אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רובינהוד שוב מגבילה את המסחר היומי בגיימסטופ - למניה אחת ו-5 אופציות צילום: איי פי

רובינהוד שוב מגבילה את המסחר היומי בגיימסטופ - למניה אחת ו-5 אופציות

פלטפורמת המסחר קיצצה את רשימת המניות המוגבלות מ-50 ביום שישי ל-8 היום - בהן AMC, עם מגבלה של 10 מניות ו-10 חוזי אופציה, ובלאקברי עם 700 מניות ו-700 אופציות

01.02.2021, 08:34 | חדשות חוץ
עם פתיחת שבוע המסחר, רובינהוד ממשיכה להגביל את המסחר בגיימסטופ – משתמשי הפלטפורמה יוכלו לרכוש היום מניית גיימסטופ אחת, לצד חמישה חוזי אופציה.

קראו עוד בכלכליסט

בה בעת, השירות חתך את רשימת המניות המוגבלות האחרות שלו מ-50 ביום שישי ל-8 בלבד היום. בין המוגבלות: AMC – המשתמשים יוכלו לרכוש 10 מניות שלה; בלאקברי – 700 מניות ו-700 אופציות; Express – 20 מניות ו-20 אופציות.

במקביל, ברויטרס פירסמו את היקף ההפסד של קרן הגידור מלווין קפיטל, שכמעט קרסה בשבוע שעבר בשל פוזיציית השורט שלה על גיימסטופ (וניצלה בזכות סיוע שקיבלה מקרנות אחרות).

מלווין (Melvin Capital) סיימה את ינואר עם נכסים בהיקף של מעט מעל 8 מיליארד דולר, מול 12.5 מיליארד דולר בתחילת החודש – קיצוץ של 53%.

 , צילום: איי פי צילום: איי פי  , צילום: איי פי

עוד מספיחי הסערה ברדיט: סטיב כהן, הבעלים של קבוצת הבייסבול ניו יורק מטס ושל קרן הגידור Point72, השבית את חשבון הטוויטר שלו – לאחר שהוצף במתקפת סוחרי רדיט, שכללה כנראה גם איומים.

הקרן של כהן, שמנהלת נכסים בשווי של כ-19 מיליארד דולר, רשמה הפסד של כמעט 15% מתחילת השנה, בעיקר בשל ההשקעה שלה בקרן Melvin Capital. מלוין הימרה נגד גיימסטופ בשורט וקיבלה סיוע חירום של 3 מיליארד דולר משתי קרנות, אחת מהן Point72, כדי שתוכל לסגור פוזיציה ללא קריסה.

המשקיעים שהריצו את גיימסטופ, ותומכיהם הלא מעטים, לא קיבלו באהדה את המעורבות הפיננסית של כהן במלווין קפיטל, והגיבו במתקפת ציוצים תוקפנית מאד בחשבון שלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות