונת לחסן 67% מתוך 60 מיליון תושביה במהלך 2021, ותחילה את אנשי מערכת הבריאות. אלא שהכמות הראשונה לא תספיק לכל 1.25 מיליון עובדי הבריאות במדינה, ולכן הסיבוב הראשון יהיה בקרב אנשים עם הסיכון הגבוה ביותר ביחידות לטיפול נמרץ. בדרום אפריקה אובחנו בקורונה כ-1.4 מיליון בני אדם מתחילת המגפה, ומספר המתים מהנגיף עומד על 42 אלף.

 

16:11 - בריטניה: הממשלה צפויה לפתוח מלונות בידוד לבאים אלה ממדינות מסוכנות

ראש ממשלת בוריס ג'ונסון הודיע הממשלה תודיע עוד היום על החרפת המגבלות במעברי הגבול. הממשלה צפויה לשלוח כל מי שמגיע ממדינות בסיכון גבוה כמו ברזיל ודרום אפריקה, לבידוד במלונות. המהלך מגיע כאשר מספר המתים מקורונה בממלכה עלה על 100,000 בני אדם.

ר"מ בריטניה, בוריס ג ר"מ בריטניה, בוריס ג'ונסון | צילום: Melville Toby/PA.Photos/ABACA ר"מ בריטניה, בוריס ג

15:45 - שבדיה: כ-4,200 מאובחנים חדשים ו-180 מתים ביממה האחרונה

שבדיה, שהטילה סגר מוחלט לאורך כל המגיפה, רשמה היום 4,183 מאובחנים חדשים. כך מסרו רשויות הבריאות במדינה. המדינה המונה 10 מיליון תושבים רשמה גם  178 מקרי מוות חדשים . עד כה מתו מהנגיף בשבדיה 11,425.  שיעור התמותה של שבדיה לנפש גבוה פי כמה מזה של שכנותיה הנורדיות, אך נמוך מכמה ממדינות אירופה שהנהיגו סגגר. לשכנתה דנמרק, למשל, היו ב -25 בינואר 2,030 מתחם, פינלנד 655, נורווגיה 550 ואיסלנד 29.

10:00 - נשיא ארה"ב מציב יעד: 10 מיליון חיסונים בשבוע

הנשיא ביידן וממשלו מתכוונים להזמין 100 מיליון מנות חיסון נוספות מפייזר ומודרנה, ולהאיץ – זמנית לפחות – את המשלוחים למדינות לכעשר מיליון מנות בשבוע. הרכישות הנוספות יגדילו את סך ההזמנות של ארה"ב של שני החיסונים ב-50%, ל-600 מיליון מנות, כך על פי פקיד בכיר בממשל. בכוונת הממשל לחסן במנות האלה 300 מיליון איש עד סוף הקיץ. מסירה של 10 מיליון מנות לפחות למדינות תהווה עלייה של 16% לעומת הקצב הנוכחי, אם כי הקצב המוגבר עשוי להימשך רק שלושה שבועות, וטרם ברור מהיכן יגיעו המנות הנוספות. הממשלה מתכננת גם לתת למדינות התראה נוספת לגבי המשלוחים הקרובים - של שלושה שבועות, לעומת שבוע עד כה.

נשיא ארה"ב ג נשיא ארה"ב ג'ו ביידן | צילום: אי פי איי נשיא ארה"ב ג

8:50 - ביידן: "ייקח חודשים לחסן את מרבית האמריקאים"

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן אמר כי "לאחרונה גילינו שמבצע החיסונים במצב רע משחשבנו, וייקח חודשים לחסן את מרבית האמריקנים", אך הוסיף כי "מיליונים נוספים יחוסנו מוקדם מהצפוי". ביידן אמר כי "מסכות הן הפתרון הטוב ביותר כרגע נגד הנגיף, ולא החיסונים".

 

גרמניה: יותר מ-13 אלף אובחנו עם קורונה ביממה האחרונה, 982 מתו

13,202 בני אדם התגלו כחיוביים לקורונה ביממה האחרונה בגרמניה, ו-982 מתו מהנגיף. מפרוץ המגפה אובחנו בגרמניה יותר משני מיליון חיוביים לקורונה ויותר מ-53 אלף בני אדם מתו.

שלט שמחייב עטיית מסכות, גרמניה, צילום: אי אף פי שלט שמחייב עטיית מסכות, גרמניה | צילום: אי אף פי שלט שמחייב עטיית מסכות, גרמניה, צילום: אי אף פי

 

 

מקסיקו: יותר מ-152 אלף בני אדם מתו מפרוץ המגפה

הרשויות במקסיקו דיווחו כי 7,165 בני אדם אובחנו כחיוביים לקורונה ביממה האחרונה ו-1,743 מתו. עד כה מתו במקסיקו מאז פרוץ המגפה יותר מ-152 אלף בני אדם.

סין: 75 בני אדם אובחנו כחיוביים לקורונה ביממה האחרונה

סין דיווחה על 75 בני אדם שהתגלו כחיוביים לקורונה ביממה האחרונה. הרשויות במדינה דיווחו עד כה על יותר מ-89 אלף חולים מפרוץ המגפה ועל 4,638 מתים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות