אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשקיעים מרדיט יכולים לסמן V: סיטרון תפסיק לפרסם סקירות שליליות צילום: רויטרס

המשקיעים מרדיט יכולים לסמן V: סיטרון תפסיק לפרסם סקירות שליליות

קרן הגידור הודיעה כי לאחר 20 שנים לא תפרסם עוד סקירות שעשויות להיחשב כהמלצות לשורטים על מניות; העלייה החדה בגיימסטופ גרמה לסיטרון למכור את רוב פוזיציות השורט על המניה בהפסד ואף להפסיק את הביקורת השלילית על החברה; מנכ"ל סיטרון: "כשהתחלנו את דרכנו סיטרון הייתה אמורה להיות נגד הממסד, אבל הפכנו בעצמנו לממסד"

29.01.2021, 18:11 | נועם לנדמן
הלחץ מצד המשקיעים הקטנים נושא פירות: קרן הגידור סיטרון לא תפרסם עוד סקירות שליליות על מניות – הודיעה הערב כי אחרי 20 שנים היא מפסיקה לפרסם מחקרים שליליים על חברות שהמניה שלהן עשויה ליפול, או במילים אחרות יחדלו עם המלצות לשורטים.

קראו עוד בכלכליסט

סיטרון כבר הודיעה לפני מספר ימים כי תפסיק את הסקירות השליליות על מניית גיימסטופ אחרי שנאלצה לסגור את פוזיציית השורט שלה על המניה כדי לחתוך הפסדים.

סיטרון נאלצה למכור את פוזיציות השורט שלה על מניית גיימסטופ בהפסדי ענק, צילום: בלומברג סיטרון נאלצה למכור את פוזיציות השורט שלה על מניית גיימסטופ בהפסדי ענק | צילום: בלומברג סיטרון נאלצה למכור את פוזיציות השורט שלה על מניית גיימסטופ בהפסדי ענק, צילום: בלומברג

עתה מודיע מנכ"ל סיטרון אנדרו לפט Andrew Left כי חברת הגידור תתמקד בסקירות עם המלצות למניות לטווח הארוך. "אחרי 20 שנים נחדל מלפרסם סקירות שעשויות להיחשב כהמלצות לשורטים על מניות".  

לדברי המנכ"ל, העלייה החדה במניית גיימסטופ גרמה לסיטרון למכור את רוב פוזיציות השורט על המניה בהפסד. "לפני 20 שנה הקמתי את סיטרון במטרה להגן על המשקיעים הקטנים מול וול סטריט. כשהתחלנו את דרכנו סיטרון הייתה אמורה להיות נגד הממסד, אבל הפכנו בעצמנו לממסד".

זו השיטה של המשקיעים הפרטיים הקטנים במאבקן מול חברות הגידור: השלב הראשון בחירה באחת המניות שממקדות הכי הרבה שורטים בוול סטריט. השלב הבא הוא יצירת שרשרת של שורט סקוייזים – דחיפת המניה כלפי מעלה באמצעות רכישות המוניות, מהלך שמחייב את קרנות הגידור לסגור את הפוזיציה באמצעות רכישות ענק, על מנת לחתוך הפסדים (ובמקרה הקיצוני להימנע ממצב שלא יוכלו לעמוד בבטוחות שסיפקו לרכישת אופציית השורט).

המשקיעים מתאמים את הפעולות שלהם באמצעות פורום באתר רדיט, תחת השם 'הימורי וול סטריט' (wallstreetbets). המהלכים של המשקיעים ברדיט, וההשפעה האדירה שלהם על השוק, מרכזים כמעט את כל תשומת הלב בוול סטריט בימים האחרונים – והדוחות הכספיים של החברות המובילות נדחקים לשולי החדשות.

המשמעות הנלווית היא העניין המחודש שמגלים בשוק המניות הקמעונאיות ה'מסורתיות' הקטנות. "הזרקורים עברו ממניות הטכנולוגיה ומקמעונאיות הענק לפינה שבעיקר זכתה להתעלמות, של מניות קטנות, עם שורטים כבדים", כתבו בברקליס על האירועים האחרונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות