אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלטשולר שחם הפך לבעל עניין באו.פי.סי: רכש 5.5% ממניותיה ב-350 מיליון שקל

אלטשולר שחם הפך לבעל עניין באו.פי.סי: רכש 5.5% ממניותיה ב-350 מיליון שקל

יצרנית החשמל השלימה גיוס הון באמצעות הנפקה פרטית במסגרתה רכש בית ההשקעות 10.3 מיליון מניות במחיר של 34 שקלים למניה - נמוך ב-7% משער הנעילה אתמול; בעלת השליטה, חברת קנון של עידן עופר, תדולל ל-58.6%; מניית או.פי.סי תיכלל מסוף השבוע הבא בת"א 35; השבוע דיווחה על השלמת העסקה לרכישת השליטה ב-CPV האמריקאית

27.01.2021, 16:51 | חזי שטרנליכט

עידן עופר מכניס את אלטשולר שחם לאו.פי.סי אנרגיה: יצרנית החשמל הפרטית השלימה גיוס הון בהיקף של 350 מיליון שקל באמצעות הנפקה פרטית של מניותיה לבית ההשקעות. במסגרת ההנפקה רכש אלטשולר שחם 10.3 מיליון מניות שמהוות 5.46% מאו.פי.סי והפך לבעל עניין בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

המניות הוקצו לאלטשולר שחם במחיר של 34 שקלים, נמוך ב-7% משער הנעילה של המניה לאחר נעילת המסחר אתמול (ג'). המוסדיים הנוספים הבולטים המחזיקים בה הם חברות הביטוח מגדל, 10.3% לאחר ההנפקה, וכלל ביטוח - 6.7%. בעלת השליטה באו.פי.סי אנרגיה, חברת קנון של עידן עופר תדולל ותרד בשיעור ההחזקה מ-62.03% ל-58.6%. את ההנפקה הובילה חברת החיתום ברק קפיטל, בניהולו של צביקה מנס.

תחנת כוח של או.פי.סי בחדרה תחנת כוח של או.פי.סי בחדרה תחנת כוח של או.פי.סי בחדרה

בשבוע שעבר, הודיעה הבורסה כי מניות או.פי.סי אנרגיה יחלו להיכלל בעדכון הקרוב במדד ת"א 35. העדכון צפוי להתבצע בסוף השבוע הבא. שווי השוק של החברה כעת עומד על 6.6 מיליארד שקל. בשנה שעברה עלתה המניה ב-14% ומתחילת 2021 טיפסה בעוד 11%.

גיורא אלמוגי, מנכ"ל או.פי.סי אנרגיה, מסר כי ההשקעה של בית ההשקעות אלטשולר-שחם באו.פי.סי אנרגיה היא מהלך שמבטא אמון בחברה. לדבריו, "תמורת ההנפקה תשמש את החברה להמשך פיתוח עסקי החברה ומתן דגש על צמיחה בתחום האנרגיות המתחדשות בארה״ב".

השבוע דיווחה או.פי.סי על השלמת העסקה לרכישת השליטה בחברת CPV האמריקאית, באמצעותה היא נכנסה באופן משמעותי לשוק בארה"ב, ובפרט לתחום של אנרגיות מתחדשות. התמורה הכוללת ששולמה בעיסקה לרכישת CPV הינה כ-648 מיליון דולר, ותמורה נוספת בסך של כ-95 מיליון דולר בגין 17.5% החזקה בפרויקט הנמצא בשלבי הקמה Three Rivers, אשר שולם באמצעות הלוואת מוכרים.

ל-CPV צבר פרויקטים משמעותי, הכולל גם הקמת תחנות מבוססות אנרגיה סולארית ואנרגיית רוח. עם השלמת העסקה האמורה, מחזיקה או.פי.סי ב-70% ממניות CPV, ו-30% הנוספים מוחזקים ע"י כלל, מגדל ופועלים שוקי הון.

פעילותה הנוכחית של או.פי.סי בישראל כוללת בין היתר החזקה של 80% בתחנת הכוח מישור רותם, 100% בתחנת כוח בחדרה, 100% מפרויקט תחנת הכוח צומת, הנמצא בהקמה, 100% מתחנת הכוח שתוקם בסורק, וכן תחנות מפעליות בהיקף של כ-100 מגה וואט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות