אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנפקת דניה סיבוס מתקרבת: 290 מיליון שקל יוזרמו אליה טרם קבלת תמורת ההנפקה צילום: אוראל כהן

הנפקת דניה סיבוס מתקרבת: 290 מיליון שקל יוזרמו אליה טרם קבלת תמורת ההנפקה

היום הוגשה טיוטת תשקיף ראשונה להנפקה; יעקב לוקסנבורג השתלט לפני שנה באמצעות לפידות קפיטל על חברת אפריקה ישראל (80%) כחלק מהליך של הסדר חוב בחסות ביהמ"ש; כעת מקודמת הנפקת דניה סיבוס במטרה לבצע שינוי מקיף במבנה ההחזקות בקבוצת לפידות קפיטל

27.01.2021, 17:16 | חזי שטרנליכט

פירוק הפרמידה של יעקב לוקסנבורג, בעל השליטה בקבוצת לפידות קפיטל, יוצא לדרך באמצעות הנפקת חברת דניה סיבוס בבורסה. היום הוגשה טיוטת תשקיף ראשונה להנפקת חברת היזמות בתחום הבנייה למגורים שנחשבת לגדולה בתחומה בארץ.

קראו עוד בכלכליסט

לוקסנבורג השתלט לפני שנה באמצעות לפידות קפיטל על חברת אפריקה ישראל (80%) ובית ההשקעות אלטשולר שחם (20%) כחלק מהליך של הסדר חוב בחסות ביהמ"ש. כעת מקודמת הנפקה דניה סיבוס במטרה לבצע שינוי מקיף במבנה ההחזקות בקבוצה לפידות קפיטל.

יעקב לוקסנבורג, בעל השליטה בלפידות קפיטל, צילום: אוראל כהן יעקב לוקסנבורג, בעל השליטה בלפידות קפיטל | צילום: אוראל כהן יעקב לוקסנבורג, בעל השליטה בלפידות קפיטל, צילום: אוראל כהן

כחלק מההליף, מכרה מוקדם יותר דניה סיבוס 4.1% ממניות אפריקה מגורים שברשותה בתמורה לכ-70 מיליון שקל לחברת כלל ביטוח. לאחר מכירת המניות, דניה סיבוס מחזיקה באפריקה המגורים הציבורית כ-51.93%. כחלק מההנפקה מתוכננת חלוקה של 40% ממניות אפריקה מגורים כדיבידנד בעין לחברה שמעל דניה סיבוס - אפריקה השקעות. כך שלמעשה לאחר מכן תהפוך אפריקה מגורים לחברה אחות של דניה סיבוס בקבוצת לפידות קפיטל.

יתרת המניות של אפריקה מגורים הנמצאות בידי דניה סיבוס (כ-12%) יירכשו על ידי אפריקה השקעות לפי מחיר המניות של אפריקה מגורים ב-30 ימי המסחר האחרונים בשוק ההון. מדובר בתמורה משוערת של כ-220 מיליון שקל. כך שבפועל צפויה לזרום לדניה סיבוס תמורה של 290 מיליון שקל משני הצעדים, זאת עוד טרם קבלת התמורה מעצם הנפקת המניות שלה, בסכום שטרם נקבע. ההנפקה מובלת על ידי לידר הנפקות והיא תבוצע בשיטת המכרז הלא-אחיד.

מטיוטת התשקיף עולים מספרים המלמדים על היקף הפעילות והרווחיות של דניה סיבוס. הכנסות החברה בשלושת הרבעונים הראשונים של שנת הקורונה, קרי 2020, לא רק שלא נפגעו אלא גדלו ובשיעור נאה. הן הסתכמו ב-2.66 מיליארד שקל, עלייה של כ-7% ביחס לתקופה המקבילה ב-2019. עיקר ההכנסות בתקופה זו הגיעו מעבודות הקבלנות בבנייה למגורים והן הסתכמו ב-1.36 מיליארד שקל. זהו קצב שני של 1.8 מיליארד שקל, גבוה ב-2% מההכנסות מתחום פעילות זה ב-2019.

הרווח הנקי שרשמה דניה סיבוס בשלושת הרבעונים הראשונים של 2020 הסתכם ב-74.3 מיליון שקל, עלייה של 60% ביחס לתקופה המקבילה. הבנייה הקבלנית למגורים היתה הרווחית ביותר בין תחומי הפעילות של החברה, בתקופה המדוברת היא הסבה לה רווח נקי לפני מס של 68.4 מיליון שקל, בעוד שהבנייה הקבלנית שלא למטרת מגורים רשמה הפסד לפני מס של 11 מיליון שקל, תחום עבודת התשתית הסבר רווח נקי לפני מס של 13.17 מיליון שקל ופעילות הייזום למגורים רווח של 7.88 מיליון שקל. נתון נוסף מלמד כי דניה סיבוס חילקה דיבידנדים נאים בשלוש השנים האחרונות לבעלי המניות שלה – בסה"כ על פני 3 פעמים סכום כולל של 425.5 מיליון שקל.

דניה סיבוס פועלת במספר תחומי פעילות, בהם תחום עבודות הקבלנות בבנייה למגורים, קבלנות בעבודות בנייה שלא למגורים כגון הקמת בנייני משרדים ומבני תעשיה וכיוב', פרוייקטי תשתית וייזום עצמאי בתחום המגורים. יתרת צבר ההזמנות של החברה בתום הרבעון השלישי של 2020 עומדת על 2.13 מיליארד שקל, זינוק של 36% למול תום שנת 2019.

עלות תנאי העסקתו של מנכ"ל החברה רונן גינזבורג הסתכמה ב-3.7 מיליון שקל עבור תשעת החודשים הראשונים של השנה שעברה והורכבה משכר של 1.21 מיליון שקל ובונוס של 1.5מיליון שקל. את 2019 סיים המנכ"ל עם עלות שכר של 4.15 מיליון שקל שהורכבה משכר של 1.65 מיליון שקל ובונוס של 2.5 מיליון שקל. גינזבורג מועסק בדניה סיבוס מאז 1998 ומכהן כמנכ"ל מאז ה-18 באוקטובר 2009. בכפוף להשלמת ההנפקה ורישום מניות דניה סיבוס בבורסה, יהיה זכאי גינסבורג ל-284.5 אלף כתבי אופציות במחיר מימוש שייקבע לפי מחיר המניה בהנפקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות