אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תעשיית המופעים בארה"ב: נחסן את הציבור ונשוב לחיים צילום: איי פי

תעשיית המופעים בארה"ב: נחסן את הציבור ונשוב לחיים

המגפה שפגעה אנושות בתעשיית הבידור איחדה בין גופים הרגילים להתחרות זה בזה. כעת הם מציעים לנשיא ביידן אלפי היכלי תרבות, אצטדיונים ומשאבים נוספים כדי להאיץ את מבצע ההתחסנות ולהחזיר את הקהל

28.01.2021, 08:14 | חדשות החוץ

כמו ברחבי העולם, גם בארה"ב, תעשיות התרבות, הבידור, והמוזיקה בפרט, נאנקות זה חודשים ארוכים תחת סגרים ומגבלות קורונה מחמירות. מאז חודש מרץ 2020 בוטלו בכלכלה הגדולה בעולם כמעט כל המופעים החיים.

 

קראו עוד בכלכליסט

המגפה פגעה ב־95% מתעשיית אירועי המוזיקה החיה והעובדים המתפרנסים מתעשייה זו, כך נטען במכתב ששלחו שלשום ראשיה לנשיא ג'ו ביידן ושתוכנו פורסם אתמול במגזין "רולינג סטון".

 

יוזמי המכתב לא ביקשו בהכרח להתאונן או לזכות בסיוע פדרלי, אלא להציע את עזרתם בשעה קשה זו, שבה מאיץ הממשל החדש את מבצע החיסונים. לצד זאת, ייתכן כי יזכו לגמול תמורת סיועם.

מופע אימים מופע אימים מופע אימים

 

 

כך, גופים פרטיים הנמצאים בימים כתיקונם בתחרות עזה, החליטו להתאגד במטרה להציע אלפי היכלי תרבות, אצטדיונים ותיאטראות העומדים ריקים, כמו גם עובדים מושבתים ומשאבים נוספים, במטרה שאלה ייקחו חלק בהגשמת חזונו של ביידן.

הנשיא הציב יעד של אספקת 100 מיליון מנות חיסון ב־100 הימים הראשונים לכהונתו. לשם כך, אמר, יתקיים שיתוף פעולה עם פקידי ממשל פדרליים, מדינתיים ומקומיים להקמת אלפי מרכזי חיסון. אתמול הודיע הנשיא על רכישת 200 מיליון מנות חיסון נוספות, מחציתן של פייזר ומחציתן מתוצרת מודרנה. לדבריו, אלה יספיקו כדי לחסן 300 מיליון אמריקאים עד סוף הקיץ או תחילת הסתיו לכל המאוחר.

רגילים לנהל תורים

 

במכתבם לנשיא ציינו ראשי ארגוני ענק מעולמות התרבות וההפקה, כמו נשיונל אינדפנדנט ווניו אסוסיאיישן, AEG, לייב ניישן אנטרטיינמנט ונוספים, כי יהיו מוכנים לארגן את ההסעות לאתרי ההתחסנות ולנהל את השימוש במתקניהם, שעומדים ממילא ריקים. "מאחר שאנו סגורים, יש בידינו משאבים עצומים ונוכל להפעיל את מלוא המשקל של התעשייה שלנו כדי לתמוך בהפצת חיסונים מיידית", לשון המכתב שעליו חתמו כתריסר חברות וארגונים.

ג ג'ו ביידן בנאום ההשבעה | צילום: גטי ג

המכתב נשלח, כאמור, על רקע התוכנית להאצת תוכנית ההתחסנות הלאומית המתוקצבת ב־20 מיליארד דולר. בין היתר, מצוין בו כי אתרי מופעים רבים כבר משתפים פעולה עם פקידי ממשל כדי לסייע בהפצת החיסונים ומודגשים היתרונות של השתלבותם במבצע הלאומי. "האתרים ממוקמים ברוב הקהילות העירוניות, הפרבריות והכפריות, לעתים קרובות ליד קווי תחבורה ויש להם גישה נוחה לחניה", נכתב. בנוסף ציינו בכירי התעשייה כי הם רגילים לנהל קהל ותורים.

בונים על חסינות עדר

על פי דיווח של "הוול סטריט ג'ורנל", שאלת מימון הסיוע נותרה עמומה. מנוסח המכתב לא עולה בקשה ישירה למימון פדרלי, אך גם לא נכתב מפורשות כי הסיוע מוצע בחינם. בנוסף, לא ברור האם החברות יהיו אלה שישלמו לעובדיהן על השירותים שהם עשויים לספק. ההנחה היא, כי שולחי המכתב עשויים ליהנות מנתח של התקציב הפדרלי שהקצה הממשל למערך ההתחסנות. גם "רולינג סטון" הדגיש כי לא מדובר רק ביוזמה פילנתרופית: ראשי התעשייה מבקשים לשוב בהקדם לשגרה ובכך לשקם את הכנסותיהם. הם נסמכים על ההערכה, שיוכלו להריץ מחדש הופעות ברגע ש־70% מהאוכלוסייה יתחסנו, אז תושג חסינות עדר.

הכנסות לייב ניישן אנטרטיינמנט, חברת קידום המופעים הגדולה בארה"ב, צנחו ברבעון השלישי של 2020 ב־95% לעומת הרבעון המקביל ב־2019, לאחר שברבעון השני הצטמקו ב־98%.

על פי "הוול סטריט ג'ורנל", עם האתרים הידועים שעשויים להפוך למרכזי חיסון נמנים סטייפלס סנטר בלוס אנג'לס, שהספיק לארח בשנה שעברה את טקס הגראמי, קינגס ת'יאטר בברוקלין וכן מועדון 9:30 בוושינגטון הבירה.

לקראת 2020, לפני פרוץ המגפה, התכוננה התעשייה לשנתה הטובה מעולם, כאשר מוזיקאים רבים הרחיבו את מעגל המעריצים בזכות התפתחות מואצת של שירותי הסטרימינג. במקביל, חובבי המוזיקה חשפו את תיאבונם למופעים החיים, מה שסייע בהעלאת מחירי הכרטיסים. עם התפרצות המגפה, רבים בתעשייה הוצאו לחל"ת או פוטרו. במטרה לרכך את המכה, הוקצו מענקים בשווי 15 מיליארד דולר לבעלים ולמפעילי אתרים עצמאיים של מוזיקה ומופעים, מתוך חבילת הסיוע הפדרלית שאושרה בדצמבר. כסף זה נועד "לשמור על מגזר כלכלי החיוני לקהילות רבות במדינה", כך לשון המחוקקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות