אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאסק שינה את הביו שלו בטוויטר ל"ביטקוין", והמטבע מזנק ב-15% צילום: איי אף פי, אם סי טי

מאסק שינה את הביו שלו בטוויטר ל"ביטקוין", והמטבע מזנק ב-15%

מייסד ומנכ"ל טסלה, חובב ידוע של המטבע הדיגיטלי, שינה את השורה בחשבון שלו, ובהמשך צייץ כי "במבט לאחור, זה היה בלתי נמנע". הביטקוין מזנק לכמעט 37 אלף דולר, וגם יתר המטבעות מסוגו נהנים. בהמשך אסרה פלטפורמת רובינהוד על המסחר בקריפטו, אך הדבר לא שינה את מגמת העלייה

29.01.2021, 13:41 | חדשות חוץ

הביטקוין מזנק היום (ו') ב-15% לרמה של יותר מ-36.9 אלף דולר לאחר שמייסד ומנכ"ל טסלה, אלון מאסק, שינה את שורת הביו בפרופיל הטוויטר שלו ל-#bitcoin, ובהמשך שיגר ציוץ בו כתב כי "במבט לאחור, זה היה בלתי נמנע".

קראו עוד בכלכליסט

המטבע הדיגיטלי כבר צנח השבוע אל מתחת ל-30 אלף דולר, ומאסק, שהפך לאחרונה לאיש העשיר בעולם בזכות הזינוק בשוויה של טסלה, סייע מאוד לאושש אותו היום. לפני כחודש זינק הביטקוין ושבר את רף ה-40 אלף דולר. הוא הגיע אז לשיא של כמעט 42 אלף דולר.

הפרופיל של מאסק, צילום מסך הפרופיל של מאסק | צילום מסך הפרופיל של מאסק, צילום מסך

במקביל, פרט לביטקוין רושמים מטבעות דיגיטליים אחרים זינוק, ובהם את'ריום שעולה ב-5% ל-67 דולר, ריפל - ב-8% ל-0.3 דולר ולייטקוין - ב-7% ל-142 דולר. בנוסף ניתן לציין את מטבע הדוג'קוין, שנוצר כמטבע היתולי, שמזנק בלא פחות מ-330% לרמה של 5 סנט.

מניות הביטקוין מזנקות אף הן לאחר ההתערבות של מאסק: מבניות ה"כרייה" - ביט דיגיטל ממריאה ב-26%, מרת'ון פטנט ב-17% וריוט בלוקצ'יין ב-18%. מניות ביטקוין נוספות של חברות שמושקעות במטבע הדיגיטלי: מיקרוסטרטג'י קופצת ב-11%, סילברגייט עולה ב-6% ביטקוין אינווסמנט (קרן מחקה) עולה ב-7%.

יש לציין כי גם החלטתה אתמול של פלטפורמת המסחר רובינהוד להגביל את המסחר במניות "מתקפת הצעירים" כמו AMC וגיימסטופ, שלחה רבים מהמשקיעים שהסתערו על מניות אלו לכיוון המטבעות הדיגיטליים, והדבר סייע להתחזקותם. בהמשך שינתה רובינהוד את החלטתה בנושא המניות, אך היום בצהריים הודיעה כי אוסרת מסחר בקריפטו "בגלל תנועות בלתי רגילות בשוק". בניגוד לאתמול, הודעה זו לא השפיעה לפי שעה על המסחר במטבעות אלו.

החיבה של מאסק לביטקוין

שווי הונו של מאסק מוערך בכ-185 מיליארד דולר, ולאחרונה אף הצהיר כי יהיה מוכן לקבל תשלומים בביטקוין.

מאסק המיליארדר הוא חובב ידוע של מטבע הקריפטו, ופירסם בטוויטר ציוצים שקשורים אליו כבר מספר פעמים. כך למשל בדצמבר עורר מאסק עניין כשנשאל האם יש אפשרות להמיר לביטקוין את מיליארדי הדולרים שהרוויחה טסלה, יצרנית המכוניות החשמליות. כשבוע לאחר מכן צייץ מאסק, שמעוניין לשגר משלחת אנושית למאדים בשנים הקרובות, כי הכלכלה העתידית של מאדים עשויה להיות מבוססת על מטבעות קריפטו כמו ביטקוין.

שינוי הביו של מאסק לא רק שלח את מחיר הביטקוין לנסיקה, אלא גם זכה לתשואות מצד קהילת משקיעי הביטקוין והמטבעות הדיגיטליים בכלל. "ביטקוין הופך לנס הטכנולוגיה, וכל שירותי הרשת הולכים ונבנים מחדש על קריפטו,, כך אמר משקיע הטכנולוגיה וסמנכ"ל הטכנולוגיה לשעבר של אתר Coinbase, בלאג'י סריניווסן, "אנחנו חוזרים לשורשים שלנו: קידוד, פרטיות, מסחר בין עמיתים, זכויות הפרט, חופש הביטוי וביזור הכוח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות