אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העלאת דירוג לקבוצת דלק קירבה אותה לשווי של 2 מיליארד שקל צילום: רון קדמי, עמית שעל

העלאת דירוג לקבוצת דלק קירבה אותה לשווי של 2 מיליארד שקל

חברת הדירוג מעלות העלתה את דירוג האג"ח של דלק ל-B מ-CCC, בעקבות פעולות שנקטה החברה להקטנת החוב שלה ולשיפור מקורותיה; החוב של דלק ירד מ-9.3 מיליארד שקל בתחילת 2020 ל-5.4 מיליארד שקל היום; מניית דלק קפצה ב-7.9% למחיר שמשקף לחברה שווי שוק של 1.9 מיליארד שקל

31.01.2021, 16:15 | גולן חזני

בשורות טובות לקבוצת דלק: חברת מעלות העלתה היום (א') את דירוג האג"ח של קבוצת האנרגיה שבשליטת יצחק תשובה בנקודת דירוג אחת, ל-B מ-CCC.

קראו עוד בכלכליסט

מניית קבוצת דלק עברה לאחר ההודעה לעליות במסחר בתל אביב וננעלה בקפיצה של 7.9%, בניגוד למגמה השלילית ששלטה היום בבורסה ולאחר שמוקדם יותר היום נסחרה  בירידה של 3.8%. מחיר הנעילה של המניה משקף לחברה שווי שוק של 1.9 מיליארד שקל. 

מימין: מנכ"ל קבוצת דלק עידן ולס ובעל השליטה יצחק תשובה, צילום: גיא אסיאג מימין: מנכ"ל קבוצת דלק עידן ולס ובעל השליטה יצחק תשובה | צילום: גיא אסיאג מימין: מנכ"ל קבוצת דלק עידן ולס ובעל השליטה יצחק תשובה, צילום: גיא אסיאג

מעלות נימקה את העלאת הדירוג בפעולות שנקטה קבוצת דלק להקטנת החוב ולשיפור מקורותיה.

האנליסט סיוון מסילתי פירט את סדרת הפעולות שנקטה בהן החברה בשנה האחרונה, מאז שנכנסה למשבר פיננסי שאיים לגרור אותה להסדר חוב. מסילתי התייחס למכירת השליטה בדלק ישראל תמורת 525 מיליון שקל, איגוח תמלוגי העל בלוויתן ב-180 מיליון דולר ופרעון של הלוואה בנקאית מ-BNP של 100 מיליון דולר, שהגיעו מדיבידנד שחילקה החברה הבת איתקה.

החוב הפיננסי של דלק ירד מ-9.3 מיליארד שקל בתחילת 2020 ל-5.4 מיליארד שקל היום. עם זאת ציינו במעלות כי "עדיין קיים פער מהותי בין מקורותיה ברמת ודאות גבוהה לבין השימושים שלה בשנה הקרובה. יחד עם זאת, קיים פוטנציאל למימוש של מספר נכסים נוספים כולל נכסי ליבה ולמימון נכסים בד בבד עם גיוס הון, שעשויים לשפר את תמונת הנזילות של החברה בשנה הקרובה".

מעלות גם העלתה את תחזית הדירוג של דלק ל"מתפתחת". מעלות ציינה כי הנהלת דלק, בראשות המנכל עידן ולס, הודיעה לה כי "בכוונתה לבצע בחודשים הקרובים מימוש של מספר נכסים נוספים ופעולה הונית כנגד נכסי ליבה כדוגמת איתקה, וכן להשיג מימון כנגד יחידות דלק קידוחים בד בבד עם גיוס הון, פעולות אשר עשויות לשפר את תמונת הנזילות של החברה בשנה הקרובה".

במעלות סייגו וציינו כי תנאי השוק המאתגרים בשל משבר הקורונה ומצבו של שוק האנרגיה, מעצימים את הסיכון הביצועי של פעולות החברה לפי תכניותיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות