אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בהמשך למולטי-פאמילי: אלקטרה נדל"ן בוחנת רכישת מלונות בארה"ב במאות מיליוני דולרים צילום: אורן קהן

בהמשך למולטי-פאמילי: אלקטרה נדל"ן בוחנת רכישת מלונות בארה"ב במאות מיליוני דולרים

החברה תקים לצורך המהלך שותפויות עם קבוצת המלונות האמריקאית AKA - בדומה למודל ההשקעות הקיים בתחום המולטי-פמילי, שבו היא פועלת לצד שותף מקומי

31.01.2021, 09:45 | חזי שטרנליכט

אחרי שביססה פעילות בתחום מקבצי הדיור בארה"ב מודיעה הבוקר (א') אלקטרה נדל"ן כי היא בוחנת כניסה גם לתחום המלונאות. לפי ההערכות מדובר במהלך שיתורגם לרכישה של מלונות בהיקף של מאות מיליוני דולרים בארה"ב. לשם ביצועו התקשרה אלקטרה נדל"ן עם רשת בתי המלון האמריקאית AKA. 

קראו עוד בכלכליסט

לאחר שבחנה במהלך השנה האחרונה את השפעת מגפת הקורונה על תחום המלונאות בארה"ב. בחברה טוענים כי הם מזהים הזדמנויות להשקעות אטרקטיביות בתחום, בשל המצוקה בשוק התיירות וכשל השוק שנוצר בעקבות אי הוודאות הרבה השוררת.

החבירה החברה לרשת בתי המלון AKA תתבצע בדרך של הקמת שותפויות וקרנות השקעה, בדומה למודל ההשקעות הנוכחי במסגרתו פועלת אלקטרה נדל"ן בתחומים של מקבצי דיור ו-Single Family. עפ"י מודל זה, החברה משמשת יחד עם השותף המקומי כשותף כללי (General Partner), ובהתאם היא תפעל לגיוס כספים משותפים מוגבלים (LP's).

אלקטרה נדל"ן הודיעה בדצמבר האחרון כי היא בוחנת כניסתה לתחום פעילות משלים של בתים פרטיים להשכרה – Single Family Rental - בדרום מזרח ארה"ב, המאופיין במיקום בעל נתוני הגירה חיובית ותעסוקה גבוהים. מדובר בכניסה לתחום הסינרגטי לפעילות מקבצי הדיור מולטי-פמילי שמובילה החברה בארה"ב.

בשלוש וחצי השנים האחרונות גייסה אלקטרה נדל"ן למעלה מ-1.5 מיליארד דולר בארבע קרנות ההשקעה במקבצי דיור בארה"ב ממשקיעים ישראלים ובנוסף גייסה כ-576 מיליון דולר, בעיקר מגופים בארה"ב בעסקאות משותפות לצד הקרנות. בסה"כ גייסה החברה כ-2.1 מיליארד דולר בשלוש וחצי השנים האחרונות.

גיל רושינק מנכ"ל אלקטרה נדל"ן , צילום: אורן קהן גיל רושינק מנכ"ל אלקטרה נדל"ן | צילום: אורן קהן גיל רושינק מנכ"ל אלקטרה נדל"ן , צילום: אורן קהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות